Přísahám a slibuji

Československo, 1990, 5 h 28 min (Minutáž: 76–89 min)

Čtyřdílný příběh z lékařského prostředí nás zavede do nemocnice pohraničního města na severu Čech v době těsně po válce, kdy po odchodu německých lékařů a řádových sester se jejího vedení ujímají čeští lékaři. Vypráví nejen o smyslu lékařského povolání, ale také o lidském osudu v čase, kdy mnohé ideály zplaněly a mnoho skutečných a potřebných zůstávalo jaksi ve stínu jiných, více proklamovaných a žádaných. Příběh MUDr. Vojtěcha Alberta začíná po válce v roce pětačtyřicátém a končí ještě před únorem roku osmačtyřicátého. V prvním dílu nepotkáte ještě doktora Alberta "v bílém", nýbrž v těsném sáčku, které mu bylo darováno na cestě z koncentračního tábora do Prahy, která právě povstala proti okupantům ... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Winster k tomuto seriálu (5)

Přísahám a slibuji (1990)

Kdyby nic velice ocenuji zakomponovani problemu s nedostatkem jodu. A zavedenim jodizovsne soli. Všechny medicinske a poziční aspektys jsou zde zachyceny skvele, i dohra první republiky a ruzne pozice kde kdo co. Penicilin jeho zavedení do praxe, rozdelovaní i napakování na UNRA transportech s Raymanem. Ale co je tu opravdu krize je to jak se prim. prednosta mudr Albert pláca ve vztahových problémech. Dejova linka uz se ani nepokousi o to tahnout dve profesní a vztahovou, proste ta profesni rezignuje a je pryc. Nikdy jsem nemel problem panu Abrhámovy neco verit, ale jeho vztah k operní zpevačce mu neverim ani za nic. A to co vyroste z jeho dcery je teda taky dílo. ()

Epizoda 1 (1990) (E01)

Tohle by měli vysílat místo tech blbin, co tam jedou porad. Hned by si lidi vic vazili svobody a prace lidi co tuhle profesi delaji. ()

Epizoda 2 (1990) (E02)

panicilin do kapsy, nedostatek jodu, kazdy je primar nebo prednosta, a strasne neuveritelnej vztah primare s ..(nespojluju). ()

Epizoda 3 (1990) (E03)

Odběry sestrickej navzajem :D to je sen! ()

Epizoda 4 (1990) (E04)

Prvni dil je top opravdu. A cast druheho kde je jeste nemocnice a ne VKV. Opravdu jde kvalita celou dobu dolu. Porad je to velice pekny serial ale hrozne mi v nem vadi dcera Alberta a jeho "pritelkyne" fuchtle s parukou z divadla. Tyhle dve zenske osoby se opravdu nepovedly. Problem je hlavne ten, te serial se zacne vic tocit kolem vztahu karier a primariatu...s nekonecnou zasobou reci na prisaham a slibuji nez kolem poskytovane pece v pohranici. Coz je skoda... Zeny obcas neco maji a to co maji chteji, pote zase hned chteji neco jineho. Vtipne…Znovu musim zminit ze tento serial od druheho dilu ztratil absolutne kontakt s nemocnici a stala ze z toho vztahova placanost. Nejvic mi zde vasi moje jinak oblibena Bydžovská…to co zde hraje je opravdu hrozne. Je mi zde lito Munzara…on je tu takovej ten pasivne zapotnej clovek. ()