Janghwa, hongryeon

• Južná Kórea 장화, 홍련 (viac)

Sestry Su-mi a Su-yeon jsou propuštěny z psychiatrické léčebny a vrací se zpět domů, kde je čeká macecha, zamlklý podivínský otec i jedno skryté tajemství v podobě zvláštních nočních zvuků a přeludů. Su-mi obviňuje nenáviděnou macechu, ovšem jsou to právě její prsty, jež mají co dočinění s tajuplnou atmosférou, která pomalu ale jistě zaplňuje celý dům i jeho obyvatele? Režisér a scénárista v jedné osobě - Ji-woon Kim vychází z korejské variace na nám dobře známou Popelku. Děj zprvu plyne líně a nenuceně, je prokládán melodramatickými záběry, aby se vzápětí mohl změnit v bezmála dvouhodinový nervy drásající snímek, který stojí za to shlédnout večer jen na vlastní nebezpečí. (Saishi)

Sandiego

Hodně divný a plíživý snímek, který se ke konci zvrhne ve zběsilé tempo zmatených obrazů, ze kterých se až motá hlava a i když jsem se v nich dokonale ztratil, tak mi po skončení filmu zůstaly v hlavě a jejich různé kombinace a srovnávání mě zabavili ještě na dlouhou chvíli, ale stejně jsem k uspokojivému výsledku nedošel. Nevím jestli jen režisér nezvládl mozaikovitou strukturu, ale i tak vytvořil zajímavý hlavolam k rozlousknutí. A když už moc nefunguje děj, tak vše vynahradí podmanivá hudba, typicky asijské hororové rekvizity a velmi dusná atmosféra, která s ejen málokomu podaří tak skvěle vykreslit. ()

jondzavid

3 1/2 Nahor idem najmä preto, že po formálnej stránke nemám čo režisérovi vytknúť a v tomto ohľade (aj po zhliadnutí novšieho kúsku Bittersweet Life) je na dosť vysokej úrovni. Žiaľ príbeh, ktorý sa príliš zbytočne komplikovanou formou schováva za rodinnú drámu v hororovom kabáte nedokáže zdatne sekundovať. ()

milicjant

Očekávání byla obrovská nebo spíše přímo úměrná nadšenému děsu, jenž film evidentně v mnoha divácích bezděky vyluzuje. Želbohu jsem se rozhodl onen domnělý „shock efekt“ rozmělnit projekcí za slunného dne, což se mi dokonale podařilo. Ospalou absenci veškerého napětí ještě podpořila komplikovaná, do sebe zahleděná pointa (nechci ji označit za nefunkční, rozhodně sem to celé nepochopil). A ač upoceně se snažíc, žánrovou bezradnost nedokáží zakrýt ani stylově potemnělé dekorace a technické kamerové finesy. Závěr je tedy nasnadě. Korejské zklamání, nikoliv ostuda. ()

topi

Tohle jsem moc nepobral a dalo mě hodně práce se ve filmu orientovat. Každopádně ale nepostrádá výbornou atmosféru, skvělou kameru, krásné barvy, perfektní smyčcovou hudbu, nebo různé zvuky a ruchy. Chce to ještě určitě jednu produkci. ()

Desperado

Mysterická, poetická a hlavne skvele zahratá kórejská dráma s výraznými hororovými prvkami. A ten koniec? Nádhera. Stručne napísané a povedané - ázijský filmový klenot. ()

beran-ek

Atmosféra snímku je celou dobu napínavá a hustá, doprovázená vrzáním, skřípěním, dobrou hudbou a i takovými drobnostmi jako jsou tvrdé záclony a povlečení, které přidávají na intenzitě. Děj a rozuzlení jsou geniální. ()

AlistairMir

Zatímco u émerické Nezvané jsem všechno chápal tak u tohoto korejského díla jsem dlouho nevěděl která bije a zachraňovalo mě jen to, že jsem díky Nezvaný tušil co asi teda bude. Nakonec to nebylo. Já bych ty filmy nesrovnával každej ten příběh bere úplně jinak a oba jsou super. Korejskej Tale of two sisters sází dost na atmosféru a napětí se nám buduje po celej film až krásně graduje. Holčina co hrála Su-Mi fakt U-mi a roli jsem jí 100% věřil. Ponurý, depresivní příběh s nešťastným koncem mě opravdu potěšil a zjistil jsem že korejská variace Popelky má s Popelkou společnýho asi tolik jako Rambo s Bajajou... ()

TominoLa

První asijské zklamání. Vůbec jsem se nebál a lekaček jsem se nedočkal. Příště si raději znovu pustím Šestý smysl, nebo Ti druzí. ()

wipeout

Kvality tohto filmu sú nepopierateľné. Po stránke hororu sa tu nachádza napätia za plné priehrštia aj keď len málokedy prechádza do "lakačiek". Dej pojednáva o klasickej rodinnej tragédii a nejako sa nevymiká zabehaným trendom v hororovej sfére. To čo ho ale od nich odlišuje je zvolená forma, ktorá ale napokon pochováva najmä svojou pomalosťou, ktorá ku koncu prejde do predávkovacej jazdy, kde je človek čím ďalej viac presvedčený, že ten koniec už musí naozaj za niečo stáť. Ale ono nič takého nepríjde. Treba uznať originalitu no proste až taká pecka, ktorá by človeka nechala v nemom úžase to nie je 3,5* ()

rastlinka

Nejak ma to nechytilo. Dej plynul strasne pomaly a obcas som sa aj dost nudila... A niektore pasaze sa mi zdali strasne nelogicke. Neviem, asi je to aj tym, ze tento zaner zas az tak velmi neoblubujem. ()

kagemush

Nereálná smutná realita a velmi reálný horror v hlavě.Ubrat trochu v předvídatelnosti příběhu a mohlo to být psycho jako prase. ()

GrungeChild

Děsivá, "nervy drásající" porce ječení, pištění, řvaní, velmi, velmi pomalých pohybů a stylových nástěnných tapet. No a po dvou hodinách si můžete jít vygooglit, o čem to vlastně bylo. Prostě art jak se patří. 2* ()

Morloth

Jednoznačná ukázka toho, že nelineární syžet dokáže divákům pořádně zamotat makovice. Kdybych si nepřečetl ty interpretace (či nadinterpretace?), tak jsem nepobral ani houby s octem, a nakyselo teda. Navíc vizuelní a štylová dokonalost tohoto snímku mne doháněly k šílenství. Jak píše Rob Roy, když je pěkně natočenej tekoucí kohoutek, tak se člověk bojí aj toho. Chtělo by to vidět víckrát, ale k asijskýmu strašení mám jaksi negativní vztah, se bojim ňáko víc, tak asi jednou stačilo. Každopádně tleskám, pokud jsem nebyl nucen schovávat hlavu pod duchnu, tak jsem byl nucen k myšlení. Nevídáno! ()

Martin741

Korejska ducharina u mna nefunguje. Ano, film ma zrucneho rezisera Jee-Won Kima /I saw the Devil/, ale nuda dostala neprimerane vela priestoru. Nic sa tam dohromady nedeje, pribeh dvoch sestier nic dohromady neponukne. Obcas tvrdo narazim ked sa necham ukecat na tuto vetu : oplati sa sledovat aj dobre filmy kvoli nerelevantnemu pocitu nudy u divaka. Takze teraz to na mna nefungovalo, smola. 25 % ()

Tuomi

Tak tenhle film jsem pochopil jen z velmi malé části. Ale rozhodně má své kouzlo a udržuje určitou úroveň děsu hlavně pomocí ticha. ()

Mefistofelle

Korea opět válí a nabízí nám další z velmi kvalitních hororů. Velmi dobře fungující lekačky, úžasná atmosféra a více než ucházející závěr tvoří film, který i přes složité dějové obraty upoutá od začátku do konce. Psychologie postav je vcelku uvěřitelná a herecké výkony na úrovni. Oproti jiným asijským filmům podobného ražení je tento o kategorii výš. K dokonalosti zde chybí jen málo. ()

Rodriguez odpad!

Nervy drásající dvouhodinový snímek, který plyne líně a nenuceně... Tak to sedí do puntíku a děkuji, opravdu už nikdy více! Film naprosto o ničem! 0% ()

Filmasia 2008

Filmasia 2008

30.11.2008

Čtvrtý ročník festivalu asijských filmů se uskuteční 4. – 7. prosince v pražských kinech Světozor a Aero a přinese filmy z Číny, Koreje a Japonska. Z nejznámějších režisérských jmen se v programu… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)