Za sedmero horami, hluboko v začarovaném lese, žije 7 trpaslíků. Tentokrát ale nejde o malé mužíčky se špičatými čapkami, nýbrž o dospělé muže, kteří se důsledně straní všech žen. Když však do jejich životů vstoupí Sněhurka, která je na útěku před ďábelskou Královnou, jsou ztraceni. Královna u nich Sněhurku najde a unese. Trpaslíci se musí vydat na záchrannou misi dříve, než bude pozdě. Sedm trpaslíků, v komedii plné nečekaných zvratů a velmi lechtivého humoru, jak jste je ještě nikdy neviděli. (oficiálny text distribútora)

Martas011 odpad!

Musím říci že tohle je něco unglaublich. Souhlasím s Uzzim, že šlo z tématu vydolovat mnohem víc, ale přijde mi že tvůrci z něj nevydolovali skoro nic, než pár přihlouplých vtípků. Jsem celkem všežravec a klidně si odpočinu i u Slunce, seno..., ale tady nějak už nemůžu. Jen ze zvědavosti jsem se podíval i na Film o filmu a ten mi přišel o něco zajímavější, byť jen kvůli nadšení té herecké party. Jinak si ale myslím, že němci pohádkové parodie celkem umí, o čemž svědčí i v současnosti vysílaná řada PRO 7 Märchenstunde každé pondělí od 20:15, která je vyráběná v podobných kulisách (s vyjímkou občasných českých exteriérů - třeba Křivoklátu), a u které se občas zasměji. P.S. Kdo je naštvaný, praští do Otto "Bobíka". ()

uzzi

Neuvěřitelná německá blbost a pohádková obdoba českého Kameňáku (co do trapnosti). Divím se jen tomu, že jsem to vydržel do konce (na dva pokusy), ono to totiž má dva docela dobré vtípky (Gandalf ...) a ty dávají naději, že teď už to bude sranda, ale NEBUDE, ještě je tu něco nepředstavitelně odporného - titulní píseň (hej kluci jdou, kluci jdou..........-*-/+/--˘^ˇ~ˇ^~ˇ^˘ˇ^˘ a máte chuť vrazit pěst do monitoru a uškrtit ty malé hajzlíky). Celý film se však cítíte trapně, přitom z daného tématu šlo vydolovat daleko, daleko více. Hnus!!!!!!! PS: ideální fílm pro zhulenou partu, domácího mazlíčka, nebo za trest ()

duklak2 odpad!

Strašná parodie na Sněhurku, vůbec mi u toho neutíkal čas, ale nakonec jsem to dokoukal do konce a DVD navždy uložil do šuplíku. Nechápu, jak někdo si může dovolit použít tento název a udělat z toho takhle hroznej film. Trpaslíci zde nejsou vůbec trpaslíky, ba co víc, dokonce jsou větší než já!!! Dále je zde příšerná, škaredá, protivná královna a nesympatická Sněhurka. ()

Boogeyman

Bláznivá německá parodie na klasické pohádky. Je to krásně natočené a vizuálně nádherné, ale herci přehrávají a pitvoří se. Občas se najde velice vtipná parodická narážka (převážně Pán Prstenů) ale ostatní vtipy jsou až klasicky německé, což znamená že rozhodně ne vtipné. Ale koukat se na to dá velice příjemně, film neuráží, zabaví a uteče! ()

Omnibus

Bonus: komentář plus obrázky     Mě při hlášce Bílého Helgeho „ Tak hoďte do ohně Sněhurku!“ zaskočil kešu oříšek do dýchací trubice, lehce jsem zfialověl a kus filmu prochrčel... Ale nejen kvůli dobrým gagům mám tuhle sice blbounkou, ale místy docela vtipnou komedii, zařazenu v šuplíku Mít po ruce. Je to hlavně za HOLKY SE NEBIJOU ! Totiž, já byl mámou vychovaný jako rytíř (na bílém koni, jak jinak)... A za jednu etudu s prknem (na téma konkrétní problémy trpaslíků se ženami, které je dostaly do vyhnanství v chaloupce), bych rád udělil Zlatou desku - za geniální scénku s mravním přesahem. Šilhoun: „K čemu by mi byla kouzelná lampa? Můj problém je, že NEDOKÁŽU UHODIT ŽENSKOU, prostě to nedokážu!“ A tak ho celý jeho život ženské ponižovaly a tloukly, a on se tomu nemohl bránit. To, jak ho Sněhurka vyléčila, to mě upřímně dojalo. Tak dlouho Šilhouna schválně mlátila deskou do hlavy a posmívala se mu „Prohrál..! Prohráál... ! Prohrááál... !“ až ... BUM !!! Koupila pumelici a šla pod stůl... Hned bych jí dal pusu, kočce jedné černovlasé, dojemně obětavé :-) A Šilhoun výskal radostí „Kluci, já jsem praštil ženskou! To je úžasný! Dokázal jsem to !“ A já zase jednou dojetím brečel jako vůl... nad obětavostí Sněhurky, nad Šilhounem, i nad sebou... Ale teď už musím končit, jsem pozvaný k přátelům na večírek, budeme hrát zajímavé deskové hry. Na slepou bábu, Trpaslíku nezlob se!, ale nejvíc se těším na mnohem složitější hru: na Dvojitou hlavu... ()

• Ve scéně, kdy hajný přivolává svého ohaře, následuje záběr zachycující psa, jak proklouzává mezi dveřmi. V další scéně jsou pak dveře otevřené dokořán. (StrYke)
  • Zlou královnu si zahrála německá zpěvačka Nina Hagen, jež je matkou představitelky Sněhurky Cosmy Shivy Hagen. (Kolins)