Phantasm II

• USA Phantasm II (viac)

Volné pokračování slavného hororu. Dvojice přátel, kteří jako jediní přežili řádění létajících vražedných koulí ve službách Vysokého muže, se rozhodnou zničit zlo jednou provždy. Připraví se důkladně na všechny překážky, které je mohou potkat. Ale skutečnost je mnohem horší, než mohli očekávat... (MIDO FILM)

Euchrid

Každopádně věc, kterou by měl každý milovník postarších běčkových a třeba i Raimiho horrorů (to okaté skládání pocty ani nemuselo být) vidět minimálně pro rozšíření obzorů. Rozhodně to není špatný film a do momentů jako vyrábění 4-brokovnice se člověk prostě musí zamilovat, ale nebýt té stylovosti, připadal by mi trochu obyčejný. ()

Marty_v.S.

Výborné pokračování prvního dílu, už to sice není tolik děsivé jako jednička, zato akce přibylo neuvěřitelně. Rozdíl v atmosféře oproti I. a II. filmu série je asi jako u filmů Alien a Aliens. Ale to naprosto neubírá nic na filmové jízdě. Regi opět růluje, odkazy na jiné hororové klasiky, hudba fantastická. Parádní pokračování jednoho kultu. ()

Knor

Jeden z těch mála případů, kdy pokračování přebilo první film, tady to platí na 100%. Krvavější, zábavnější, nápaditější, lepší po všech stránkách se spoustou odkazů na jiný hororový pecky. ()

Dr.Loomis

Dvojka se mi líbila o hodně více.. Nebyl jsem v tom tak zmatený jako v jedničce. Angus Scrimm v roli dlouhána to opět skvěle zahrál. Pro mě 95 % ()

djbarrel

Perfektní ! Atmosféra ještě víc zhoustla, přibylo akce a film je víc rozvinutý. Tam kde jednička končí, dvojka začíná. 100 % ()

Aywes

Naprosto užasné. Lepší pokračování prvního kultovního dílu Phantasm byl obohacen větší akcí a nápady, které přesně ovládali béčkové horory roku 1988. Děj sice nepřekvapuje, avšak zpracování je opravdu mistrovské. Čtyř hlavňová brokovnice, souboj motorových pil, létající koule a tajemný dlouhán. Přičtěte si nádherně zpracovaný soundtrack, který ještě více přidává snímku napětí a výjde vám naprosto skvostný béčkový hororový snímek připomínající občasnými nápady a částmi dokonalý Evil Dead II . The ball is back! ()

ali-n

Slastná spomienka na VHSky a tajné pozeranie hororov po škole u kamaráta. Dlháň, trpaslíci a tri lietajúce gule .. ľahký opis, ale po rokoch mi došlo, že Phantasm je oveľa viac, než len to. Je to našlapaný akčný hororík, Reggie je dokonalý típek a to, že si niekedy nerobí hlavu s logikou vyvažuje nezabudbuteľnými scénami ala Chainsaw Revue. MOJE NAJ - Sam Raimi's Ash? hehehe ()

VanBradley89

Akčnější a rozmáchlejší pokračování. Což v praxi znamená, že se bohužel vytratila taková ta tísnivá atmosféra jedničky, o strašidelnějších scénách ani nemluvím a co je pro mě největší zklamání soundtrack už není tak fantastický. Ale stejně mě to bavilo o trochu víc než díl předchozí. Asi to bude tou větší přímočarostí, možná sympaťákem Reggiem ( z uťápnutého zmrzlináře se stal pořádným borcem ) a jeho čtyřhlavňovou brokovnicí. Škoda jen jednoho výstřelu, ale i tak stál za to. A samotný závěr nebyl taky tak zmatečný. Naopak v duchu celé dvojky byl zábavný a brutální ( kratičká scéna z Dlouhánova světa mě dostala ) Spokojenost a můžu vesele na trojku. ()

bulawaio

Tak bohužel, ani druhý díl mě nepřesvědčil, že by se mělo jednat o nějakou výjimečnou sérii, či dokonce kult. Dvojka u mě naráží úplně s jinými problémy než jednička. Sice děj odsýpá mnohem lépe, ale je prostoupen plno klišovitými a typicky béčkovými scénami. Nicméně je nutné pochválit, že myšlenka je naprosto geniální ( i když na mě to působilo až moc překombinovaně). Bohužel to u mě v žádném případě celý film nezachrání. ()

Imouse

Člověk, který občas koukne na horory na Nově, musel být jednoho večera (nevzpomenu si už ani na rok:) mile překvapen. Vůbec nic jsem nečekal a dostal jsem to nejlepší: temnou atmosféru, zajímavý děj, démonického Tallmana a nečekaný konec. Rozhodně nutnost pro každého hororového fandu. ()

vinducha

Komentář viz Evilphoenix . Létající  kulky , ty malý skřeti v kapucích , Tallman , parťák Regie . Hřbitov a márnice jako  ideální prostředí pro pana Coscarelliho v nejlepší fazoně . Utkvěla mi nejvíc ta scéna , jak se babička po kontole budíku otočí v  noci v posteli doprava , tomu řikám nezapomenutelný hororový  zážitek :-) ()

Anstoss

Stejně jako první díl je dvojka rozporuplná a nevyvážená, ale taky naprosto jiná. S mysteriózního hororu se stal akční biják, což vesměs znamená, že děj je druhořadý a na efektech jsou vidět větší investice. Mě osobně se tato změna líbila, kdyby jen té akce bylo o něco více. Jako by se Don Coscarelli nemohl rozloučit s původní myšlenkou a dává tak plytkému ději více prostoru než je zdrávo. Film tak zachrání skvělí finále, rozhodně nejlepší část celé série, kdy dojde na velký souboj mezi Mikem, Reggiem a Dlouhánem. 6/10 ()

TylerD.

Příliš mnoho béčkových klišé, hlavně v akčních scénách, celé je to takové hloupě prvoplánové. Navíc oproti jedničce nic nového nepřibylo. ()