Kapitán Willard si počas služby vo Vietname získal povesť vynikajúceho vojaka, poveria ho preto dôležitou misiou - nájsť a zlikvidovať plukovníka Kurtza, ktorý dezertoval a vedie svoju súkromnú vojnu proti všetkým. Cestou proti prúdu Mekongu spoznáva najpodivnejšie a najstrašnejšie aspekty vojnového pekla a dostáva sa stále bližšie a bližšie k samotnému srdcu temnoty. (STV)

bemygirl

Jsem na teď na to kouknul s odstupem času. Nemůžu se nechat ovlivnit hodnocením ostatních. Mě ten film prostě připadá nudný a zdlouhavý. Nebavil jsem se. I když některé hlášky a postavy jsou nezapomenutelné. . .Robert Duvall v nejlepší formě. . . " Mám rád vůni napalmu po ránu" ()

michalek.k

Halucinogenní trip v pekle džungle. Poměrně těžký film, vyžadující soustředění a hlavně náladu, zažít tři hodiny vysilující podívané (na zhlédnutí DVD s director's cut se chystám již několik měsíců....). Výborný film! ()

Thrakan

První zhruba polovina skvělá, druhá polovina nudná a šílená! Nicméně dokážu věřit tomu, že druhá půlka filmu je blíže tomu šílenství a hrůzám, které se ve Vietnamu děli... samá smrt, znásilnění, drogy, atd. Ale ať si film v hlavě přemítám stále dokola na "Četu" jednoduše řečeno nemá. ()

Astu.

Nejvyšší možnou mírou bolestivý a syrový zážitek, který se prostě musí vidět v noci. Čiré šílenství ukryté v každém z nás, zvířecí podstata ovládne člověka nejčastěji ve válce. Téměř nic film neukazuje, všechno je cítit. Jízda valkýr, aneb západní civilizace přináší poselství, ufff. Zřejmě ten nejpsychedeličtější válečný film. __________Už dlouho se k Apokalypse snažím napsat něco smysluplného, co by tento majstrštyk vystihlo a místo toho napíšu jenom tohle. No nic, jdu to dokoukat už asi pošestý. ()

Jester_X

Apocalypse Now je chytře rozdělena do tří částí, a tak nám také ukazuje tři poněkud rozdílné tváře války, stačí si vybrat, která je nejvíce hrozivá. Brutální nálet na vesnici Vietkongu podané jako show bláznivého surfaře, stísněnost džungle, či až mystický kult osobnosti plukovníka Kurtze. Vystřízlivění amerických vojáku, snaha poctivých lidí bez zájmu o válku ubránit svůj majetek a všeobecná pokroucenost morálky dávají dohromady zajímavou protiválečnou mozaiku. ()

JerryPilsen

Opravdu temný válečný film,po jehož zhlédnutí nemáte chuť do života.A po Director´s cut slabší povahy páchají sebevraždu.Ale jenak profesně mistrně zvládnuté drama o lidské primitivnosti. ()

kentakolki

Pouze jednou jsem videl tento film cely dokonce (hovorim o reziserske verzi). Nikdy pote jsem to uz nedokazal....Presto je to zrejme muj nejoblibenejsi valecny film. Je tezke popsat, jaky vyznam ten film ma...mozna zadny nema...nejvice se zrejme snazi zobrazit celkovou absurditu války, ale...nevim....je to opravdu tekze komentovat....a prave proto si tento film velmi cenim...vzbudil ve me depresivni, v sobe neidentifikovatelne pocity, ktere ve me vzbudila snad uz jen Mazaci hlava....PS. ten velitel Kavalerie je opravdu kreten...=D ()

BGH

Začátek dobrý, ten napalmovej nálet byl moc povedenej. Čekal sem válečný film, ale dostal sem existencionální dílo. Prostě to není můj šálek kávy, nedokoukal sem... při plavbě na řece se film dostal do průměru a od doplutí k poslendímu mostu a k zapomnutejm francouzům nudnej podprůměr. Konec sem nepobral už vůbec a tak sem to radši vypnul než usnu úplně... ()

Spicoli...

Asi nejlepší ze známých filmů co byl o válce ve Vietnamu natočen, ale zároveň i film, který už si jako celek asi nikdy nepustim. Neoddiskutovatelná kvalita mě samozřejmě strhla, ale ten film byl tak depresivní že už sem se u toho nějak začal nervózně potit a měl z toho divný nálady (na druhou stranu mi bylo asi 15 let), což byl samozřejmě účel ale já radši vyhledávám filmy u kterejch mám náladu dobrou. Jinak samozřejmě Coppola je borec že to celý ustál a dokopal to do takovýho celku a scéna útočících helikoptér za zvuků Jízdy valkýr - tu z hlavy jen tak nedostanu. ()

HORHAC

Podle mě nejlepší válečný film vůbec, který rozhodně není typickým válečným filmem. Nezapomenutelné scény, postavy (hlavně ty epizodní) a stále vzrůstající pocit okolního neuchopitelného šílenství vás na téhle cestě do hlubin pekla pohltí tak, že po jeho shlédnutí dostanete menší depresi. A tolik opomíjený Martin Sheen je skvělý. ()

hrabac

Dobře (až ná závěr) natočená fikce. Byl by to ale o třídu lepší film, kdyby se také ve fiktivním prostředí odehrával. Zasazení děje do Vietnamu pro mne ztrácí důvěryhodnost a stává se malinko parodií. ()

jobina

Ve své době možná skvělý film. Možná působivý hlavně proto, že byl natočen jen čtyři roky po válce. Já však z něj ty hrůzy a noční běsy Vietnamu necítím. Je to pro mne film o "nějaké" válce. Nedokázal mne vtáhnout. ()

triscimy

Je to spíš kus umění, které se snaží vyslovit určité poselství, než válečné drama.... Psychedelické putování nepřátelskou džunglí. Srovnávat s Četou a dalšími v pravém slova smyslu válečnými filmy by bylo mimo mísu... celý to bylo.... nenapadá mě výstižnější výraz než "divný". A asi se mi to líbilo.... ale pořád v sobě mám takový pocit, že nevím co si o tom všem myslet, bude lepší to nechat nějakou dobu uležet. Zatím zůstanu u 4*, protože (viděl jsem delší verzi) některé scény byly přece jen zbytečně zdlouhavé na můj vkus. ()

712

Další slavný válečný film a pro mě bohužel další neskutečná nuda s neuvěřitelným závěrem. Viděna prodloužená verze. ()

billcarson

Mám rád vůni napalmu po ránu, jsou to zasraní divoši. Výborný Duvall, filmu nejvíc uškodila nadváha Marlona Branda a zároveň to, že se celou dobu děj kolem něj točí a ve finále se tento mysteriozní plukovník Kurtz jenom mihne a to ještě od pasu nahoru. Strašná škoda i přesto vysoká hodnota a poselství z tohoto filmu jenom sálá. Nálet letecké kavalérie dopravázený Wagnerem je korunou celého filmu. ()

Monco

Obrovský filmový zážitek. Nemůžu srovnávat s kinoverzí, protože jsem viděl jen 193 minutovou verzi. Není tam jediný špatný místo. Monology Martina Sheena se mi hodně líbily. Hopper jako hipísácký novináž už také vyšinutý nemá chybu. No a mistr Marlon Brando - těžko by tuto roli zahrál někdo líp. ()

Tunator

Na tohle dílo musí mít člověk "náladu", čas a tím nemyslím čas pouze na shlédnutí, ale i na následné zpracování ve své hlavě. Téma Vietnam, které neoslavuje ani se neomlouvá. Náladově vás přesune přímo tam a vtáhne vás do šílenství zvaného válka plného absurdit a nepochopitelných událostí. Ukazuje odvrácenou stránku lidské mysli, která funguje zcela odlišně v situacích, na které nebyla nikdy připravena. Nesmyslná válka, nesmyslné chování. Na konci budete chtít, aby Willard převzal Kurtzovu roli. Je to tak pomalé, jak jen plavba po nekonečné řece uprostřed džungle může být. Dokonalé, mrazivé, mistrovské, epické. ()

freemen

Šílenství promítnuté na plátno. Jaký jsem měl z toho pocit? Ani nevím jak to popsat. Válka je peklo, které nejde pochopit. Čeho všeho je člověk schopen..někde jsem četl, že základní poučkou psychologů je, že člověk se mění, když je vystaven dlouhodobé stresové situaci. Mistrovské dílo a dovolím si podotknout, že soundtrack ničím nezaostává. Úvodní píseň od The Doors-The End, už jen navozuje depresivní tón celého filmu ()

Kreuston

I love the smell of napalm in the morning. Prisiel som videl som a dlho rozmyslal som. Uz sama tato kultovna veta hovori nieco o filme. A to ze nikto vo vojne si dlho neudrzi zdravy rozum. Pretoze vo vojne sa rozum zasadne nepouziva. Od plukovnika robiaceho rozhodnutia o utoku podla toho, kde su krajsie vlny, cez predstavenie playboya, ci nezmyselne udrziavanie mosta kvoli dobre vyzerajucim hlaseniam, alebo francuzom, ktori brania "svoju" zem az po samotne srdce dzungle a v nom.... Stale viac si vazim filmov zo starej doby, kde sa vsetko naozaj natacalo a ked niekde presne v spravnom momente mal preletiet vrtulnik, tak tam aj preletel a nepridal ho tam niekto za obrazovkou pocitaca. Naozaj majstrovstvo rezisera a kamery. O hercoch sa netreba zmienovat, hra tu elita svojej doby, Sheen, Duvall, Brando, v mensich roliach Ford, ci Hopper, kazdy z nich presne pasuje do svojej role a ich postavam verite. Genialny vyber hudby. Celkom sa cudujem vysokemu hodnoteniu, kedze malokto koho poznam hodnotil tento film aspon neutralne, nieto este kladne. Dnes su ludia nauceni na ciernobiele charaktery. Tento je dobry, tento zly. Tuna nic take nieje. Vsetci spadaju do akejsi sede, ani dobri ani zli, skratka tam su a konaju veci co sa od nich cakaju, bez ohaldu na ich usudok a nazory. Videl som redux verziu a napriek tomu sa mi film nevliekol, skor sa da povedat ze som s otvorenou hubou sedel a na striedacku krutil hlavou a smial sa nad absurdnou realitou nezmyselnej vojny, kde nikto netusi preco sa vlastne bojuje. Film totiz nieje o vietname, ten je len trpenou kulisou a casom ustupuje filozofickej casti snimku. Jednoznace film, ktory sa oplati vidiet. ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

10.01.2023

Opakuje se snad historie a nadělí nám legendární režisér Francis Ford Coppola (Kmotr) další Apokalypsu? Na takové soudy je asi brzy, pro tuto chvíli to ale vypadá, že produkce na vysněném projektu… (viac)