Štyria maskovaní zločinci prepadnú v Seattli banku a prítomných vezmú ako rukojemníkov. Ich veliteľ Lorenz je ochotný jednať o podmienkach prepustenia rukojemníkov jedine s detektívom Quentinom Connersom. Skúsený policajný detektív je však v súčasnosti suspendovaný v dôsledku predchádzajúcej nevydarenej akcie. Všetko nasvedčuje tomu, že zločinci chcú len zdržiavať situáciu a naťahovať čas, aby ho získali pre svoje zámery. Aby sa prípad čo najrýchlejšie vyriešil, policajné velenie vráti odznak Connersovi a pre istotu mu pridelia mladého kriminalistu Shanea Dekkera ako nového partnera. Obaja policajti sa spoločne pokúsia zločincov prekvapiť a vlákať do pasce, ale lupičom sa podarí z banky uniknúť. Kým kriminalisti zaisťujú a vyhodnocujú stopy, lupiči sú stále krok pred nimi. Dekker začne lúštiť Lorenzov skrytý odkaz, ale neúspešne. Zdá sa celý prípad nedáva žiadny zmysel. Alebo áno, len ho zatiaľ nikto nevidí? (TV JOJ)

spaceboyCZ

Zajimave pojata detektivka, riznuta akcnimi sekvencemi, v hlavnich rolich Jason Statham (Kuryr), Ryan Phillippe (Velmi nebezpecne znamosti) a Wesley Snipes (Blade) dokazali i z celkem nezajimaveho scenare vycucnout film, ktery nenudi, ma spad a temer nepredvidatelny konec (no dobre, poslednich 15minut uz vite, ze o co vlastne bezi :D ). Co mi akorat na celem filmu nesedelo, byla teorie Chaosu, ktera jaksi ke konci filmu nezapadla a sla vnivec...nicmene, bez tech tri vyse jmenovanych bych dal 2*, takto ale film pozvedli aspon na ty 3* :). ()

(Z)denny

Vypněte mozek a koukejte. Potom vás možná tento snímek pobaví, udrží vás v napětí a nakonec vás překvapí rozuzlením zápletky až těsně před závěrečnými titulky. Pokud si ovšem zapomenete mozek neprozřetelně vypnout, tak se buďto budete neuvěřitelně nudit, nebo si stihnete s kamarádem zahrát po telefonu několik partiček šachu.. ()

SOLOM.

No žádná sláva se nekonala a to i přes vcelku solidní herecké obsazení. Filmy s bankovními loupežemi mě nikdy nějak extra netáhli, ale pár slušných zápletek jsem už viděl. Tady to bylo místy dost jalové, přesto to si to dokázalo udržet alespoň průměrnou kvalitu a to hlavně díky dvojici Statham a především velmi solidní výkon předvedl Ryan Phillippe. Wesley Snipes tu spíš jen tak pohopsával v pozadí. Chtělo to ale více akce a míň keců – nějaká solidní bitka by taky neuškodila, protože pár přestřelek a jedna honička na motorce to nezachrání. Teorii chaosu si představuju trochu rozsáhlejší – tohle byla spíše teorie náhod… ()

genetique

Niekedy nerozumiem, prečo má film také nízke hodnotenia a toto je jeden z prípadov. Podľa mňa veľmi dobre premyslený krimi thriller s pár podarenými zvratmi, ktoré pridávajú na atraktivite, hlavne záver je pekne hustý a z časti aj nehollywoodsky. Scenár mohol byť síce prepracovanejší, pretože pár hluchých miest tam je, ale teória chaosu na mňa zapôsobila dokonale. A potešilo ma hlavne trio hlavných hercov. 75%. ()

Xmilden

Trošku zklamání, čekal jsem to přece jen o fous lepší. Film mě prakticky ničím zvláštním nezaujmul. Snad jen tím že zde hraje v akčním filmu netradičně Ryan Phillippe z Velmi nebezpečných známostí. Jinak na tento kousek brzy zapomenu. Trošku se začínám bát o Jasona Stathama, aby nebylo za chvíli přestathamováno. Snad ho nebude chtít do filmu každej rejža. ()

• Přestože se děj odehrává v USA, policejní vrtulník i soukromý tryskáč mají kanadskou registrační známku začínající písmenem C. Stejně tak pobočky pizzerie Panago se nachází pouze v Kanadě. Podobně ulici "W. Cordova", kde se odehrává automobilová honička, můžeme najít pouze v kanadském Vancouveru. (Conspi)
  • Je možné zaznamenat, že prostředí, kterým Dekker (Ryan Phillippe) během pronásledování na motocyklu projíždí, se nemění. Stejnou ulicí projede rovnou čtyřikrát, dokonce vždy stejným směrem. (Conspi)