Vražedný vreskot

• Česko Vražedný vřískot (viac)
USA, 1973, 90 min

Šílenství! Paranoia! Vraždy! Matthew má problém s rodinými vztahy. Ví to jeho psychiatr, ví to jeho matka, a poznal to ostatně i jeho otec, kterého malý Matthew zavraždil traktorem. Není tedy divu, že když se jednoruký psychopat vrátí z léčení a zjistí, že se matka znovu tajně vdala, popadne ho amok. Ve své nenávisti vidí zrádnou matku a otčíma kam se jen podívá. Mrtvoly přibývají jako na běžícím pásu a vykoupením pro labilního Matthewa není ani bizarní vztah s prostitutkou Verou. Ba právě naopak... (oficiálny text distribútora)

cariada

No další béčko. Matthew, který jako kluk zabil tatkua přitom přišel o ruku, se po letech už jako dospělý vrací domů s hákem místo ruky. Zjistí, že se máma vdala což velmi špatně nese a tak se o to postará a opuští domov jenže se mu pořád zjevu mrtvá máma a tak vraždí kde koho. Až se zabouchne do šlapky co maluje tu unese a drží ve "svém domě" Odnese to chudák i pes (toho mě teda bylo líto). Nejhorší na něj to, že je panic a ještě k tomu nejsúpíš impotent ,nebot si odmítá se šlapkou co koliv začít či se podívat na její nahý tělo, čehoš se ona snaží využít k útěku, ale maminka včas zasáhne. Matthew je už pak tak šílený, že mu nezbude než ...... Průměrná podívaná s počtem 10 mrtvých a jedním psem. ()

destroy83

Opět jeden starší hororový kousek, který si zaslouží pozornost. Malý Matthew rozmasakruje otce traktorem a skončí na psychiatrii. Po svém propuštění najde svou matku již provdanou za jiného muže. Tím se roztáčí kolotoč vražd za doprovodu halucinací, ve kterých se Matthewovi zjevují jeho oběti. Primitivní, ale úderný děj pěkně odsýpá a nenechá diváka vydechnout až do samého finále. Opravdu zdařilý kousek za zasloužené čtyři hvězdy. ()

majo25

Ultranízkorozpočtový slasher, ktorého scenár vyzerá, ako by bol tvorený až priamo pri natáčení. Psychopatický syn sa najprv vyrúti na svojich rodičov, asi pod vplyvom oidipovho komplexu. Potom vraždí okoloidúcich, lebo v nich vidí ozvenu svojich rodičov a nakoniec vraždí, aby si zaobstaral obživu a pohodlie. Nesúrodé, nelogické, často nudné, so zlou hudbou, tvorené len za prvoplánovým účelom vrážd. Napriek tomu sa podarila nejaká tá scéna, napr. tá, keď sa jeho nová "priateľka" chce spútaná sama dostať z domu a divák tuší, že tak ľahké to mať nebude. Záver však taký nijaký - tvorcom asi došli nápady. ()

drackula

Je škoda, že v úvodných 15tich minútach sa načrtne a zároveň okamžite vyrieši problém, o ktorom som predpokladal, že sa bude ťahať celým filmom. Od tohto momentu totiž dianie trochu stagnuje, a do istej miery neustále recykluje prvých 15 minút. V druhej polovici, v ktorej hlavný "hrdina" väzní objekt svojej túžby dej už len prešľapuje na mieste a okrem Matthewových psychotických vízií neprináša nič dynamické alebo výrazne zaujímavé. Celkovo to bola nuda, ktorú zachraňoval dobre zahraný Matthew, jeho vízie a pravidelný prísun mŕtvol. 45% ()

sedm.1

Skutečný filmový brak!Film,který splňuje veškeré atributy toho nejhloupějšího a nejtupějšího,co tato branže nabízí.Herci vzešlí z nějakého špatného třetiligového porna,kamera zapůjčena opilcem z chudinské čtvrti na okraji města ze sklepního bazaru,režisér tupý analfabet a scénárista pošuk,kterého v dětství asi hodně mlátili přes hlavu.Naprosto imbecilní děj,který nemá ani hlavu,ani patu a halucinace a chování hlavního hrdiny jsou opravdu psycho v tom nejhorším slova smyslu.Prostě skutečný filmový brak!A ještě tedy musím oponovat ostatním komentářům k tomuto filmu.Slasher?Čím?Gore?Kde?Scream Bloody Murder není prostě horor,ale jen nudné nezáživné rádobypsycho. ()

Han22

Scream Bloody Murder (kdo proboha vymýšlel v 70. letech ty názvy?) je film tří částí. Začíná jako slasher s pár brutálními vraždami, kdy hrdina pronásledován vizemi své matky zabíjí někdy ve stavu pominutí mysli a někdy zcela promyšleně. V druhé půlce však potkává dívku svých snů a poté co je odmítnut se rozhodne, že s ním dívka bude ať chce či nechce. Film se mění na velice solidní psychothriler, připomínající majstrštyk Misery nesmí zemřít, kdy se oba snaží získat navrch. Skončit to takhle dám 4 hvězdičky, jenže pak si režisér něco šlehnul a rozuzlení a nepochopitelných posledních psychedelických pět minut pro mě film doslova zabilo. Škoda, protože mě to celkem bavilo. ()

Všežrout

S takovým chlapcem je neradno se kamarádit :-) Škoda jen toho těžce mázlého obrazu na tuzemské dvd premiéře, jako by se vám zrak zhoršil minimálně o 2 dioptrie. ()

Kolssteyn

Ani tak nešlo o horror jako o thriller o seriovém vrahovi s velice primitivními triky zabíjení. Nejsilnější stránkou filmu byly dialogové scény psychicky narušeného vraha s prostitutkou. ()

BLabaKAn

Už začátek filmu vypovídá o tom, že to nebude zrovna procházka růžovou zahradou. Hned při úvodních titulkách máme tu možnost shlednout jak je malý Matthew na poli s otcem a hned na to co otec není v prapodivným žlutým zetoru, tak za volant usedá Matthew a přjede svého otce, zetor se mu něják nedaří zabrzdit, tak vyskakuje pryč z vozidla, dopadne na zem a než stačí vstát tak má přejetou ruku. Skončí v léčebně. Za pár let se vrací domů s hákem na ruce místo ruky. A pak, už to jede. Začnemu opět hrabat, takže nejdřív zabije nového manžela matce, pak i matku a pak se vydává pryč z rodinného domu za účelem dalšího masakru, trápí ho vidiny, kde zabijí matku i jeho manžela. Postupem času si přivlastní cizí dům, kam si vtáhne jako otroka mistní prostitutku, kterou potkal na svých zajímavých cestách. Stále mu hrabe a hrabe až se dohrabe do kostela, kde prapodivně ukončí své trápení. A nebýt, méně kvalitního obrazu, nebylo by to ono. ()

Shanen29

Na tu dobu určitě zajímavé a odvážné scény,ale po mnoha letech už film hodně ztrácí a objevuje se nuda,která se nedá ničím kompenzovat. ()

Pitryx odpad!

Stupidní retrovyvražďovačka bez nápadu s primitivním dějem. Odpad. Já nevím, ale na mé kopii mám jako režiséra jméno Marc. B. Ray.270720118432/8733 (doplněno 27.8.2013, předtím tu bylo uvedeno jiné jméno režiséra (Robert J. Emery), proto ta noticka v hodnocení). ()

djbarrel

Podprůměrný rádoby horor o magorovi, který má podivný vztah s matkou (později s prostitutkou) a vraždí všechny okolo nich. Zabíjí se jako na běžícím pásu, ale bez nápadu a gore efekty jsou maximálně slabé. 34 % ()

MonarC

Tohle mě opravdu nebavilo... Jak už tady někdo napsal, je to o pomatenci který po cestě vraždí každýho, kdo mu přijde do rány. A nejtrapnější scéna byla s tím psem. Všechny ty představy a vidiny se začnou stávat ohranými a je to všechno na jedno brdo. Nejlepší byl konec v kostele, ten se doopravdy povedl a už to nechci vidět. ()