Dvacetiletá kadeřnice Frankie rozhodně není žádná pámbíčkářka. Právě naopak. Je temperamentní, otevřená, ráda se baví a i když má chlapce, cítí se zcela nezávislá. Její život se nečekaně změní od okamžiku, kdy jí matka z cesty po Mexiku, pošle běžný suvenýr - růženec, koupený na trhu. Frankie jakoby přestala být sama sebou. Vnímá, co jiní kolem nevidí, chová se, jako nikdy předtím, a z důvodu, které nedokážou vysvětlit ani lékaři, se jí postupně otevírají nezhojitelné krvavé rány na rukou, nohou a hlavě. O případu americké dívky je záhy informován Vatikán. Církev vyšle do Pittsburgu svého zástupce, aby celou záležitost posoudil. Otec Kiernan je ale především vědec, stoupenec historicky podložené křesťanské věrouky, nikoli zaslepený věřící, který je ochoten zavřít oči před pravdou. Když ji pozná a přesvědčí se o ní, změní se z vyšetřovatele v ochránce, ochotného hájit Frankie i za cenu ztráty kněžského postavení (oficiálny text distribútora)

ANTYCHRYST

Tohle ja můžu... proradna..církev... bleee...mystikou potazene jezisovo evangelium..a efektní kristovi rány.. K tomu sympatické herecké obsazení..jak bloncka tak kněz .. určitě to není horror ale temný..tajemný thriller.. kde po celou dobu je hodně dobrá atmosféra.. Soundtrack je další plus. 70% více takových příběhů na toto téma.. ()

valkil

Možná efektní videoklip, ale videoklipy obvykle netrvají 103 minut. Takže několik minut se může člověk kochat zajímavou vizuální stránkou filmu, a pak už je to jenom nuda a otrava. ()

hidden666

Zručně natočný thriller, kterému se podařilo nepřekročit hranici k béčkovým hororům. Solidní herecké výkony, výborná hudba, zajímavý příběh. ()

vieriX

Film se dostal ke mě až nedávno byl jsem hodně zvědavý, protože ohlasy byli vesměs výborné. Podle mého názoru jde o jeden z nejlepších filmu s náboženskou tématikou co byl natočen a to už jsem jich pár viděl a občas sem měl takové to lehké mrazení na těle což se mi už dlouho nestalo. ()

petite fille

videné dávno, myslím, že som to absolvovala v rámci svojho tínedžerského "goth" obdobia, kedy ma fascinovalo všetko temné a nadprirodzené. napriek tomu vo mne odvtedy pretrváva ten pocit, že ide o nelogickú somarinu made in America. čo čakať od niečoho, čo sa s neomylným presvedčením odvoláva na akési zvitky nájdené kdesi v pralese južnej Tramtárie, ktoré iste musia byť pravé vzhľadom na ich obskúrnu povahu? ach, čo len dodať... hra na efekt. ()

paphaja

Úžasný, tajemný film při kterém se většinu děje ježí chloupky na krku. Ne snad proto že by díky nálepce horor byl zalitý litry filmové krve, nebo by byl speciálně lekavý, ale pro jeho našlapování v mysterióznu a snoubení pravdy s teoriemi které až hraničí s konspirací, jenž se rozhodně církevní stranně nemusí líbit. Film si zasluhuje pozornost a je jedno jestli je člověk ateista nebo věřící,nevyřčené odpovědi a film naplňující napětí uspokojí obě strany. ()

Kortexo

Hlavní myšlenka tohohle filmů je pravdivá.Církev neuznává jiné názory a jiné směry a to je její největší zrůdnosti... Na jejich absolutní fanatismus už doplatili tisíce... Víra je skvělá věc a musí mít své hranice... Jinak je tohle horor beze strachu a atmosféry... ()

WolfIssen

Asi po třetí produkci od doby, kdy jsem viděl poprvé, začínám nacházet jakési díry a nevysvětlené okolnosti. Proč se třeba Frankie místy chová jako démon, když je v ní vtělený duch zbožného Alameidy? Náboženský mysteriózní film, u kterého to vypadá, že tvůrci tak trochu zmateně a nevědíc si nakonec rady, museli nějak ukončit. ()

subic

Tak jsem na vážkách, zda nesundat hvězdu ze 4 na 3. Film mě před 15i tely v kině docela uchvátil. Teď jsem shlédl po letech na Prima Cool a už mě to tak nebralo jako kdysi v kině. Zato hudba je vybraná velmi vkusně. Všechno to začala matka Frankie, které koupila v Brazílii na tržnici kradený růženec od právě pohřbívaného faráře. Nenapadlo jí nic jiného, než ho poslat dceři Frankie a ta je od té doby trochu v pasti, začnou ji pronásledovat stigmata. No a protože to, co Frankie píše na zeď, je dodnes katolickou církví neuznané Tomášovo evangelium a protože má jít o sbírku přímo Ježíšových výroků, tak to nemůže církev připustit, aby se to dostalo ven a je potřeba všechny stopy zahladit. 70% ()

MartinTerran

Film vypadá v průběhu celkem zajímavě, ale nakonec to je v celku o ničem. Závěrečné vysvětlení mě docela zklamalo. Tempo filmu je pomalé. Zahráno to bylo dobře. Hodnocení: 52/100. ()

MT_Y

Momentama tam byli klišé chvíle, které bych přepínal a opravdu byli zdlouhavé a zbytečné. Nicméně, celek zapůsobil, atmosféra nebyla nejhorší a pěkně ukázány 4 rány a to duševno "postižené" řekněme (nemyslím v tom smyslu psychicke mentality, ale postižené těmi 4 ranami.) 4 hvězdy ✨ a cirka 85% ()

jkpj22

Je to velmi slabý film z devadesátek, není o co stát. Závěr je silný, proto přidávám druhou hvězdu. Ale nic od toho fakt nečekejte. ()

chucky

Působivá atmosféra filmu a pozvolna stoupající průběh filmu spojene s mystickou tématikou. Pravdou je, že role jsou dány už od začátku a víme co od toho můžeme čekat. Ale i přesto 4 ()