Iggy

Tahle groteska je součástí střihového pořadu Když komedie byla králem. Ovšem podle mě patří spíš k takovému horšímu průměru. "Ostří hoši" Edgar Kennedy, Stuart Erwin a jejich dvě přítelkyně se potýkají se zatvrzelým policistou, který je pronásleduje kvůli špatnému parkování, zatímco čekají na jednu z dívek, která se snad desetkrát snaží vynést čtyři zmrzliny skrz lítací dveře cukrárny, ale vždy jí v tom nějaký nešťatsný determinismus zabrání a zmrzliny skončí neodvratně na zemi, v něčím obličeji, nebo si na ně někdo sedne. Oba gagy se neustále rozvíjejí a stupňují ve stylu L+H a zároveň do noty Edgaru Kennedymu, který se přechodem od klidu k nepříčetné zuřivosti proslavil v celém Hollywoodu (vzpomeňme alespoň jeho role policistů ve filmech L+H nebo asi nejznámější Kachní polévku). A tak vše končí davem lidí sedících na zadku před cukrárnou a vzájemně si podrážejících nohy. ()

corpsy

Jednoduchá a zároveň tak geniálne podaná groteska, ktorá rozhodne nepotrebovala nič pridať, ani ubrať. Že mi toto dielko doteraz utekalo, mi je záhadou. ()