Boss ruskej mafie sa chce pomstiť za smrť svojho brata pri spoločnej akcii FBI a ruských bezpečnostných síl. Najme si teda absolútny stroj, dokonalého, precízneho a nepolapiteľného zabijaka s prezývkou Šakal, ktorého nikdy nik nevidel. Jeho cena za atentát na riaditeľa FBI nie je vôbec nízka - rovných 70 miliónov dolárov. FBI sa však o pláne dozvie a donúti uväzneného írskeho teroristu Declama Mulqueena, aby spolupracoval. Dvaja zabijaci stoja proti sebe a hra o bezpečnosť nášho sveta závisí od výsledku ich súboja. Kto koho zabije prvý? (TV JOJ)

PierrevanH

První otázka před shlédnutím filmu je pro mě, co od něj čekám a ne jak bude umělecky dokonalý, já jsem spokojený, myslím, že by se z toho už nic moc vymáčknout nedalo, jak se willis převlíká je zabavné, gere před stářím, film na víkendový večer jak vyšitý. ()

lennyd

Teroristický šéf Terek Murad se po zabití svého bratra rozhodně pomstít všem zodpovědným. Najme si profesionálního zabijáka, kterého nikdo nezná jinak než pod přezdívkou Šakal (Bruce Willis). FBI se sice podaří zjistit co Šakal chystá, ale jak mu zabránit, když jej nikdo nikdy neviděl. Ale někdo přece, již dávno zatčený člen IRA - Declan Mulqueen (Richard Gere) kdysi Šakala viděl, a může FBI pomoci s jeho odhalením a zastavením jeho činů. Chce za to jen jediné - svobodu pro svoji dávnou přítelkyni ... I přes všechny scénáristovy úlety (většina odhalení je díky neuvěřitelné náhodě) jde stále o docela zábavný krimi thriller, s výborným Brucem Willisem (na sto a jeden způsob) a Richardem Gerem (ten pouze na jeden způsob). Co jsem ale od filmu čekal, toho se mi dostalo více než dostatečně - zápletka, akce, herecké obsazení (kromě hlavních hrdinů musím zmínit ještě malou, ale rozhodně nezapomenutelnou roličku Jacka Blacka) ()

Yoshimitsu

Skvělý!Bruce Willis v roli záporáka, který navštívil obchody s parukama.Jsem rád, že Richard Gere tuhle roli odmítl neseděl by mi tam.Škoda toho konce, i tak velmi vydařený thriller ()

progression

Dost chabý odvar slavnějšího originálu z roku 1993 (jak už to obvykle u remaků bývá). Na druhou stranu herecké výkony hlavních hrdinů film dost zachraňují. Docela dost mne potěšil Sidney Poitier - sice už v pokročilejším věku, ale jeho herecké umění i neopakovatelné charisma stále působí na diváka. Když ten scénář (pro znalce originálu) místy hodně silně pokulhává, je malou náplastí sledovat alespoň ty herecké výkony. ()

Všivák

Nemam rád Richarda Gera, tim víc v akčním filmu. A ještě víc mě štve, když hraje kladnou charakterní postavu z drsnou minulostí. Sorry, ale tohle mu prostě nevěřim.. ()

Moviemaker

Film který zaujme svoji velkolepym tematem vybornym obsazenim. Pocity jsou smisene, i kdyz jsem se cely film citil perfektne tak proste v te atmosfere byl jeden trn v oku neda se rict co to presne bylo ale jako by jste vedel jak to vsechno dopadne i kdyz jste treba necetli knihu. ()

JohnSmith

Celou dobu jsem fandil Šakalovi.Proč?Mám rád Willise,nemám rád Gera a ředitel FBI a první dáma mi nebyli sympatičtí. A pak ten kanon co měl v dodávce,to by byl hřích nevyzkoušet.No ale jinak to byla blbost. ()

swe

Po vynikajícím intru, kdy mi v několika minutách před očima proběhly dějiny Sovětského svazu od vzniku až po jeho rozpad, to vše za hudebního doprovodu Superpredators (Massive Attack) jsem byl přesvědčen že půjde o skvělý film. Ale on skvělý není. Nápad to má zajímavý (originální Hon na Šakala jsem neviděl), ale ten je behužel zadupán do země množstvím logických zádrhelů a jiných nesmyslů. Škoda, přesto všechno je Šakal příjemná akční oddychovka s neuvěřitelně cool zabijákem Willisem. A když už nic, tak alespoň netradiční úmrtí Jacka Blacka stojí za zhlédnutí (hned vedle zmiňovaných úvodních titulků samozřejmě). ()

dANo

Tento remake je zaujímavý len vďaka Bruceovi Willisovi a jeho prevlekom... Ináč je to béčkový odvar známeho príbehu o profesionálnom zabijákovi mnohých tvári. ()

zdenny

V žádném případě tak dobré, jak by se podle obsazení mohlo zdát. Richard Gere předvádí solidní výkon. Bruce Willis zezačátku jako profík opravdu super. Pak mi jeho další chování připadá jako laciné a v závěru téměř amatérské. Takže pokud Šakala, tak "Hon na Šakala". ()

Aven

Bruce Willis je záporák jedna báseň, o to větší škoda, že film končí tak připitomělým koncem, kdy padouch prostě musí být po zásluze, a nejlépe nějakým nečekaným způsobem, zabit. ()

Danny F.

Tak to jsem čuměl. Drsný Willis i na opačné straně zákona? Konečně změna. Role záporáka mu kvalitně sedla už díky jeho drsňáctví. Film mě mile překvapil a chválím ho. Perfektní podívaná. 70% ()

lykan9

Filmy s Brucem Willisem jsou jako na houpačce. Jednou se jedná o film skvělý a podruhé o ptákovinu. Šakal naštěstí patří do první skupiny. Ono vůbec měl Willis v 80ých a 90ých letech lepší ruku na role a přesto, že ho mám raději v kladných rolích, tak role nájemného vraha mu také sedí. Šakal má všechno, co má správný akční film 90´ let mít a to mi u tohoto typu filmu bohatě stačí na to, abych hodnotil plným počtem. ()

R1CH1E

Jelikož jsem neviděl původní verzi, nečekal jsem od toho víc , než mi bylo dáno. Po celou dobu filmu jsem byl spokojený, nudných scén tam moc nebylo, film příjemně odsejpal, Bruce Willis super, Richard Gere byl taky solidní, Jack Black a jeho minirole potěšila, ale asi se ptáte, proč teda dávám jen 3*? Protože to co je na tomto filmu totálně zkoňojiděno, je ten totálně hnusně slaďácký konec, který celý film poslal do sraček. Šakal myslel vždy krok dopředu a na konci udělá tolik dementních chyb, kolik by neudělal ani pacient Jedličkova ústavu? Ne pánové, tak tohle Vám nežeru. ()

FrajerTom

Remake slavného filmu z roku 1973, který však výtečnému originálu nesahá ani po kotníky.. Průměrný film a otravného Richarda Gerea tak zachraňuje pouze skvělý výkon ledově chladného Bruce Willise.. ()

Ravi

Jasné, originál je jenom jeden, ale tato verze si mě získala neotřelým nápadem a skvěle ztvárněným hlavním záporákem, ze kterého čiší respekt. 75% = 4/5 ()

mirec88

Šakal je výborný akčný thriller s veľmi netradičnou zápornou úlohou Bruca Willisa, kde sa vykreslil ako zabijak bez citu, ale osobne mi celkom tá jeho úloha nesedela, hoci ju zahral skvele. Ostatní zahrali tiež super a film nenudí, odsýpa rýchlom a stále sa niečo deje. Originál som zatiaľ nevidel, ale určite si ho zoženiem. Dobrý, dravý, akčný a napínavý film. ()

Den Šakala se dočká seriálové verze

Den Šakala se dočká seriálové verze

05.11.2022

Klasický detektivně-špionážní román Den pro Šakala z roku 1971 od spisovatele Fredericka Forsytha (Krycí název Oděsa), inspirovaný skutečnými událostmi a popisující neúprosný hon na chladnokrevného… (viac)

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (viac)