Odpútaný Frankenstein

• Česko Odpoutaný Frankenstein (viac)

New Los Angeles - 2031. Doktor Buchanan doplatí na následky vlastního vědeckého experimentu a ocitne se v minulosti. Píše se rok 1817. V hostinci Buchanan pozná muže, který o sobě tvrdí, že je vědcem. Představí se jako Frankenstein. Ve městě se odehrává soud s dívkou obviněnou z vraždy Frankensteinova bratra. Buchanan se však dozví pravdu - ve skutečnosti zabíjelo monstrum vytvořené Frankensteinem. Chce zabránit popravě, ale sledovat toho, kdo vytvořil umělou bytost, se nevyplácí.
Roger Corman patří ke specialistům na horory. V tomto filmu nabízí nejen napětí, ale také krutý pohled na pokus, nad nímž lidé ztratili kontrolu. (Warner Home Video CZ)

bari68

Bez debát najoriginálnejšie spracovanie Frankensteina.K prívlastku najoriginálnejšie sa hodí, ale aj najbizardnejšie,najbláznivejšie a.i. synonymá.Sci-fi oživenie príbehu stvoriteľa vs.monštra malo síce svoje muchy po technickej stránke spracovania,či nedokončeného záveru,ale zasa bolo to zábavné,nenudilo a ako sa hovorí malo to ,,koule,,.3,5* ()

Han22

Corman, legenda 50-60. let se vzepjal a v roce 1990 natočil svůj poslední majsterštyk. Odpoutaný Frankenstein je v podstatě klasický gotický horor - je tu sociopatický Frankenstein, brutální a perfektně udělané monstrum, agresivní dav a v pozadí inteligentní trojice Shellye, Byron a Shellyová. Nechybí žádné z klasických scén včetně "It´s Alive". Ale kromě toho je tu vědec z roku 2030, který se dostává do této doby. Mohlo to skončit šílenou kravinou, ale scénáristi se vyvarovali prvoplánových situací z cestování časem - hrdina se slušně adaptuje, protože není idiot a stejně tak postavy kolem něj reagují na jeho převratné technologie adekvátně - inteligentní lidé chápou, hloupí vesničani se křižují :). Navíc vše je podpořeno slušnou výpravou, hudbou a na horor perfektním obsazením (Hurt, Julia, Fondová, Patric). A jako bonus přijde překvapivé finále, které ukáže, že hrdina se od Frankensteina zas tak moc nelíšil. ()

iXtr3m3

Strašný bordel. Sci-fi, gotika, monštrum, vedec monštrum, vedec atď. Ako sa tu vyskytol John Hurt, to mi je záhadou. Škoda. Videné v deväťdesiatych rokoch a teraz znovu po cca 25 rokoch a je tam to všetko zlé fakt vidieť. ()

Holina

Luxusní obsazení, luxusní režie, zajímavý námět. Jako mladej jsem to hltal hodně, postupem času samozřejmě kouzlo odeznívá, ale pořád je to silný průměr až skoro nadprůměr. Brimblovo monstrum je prostě dokonalé. ()

Teardown

Na tomhle filmu je nejlepší konec. Ne že by se mi předešlé minuty nijak nezamlouvaly, to zdaleka ne, ale ten závěr byl opravdu fantastickej. Někdo může brát tuhle nezvyklou verzi jako absurdní a špatnou nebo dokonce třebas i jako sprosté pošlapání klasiky, to klidně může, ale mě osobně Odpoutaný Frankenstein imponuje právě tím netradičním pojetím, nápadem a skvělým závěrem. Jak píše Vishnar, myslím že se jedná o opravdu kvalitní rozloučení. ()

zdeny99

Až nezvykle zajímavý horor o Frankensteinově monstru, ve kterém se objevují časové skoky z naší do budoucnosti do roku 1817 a poté do mnohem vzdálenější budoucnosti, a to prostřednictvím nějakého záhadného barevného mraku. Vědec z budoucnosti se zčistajasna ocitá se svým supermoderním autem ala Kid z Knight Rideru ve Švýcarsku, kde je čisté ovzduší a žádný signál. Žijí tu osobnosti jako P. Bysshe Shelley, G. G. Byron a především M. Shelleyová a jeden pomatený doktor Frankenstein se svým oživlým monstrem. Mě se ta spleť a takto neobvykle zkomponovaný děj líbil od začátku po konec. [366. hodnocení, 32. komentář, 60%] ()

sadlokan

Balit v r.1817 devatenáctiletou spisovatelku gotických románů na stříbrné kabrio r.v.2030 mi přijde nečestné a nesportovní.Jak ovšem vyjde vzápětí najevo,dotyčná je stoupenkyní volné lásky,čímž je ušetřena rituálního pohřbení bycyklu,například. ()

mira.l

Jediným drobným pozitivem téhle nepovedenou verneovku z Barrnadova z přelomu 70. a 80. let připomínající hovadiny byla Bridget Fonda. JInak to fakt byla velká komedie. Inu, rok vzniku 1990. No ale i tak... ()

Honzissis

Dosti podprůměrné... místo toho aby děj gradoval tak spíše upadá a ke konci už si divák přeje závěrečné titulky.. herecky taky nevydařené... verdikt 34% ()

KapitanKuraz

Tento film som videl ako fagan niekedy v polke deväťdesiatych rokov na Nove. Vo veku deväť, možno desať rokov som Frankensteina poznal iba z filmu Pehavý Max a strašidlá, a preto mi asi tento film tak utkvel v pamäti. Nedávno som ho pri upratovaní na povale našiel medzi VHSkami a znovu zhliadol, takže k filmu. Hovoriace auto, cestovanie časom a Frankenstein? Kupodivu to nie je zlá kombinácia. Veci ako to že v 19. storočí nikoho netrápi hovoriaci voz bez koní "však to je američan", alebo fakt že barónova príšerka nebola len fikcia spod pera Mary Wollstonecraft Godwin, robia z filmu originálnu fikciu s nádychom hororu. Napriek pripečeným dialógom musím povedať že je to slušná fikcia s nádychom hororu, ktorá ma po dvadsiatich rokoch od prvého zhliadnutia opäť pobavila. ()

mapar

Tenhle film prostě šlape. Jasně je to béčko jako noha, ale tvůrci dokážou snad v každé scéně vytasit nějaký nový nápad, jak tisíckrát ohranou scénu a zápletku ozvláštnit. Svět filmu je tak vtahující, že až do konce si vlastně typických atributů béčkových filmů ani nevšimnete, protože vás bude prostě a jednoduše zajímat, jak to dopadne ()