Příběh MUDr. Vojtěcha Alberta (J. Abrhám) začíná po válce v roce pětačtyřicátém. Doktor se vrací z koncentračního tábora do Prahy a rád by opět pracoval na pražské klinice, kde byl před válkou zaměstnán. Místo je ale obsazeno. Albert je rozvedený, jeho žena Elka (D. Veškrnová) je podruhé vdaná a jedenáctiletou dceru Magdu adoptoval její nový manžel. Magdě řekli, že její otec zemřel. K Praze tedy Alberta nic neváže. Nastupuje jako primář interního oddělení v malém pohraničním městě... (Česká televize)

nervoznideda

pan doktor ota dub to napsal nádherně a herci se snažili až moc děkuji deda :-) kterej vůl navrhl účes zuzany bydžovské?????na barrandově snad jim sračkovatí mozky ahoj deda :-) děkuji rejžovi panu Filipovi to nemá chybu díky deda :-) koho nejvíce lituji roberta vrchotu ,jaký to byl sekáč, to dělá to blbý pivo:-) a z Veškrnový udělali šoustavou mrchu to jsem se pobavil, hrála ji skvěle :-)14.8.2o2o ()

tron

"Strašná vojna. Vzala ľuďom Boha." Pôvodne som na prvý diel prepol len z nudy a náhodou. Neplánoval som to dopozerať. Lenže s každou ďalšou minútou to bolo lepšie a lepšie. Skvelé herecké obsadenie, zaujímavé scény, kvalitné dialógy, prepracované, hodnoverné postavy a v neposlednom rade pozoruhodný nápad s nemocnicou tesne po vojne, v ktorej musia spolupracovať českí lekári s nemeckými. Po vizuálnej stránke je to bieda, tradičná televízna "inscenácia", ale v tomto prípade je scenár dôležitejší. 70 % ()

Kekik

O čtyřdílném seriálu jsem neměla ponětí. Objevila jsem jej v iVysílání ČT. A jsem za to ráda. První díl mě poměrně rychle zaujal. Ředitelův proslov (L. Munzar) téměř na konci dílu byl skvělý. Nandal jim to. Zatím se mi jeho postava líbí. Snad nezklame. Z primáře Blažeje (postava z Nemocnice na kraji města - Josef Abrahám) se stal primář Albert. A též se mi jeho postava líbí. Působí sympaticky. Zatím nemám žádnou výtku. Jsem zvědavá, co přinese další díl. ()