Hokejový šampion

USA, 1939, 7 min

Réžia:

Jack King

Clarence Nash

Donald bruslí na zamrzlém rybníku, kde potkává své synovce a rozhodne se zahrát si s nimi hokej, aby mohl ukázat, že je na ledu lepší než oni. (ČSFD)

Dukekuky

Extrémně zábavná díl, Hokej miluju a tohle mě dost pobavilo ! Humor, postavy, a více !! Více než klasika od Disneyho ! Velice povedené. 9/10 ()

Jara.Cimrman.jr

Wayne Gretzky? Mario Lemieux? Jarda Jágr? Ale kdepak, hokejovým šampionem je Kačer Donald, protože originálně užívá ke hře vražednou kombinaci rychlobruslení - box - golf - curling. Jenže soupeřem jsou jeho synovci, kteří hrají tvrdě jako kanadští dřevorubci a zákeřní jsou jako hráči okresního přeboru. Já se při podobných soubojích skvěle bavím, i když tady je hokej pouhou záminkou pro tradiční kačeří laškovaní s tvrdými předměty. ()

triatlet

Kačer Donald jako Brouk Pytlík. Práce, tedy bruslařské sporty všeho druhu. Po krasobruslařských finesách se stává hrajícím koučem, ovšem pýcha předchází pád... Z plejády gagů vynikne např. hokejka jako periskop. Parádní zábava nejen na počátku "hokejového mistrovství":-) ()

MikO_NR_1909

Môj obľúbený Káčer Donald ako hokejista. Veľmi dobre sa na to pozerá a celkovo rozprávky typu Walt Disney zo starého obdobia výborne kombinovali farby a obrysy. Pamätnejšie sú teda ako moderné. ()

MarekT

Standartně kvalitní pohádka o Kačeru Donaldovi, tentokrát v mém oblíbeném prostředí - na ledě při hokejovém zápase. Jak se na to tak dívám, takové umění by mu mohlo hodně profesionálů závidět. :-) Jinak zde je vidět, že tehdejší Disneyho politika nebyla určitě primárně pro děti - scéna s oběšencem není příliš vhodná pro ně. ()

Mol

Donald si to pěkně drandí na zamrzlém rybníku, pak ale přijdou kluci a začnou hrát hokej. No Donald je vejtaha a ukáže jim co proto. To se klukům teda jako nelíbí a rozhodnou se mu dát lekci. Roztomilé animované zpracování jaké se dnes již nekreslí. Zlaté časy. ()