Mladý Newyorčan Christopher Dubois spolu s priateľmi okradne miestneho mafiána a na úteku pred jeho zabijakmi sa omylom ocitne na palube lode, ktorá pašuje zbrane. Pašeráci sa ho ale potrebujú zbaviť a Dubois skončí v mori. Pred žralokmi ho zachráni útok pirátov, vedený Lordom Edgarom Dobbsom. Chris sa k pirátom pridáva a verí, že cieľom cesty bude New York. Dobbs ho však vysadí na siamskom ostrove, kde si starý obchodník všimne Chrisove športové a bojové nadanie, zaradí ho medzi svojich zverencov a zasvätí do tajov bojových umení. O šesť mesiacov sa Chris opäť stretáva s Dobbsom a požiada ho, aby mu pomohol dostať sa do tibetského kráľovstva, kde sa má konať veľký turnaj v bojovom umení. Hlavnou cenou súťaže, v ktorej sa zúčastnia len tí najlepší bojovníci sveta, je socha draka z rýdzeho zlata. Dobbs ale v Chrisove schopnosti neverí, a tak si vymyslí vlastný plán, ako zmocní zlatej sochy. (TV JOJ)

Socirel

Bezhlavý akční film, naprosto o ničem, představa tvůrců filmů, že číňani musí být malí chlapíci že dělající salta, Němci drsní fašouni v upnutém tílku, mongolové obři s culíkem, španělé šamponci v toreádorském oblečku...je fakt směšná. Ale na odpad to není. ()

Masinfira

Film u kterého jsem se dobře bavil. Celý film je opravdu předvídatelný (ano JCVD to všem namlátí, jako ostatně vždycky) ale na druhou stranu přehlídka různých stylů pro mě byla zajímavá a některé souboje stály za to. Jak již bylo zmiňováno jinými. Kdyby se autor soustředil jen na souboje, s touto délkou filmu bychom viděli mnohem více a tím by film asi získal. Místo toho je tam plna zbytečností (celý začátek, kdy opustíme nějaké děti a pak se k nim vrátíme jen slovně na konci celého filmu... celá krádež zlatého draka... pozvánka pro Fr. šampiona, který bojuje přinejlepším v druhořadé aréně někde pod skladištěm... Přes veškerou kritiku mě ale film zaujal (jak jsem již napsal) a zaslouží si u mě slabší 4*. ()

Robo2605

Súboj cti je jeden z tých filmov, ktoré som si už dávnejšie chcel pozrieť, ale dostal som sa k nemu až teraz. Jedná sa o príjemný, nenáročný film na dobrú noc, plný nádherných súbojov, ktorý určite hodnotím pozitívne, Jeden z najlepších filmov JCVD. ()

andy60

Polovinu filmu koukat na mlácení se v aréně, to mě fakt nebavilo. O nějakém ději nemůže být řeč, takže JCVD by měl být rád i za tu jednu hvězdu, kterou mu dávám. ()