Boss ruskej mafie sa chce pomstiť za smrť svojho brata pri spoločnej akcii FBI a ruských bezpečnostných síl. Najme si teda absolútny stroj, dokonalého, precízneho a nepolapiteľného zabijaka s prezývkou Šakal, ktorého nikdy nik nevidel. Jeho cena za atentát na riaditeľa FBI nie je vôbec nízka - rovných 70 miliónov dolárov. FBI sa však o pláne dozvie a donúti uväzneného írskeho teroristu Declama Mulqueena, aby spolupracoval. Dvaja zabijaci stoja proti sebe a hra o bezpečnosť nášho sveta závisí od výsledku ich súboja. Kto koho zabije prvý? (TV JOJ)

Alekks80

Jeden z filmů, kde prostě hlavnímu klaďasovi nemůže proti hlavnímu záporákovi fandit. Gere jako bývalý terorista IRA totálně selhává. Toho teroristu by mu nevěřila ani moje babička, která se koukala na jihoamerické telenovely hlavně kvůli hereckým výkonům. Willis předvádí průměrný výkon, takže ani ten to nijak zvlášť nezachrání. Je tam poměrně dost nudnejch pasáží, takže kolem a kolem neni moc na co se koukat. ()

Bilbo.cz

Obvykle tyhle akční zabijácké filmy moc nemusím, ale Šakal má v sobě něco, co mě donutilo sledovat s napětím od začátku do konce. ()

Michalsafr

Rozhodně nadprůměrný politický thriller trochu ve stylu Clancyho. WIllis v životní formě, Gere připomíná Conneryho ve Skále. Super film skvělých 90. ()

zeromen

Špičkově natočený film. Jeden z nejlepších filmů Bruce Willise. Až na ten blbý šťastný konec, škoda jak to skončilo. // viděno na DVD: 95% ()

gizi

Na podruhé nestojí za shlédnutí. Když jsem před hodně lety viděl tento film, dost se mi líbil. Později jsem viděl "originál" z roku 1973, podstatně lepší. A nyní opět tento remake, který je opravdu jen slabou kopií s mnoha "amerikanismy" a pár chybami. 65%. ()

Andrej22

Dlouho to vypadalo jako docela dobrý film a i přes podivné vykreslení teroristy z IRA šlapal 2/3 nebo i 3/4 jako švýcarské hodinky. Ale potom přicházelo jedno klišé za druhým a z velmi solidního filmu se stal film jen lehce nadprůměrný 57,5%. ()

Nataniel73

Šakal je bez pochýb vynikajúci akčný thriller, ktorý sa svojou kvalitou blíži k takým skvostom ako Smrtonosná pasca, či 96 hodín. Samozrejme, že Šakal je viac krimi thriller ako strhujúca akčná jazda, ale samotný fakt, že hlavnú postavu stvárnil precízny a vo svojich rolách vždy uveriteľný Bruce Willis je zárukou úspechu a kvalitného filmu. Najviac by som trochu paradoxne vyzdvihol skvelú hudbu. ktorá tomu dodáva tu správnu atmosféru. Richard Gere pôsobí v roli kladného záporáka trochu neškodne, ale tiež je to kvalitný herec a vo svojej roli obstál. Jack Black taktiež perfektný týpek ako je to u neho dobrým zvykom (scéna so skúšaním zbrane za 200 000 dolárov patrí k tomu najlepšiemu vo filme). Záver filmu skvele vygradovaný, FBI si tradične nevie s prípadom poradiť sama a tak potrebuje pomoc rovno z väzenia. Páči sa mi realisticky stvárnené prostredie jak policajného sektoru tak aj podsvetia a všetko to do seba krásne zapadá. Teda až na ten rozhodujúci krok, kde išla realita trochu stranou a tvorcovia sa priklonili k dosť nepravdepodobnému rozuzleniu. Myslím, že tento film je povinnosť pre všetkých milovníkov akčných thrillerov. 85% ()

Sa.sa

Parádní role Bruce Willise v roli bezcitného vraha... Jinak super film plný akce, slušné zápletky a plno mrtvol... Samozřejmě se nedá srovnat s originálním filmem, jedná se o úplně nový film... ()

Bragi66

No vidět se to sice dá, ale moc originality to nepobralo, až na ty komické paručky Bruce Willise. Poučení z filmu Den Šakala (1973) tady je sice vidět, ale raději doporučuji tu klasiku od Freda Zinnemanna. ()

RPGman

Zajímavý remake filmu se povedl tak napůl při sledování vydržíte a možná se budete trochu bavit, ale v hlavě se vám zachová snad jen scéna, ve které dominuje ostřelovací kulomet, Willis, a oprávář. ()

vlastar

No... abych byl pravdu řek, tak tenhle film me parádně zklamal. Příběh nebyl zas tak špatný, ale dal by se více rozvinout. A co se týče herců... no mohly ze sebe vydat trošičku víc. Jediný co me tak nějak zaujalo byl kulomet, který chtěl "Willlisák" použít k atentátu. Nevěřícně jsem koukal, zda je toto vůbec možné :-) ()

zaji

Richard Gere je opravdu nevyrazny a jako terorista? Nějak mě nepřesvědčil.. Ale Willis je dobrej a v tomhle filmu mě baví.. A vidět ho v gay-baru? Mno.. zajimavy.. ()

Anstoss

Originalu z roku 1973 se tento film sice rovnat nedokaze, nicmene i tak ma sve dobre chvile... nebyt Richarda Gerea! Nedokazu si predstavit horsi vyber pro absazeni terroisty IRA. Celkem skoda, protoze jinak by tento Thriller patril urcite k tomu lepsimu v danem zanru. 6/10 ()

gabo1

Celkom v pohode akčný thriller, akurát s typickými chybami a klišé 90tych rokov. Gere sa snaží tváriť drsne a milo, Willis sa snaží tváriť drsne a nemilo a Poitier sa chvalabohu tváriť nemusí. Dej v podstate ničím neprekvapí, a asi každému je jasné, ako to skončí. Ale kvôli tomu to predsa nepozeráte a pokiaľ fakt nemáte čo robiť, tak s popcornom a papučami sa to dá zvládnuť. ()

st.lupen

Příliš americké a Hollywoodské. Jak naznačuje Kleopatra, forma jednoznačně vítězí nad obsahem. Neboli jeden scénář na sto filmů, herci jenom převlíknou hadry. ()

Den Šakala se dočká seriálové verze

Den Šakala se dočká seriálové verze

05.11.2022

Klasický detektivně-špionážní román Den pro Šakala z roku 1971 od spisovatele Fredericka Forsytha (Krycí název Oděsa), inspirovaný skutečnými událostmi a popisující neúprosný hon na chladnokrevného… (viac)

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (viac)