Vysokoškoláčka Catherine (Katie Holmes) trpí čudnými víziami o svojom bývalom priateľovi, ktorý záhadne zmizol počas prvého ročníka jej štúdia, ako aj o veciach, ktoré naznačujú, že aj ona by mohla byť zapletená do zmiznutia niekoho iného. Film je režijným debutom scenáristu S. Gaghana, držiteľa Oscara za film TRAFFIC. (oficiálny text distribútora)

novoten

Hodina a půl naprosté hlušiny, která se v poslední pětiminutovce pokusí zmátořit do podoby snesitelného filmu. Snaha na poslední chvíli k tomu logicky nestačí, ale zároveň mi zabraňuje Opuštěnou odstřelit do nejnižších pater hodnocení. Scénář nicméně obsahuje plno flashbacků, které buď nedávají smysl nebo jsou na sebe naházeny bez ladu a skladu, nelogicky jednající postavy a samoúčelné scény převlékající se Katie Holmes, která mi po celou stopáž vnukala myšlenku, proč že se upsala zrovna tomuto projektu. S tak tak fungující pointou byl tenhle mysteriózní pokus od začátku odsouzen k zániku. ()

jaqubko

Niekto asi strašne túžil zistiť, ako môže vyzerať mysteriózny thriller, ktorého scenár sa zmestí a papierovú vreckovku a ešte stále vám ostane dosť miesta na vyfúkanie nosu. Inak si existenciu tohto filmu neviem vysvetliť. Aby toho nebolo ešte málo, tak do hlavnej roli obsadili Katie Holmes, ktorú sledovať ako sa snaží hrať sa dá prirovnať k snahe chromej sliepky túžiacej zabehnúť maratón. Vedľajší herci ju ale svojimi nemími výrazmi rozhodne nenechávajú v tom samú. Paradoxne sa dej rozbehne až v poslednej minúte, akurát škoda, že som ten koniec vytušil už gazilión nemých pohľadov dozadu. ()

Slarque

Dlouho se to tvářilo jako něco mezi romantickým dramatem a kriminálkou, ale nejspíš to měl být thriller. A dokonce s velkou „pointou“! Režisér skáče v čase všemi směry a kromě reality nám předkládá i sny a halucinace. Katie Holmes sice vypadá pěkně, ale o jejím hereckém nadání mám ještě větší pochybnosti, než ohledně pointy této ptákoviny. A to už je vážně co říct. ()

Morien

Ze začátku to vypadalo jako jeden z dalších náhodně geniálních guilty pleasure zážitků, ale ta parádně nenucená snově bizarní atmosféra se brzy vytratila ve prospěch chtěného neumělého budování tuctového krimi hororu. Doufám, že se někde udělují ceny za počet přívlastků v souvětí, protože bych ráda nominovala první větu komentáře. A přitom by nejspíš stačilo odebrat tak 70 % procent všeho slovního vysvětlování, vystřihnout všechny scény probouzení ze spánku a přidat víc emocí přetavených v němé, ale výmluvné scény jako byla ta halucinogenní blikací párty s oknem do minulosti. Potom by to mohl být brilantní kousek do archivu filmového kultovního podsvětí. ()

GOREGASM

Jedna dlouze nekonečná nuda, kterou nezachrání ani z prstu vycucaný, závěrečný twist. Režisér a oscarový scénárista(Traffic) skutečně nudí, vše navíc dokořenil naprosto jalovými herci (kromě Zooey Deschanel) a Katie Holmes naložil herecké břemeno, na které holka okatá neměla. Mou pozornost tak spíše po většinu času upoutal soundtrack Clinta Mansella, který dělá oněch 99 minut výrazně snesitelnějšími. 20% ()