corpsy

Jednoduchá a zároveň tak geniálne podaná groteska, ktorá rozhodne nepotrebovala nič pridať, ani ubrať. Že mi toto dielko doteraz utekalo, mi je záhadou. ()

Iggy

Tahle groteska je součástí střihového pořadu Když komedie byla králem. Ovšem podle mě patří spíš k takovému horšímu průměru. "Ostří hoši" Edgar Kennedy, Stuart Erwin a jejich dvě přítelkyně se potýkají se zatvrzelým policistou, který je pronásleduje kvůli špatnému parkování, zatímco čekají na jednu z dívek, která se snad desetkrát snaží vynést čtyři zmrzliny skrz lítací dveře cukrárny, ale vždy jí v tom nějaký nešťatsný determinismus zabrání a zmrzliny skončí neodvratně na zemi, v něčím obličeji, nebo si na ně někdo sedne. Oba gagy se neustále rozvíjejí a stupňují ve stylu L+H a zároveň do noty Edgaru Kennedymu, který se přechodem od klidu k nepříčetné zuřivosti proslavil v celém Hollywoodu (vzpomeňme alespoň jeho role policistů ve filmech L+H nebo asi nejznámější Kachní polévku). A tak vše končí davem lidí sedících na zadku před cukrárnou a vzájemně si podrážejících nohy. ()