Dobrodružný snímek, odehrávající se v Kolumbii, líčí honbu za smaragdy, jimž se v hantýrce říká "zelený led". Neohrožený dobrodruh spolu s půvabnou dívkou, která zde pátrá po své pohřešované sestře, bojují proti smaragdovému magnátovi i jeho přisluhovačům a procházejí přitom řadou nebezpečných situací. (Česká televize)

mortak

Šesťákový krvák v pozitivním slova smyslu. Obsahuje všechny důležité přísady, nenudí a když vás v práci naštve šéf nebo učitelka ve škole, odpočinete si při něm. Malému klukovi v mém nitru se to líbí, ale ten dospělý na povrchu neveřícně kouká na nelogičnost a hloupost konání všech postav. Jestliže úspěch loupeže spočívá v tom, že si strážce u scanneru místností čte noviny a nekouká se na obrazovku... ()

Jara.Cimrman.jr

"Tohle jsou turisti z New Yorku. Myslí si, že káva roste v šálcích." V Ekvádoru je hezky, tedy pokud se nezajímáte o financování protivládního hnutí. Mně je celkem jedno jestli tam vládne pravý nebo levý diktátor a dokonce mne ani nezajímá, že tam roste zelené kamení, protože mne zatím ještě baví žít. To pan Wiley to vidí trošku jinak a já musím přiznat, že při pravidelném zásobování smaragdy, kafem a kokou se asi dá "poctivě" vydělat dost dolarů na to, aby s ním velmi příjemná slečna Holbrooková sdílela společný prostor. Já bych na to šel spíše přes nekonečnou sexuální výdrž, ale když je pan Wiley měkkoň, tak to zkouší po svém. To je jeho věc. Já mám toto jihoamerické dobrodružství prostě rád a nikdy nebudu zapomínat na to, že ďábel je zelený. ()

Gilmour93

Něco jako předskokan Zemeckisova romancování se šutrem, který ovšem svou vtipnost ukončí odpadnutými stěrači, dobrodružství nabídne spíše nevzrušivé a romanci zadusí vystrašeným lumenem OˈNealem. Aspoň, že je tam ten zlý obchodník s drahými kameny (byť dle výtahu, hlasu a touze po moci to vypadalo na Fantomase). Oh My Sharif, na jehož po smaragdech nazelenalé kštici začalo postupně rašit paroží, tomu dodal trošku úroveň, stejně jako hvězdný český dabing. To byly tenkrát časy, že když nějaká vedlejší postava vypadala jako zasloužilý umělec Jiří Adamíra, tak přišel zasloužilý umělec Jiří Adamíra a těch šest vět namluvil.. ()

topi

Málokterý film se může pyšnit takovým dabingem. Všechno stará herecká československá elita (hlavně Josef Kemr)!! Lepší, než originál. S příběhem už to tak valný není, mnohem více se mně film líbil v dětství a pak po tolika letech spíše zklamání. I tak ale některé scény zůstaly navždy v hlavě - postřílení celé expedice na začátku filmu anebo pád z mrakodrapu. ()

Xmilden

A já si říkál jestli ten hlavní hrdina nehrál Barryho Lyndona. Je to samozřejmě on:) Zelený led byl pro mě velice utajeným dílem. Film mě překvapil svým zbytečně velkým hodnocením. Nekonají se zde nějaké úchvatné akční scény a klidně bych jej označil jako nějakou odpověď na Bondovky, s tím že jakákoliv libovolná Bondovka je podstatně lepší. Viděl jsem s perfektním dabingem, který nemá konkurenci : Josef Kemr, Miroslav Moravec, Karel Heřmánek, Petr Oliva a další....40% ()

• Film se natáčel v Jižní Americe, konkrétně v Kolumbii. (reich)
  • Natáčení probíhalo také v Mexicu, New Yorku a ve slavném hotelu Las Hadas. (reich)
  • Holbrook (Anne Archer) ve filmu řídila Aston Martin Lagonda z roku 1975. (reich)