How a Mosquito Operates

• USA Winsor McCay and His Jersey Skeeters (viac)
všetky plagáty
Animovaný / Komédia / Krátkometrážny
USA, 1912, 6 min

Réžia:

Winsor McCay

V jednom ze svých prvních filmů nám Winsor McCay odhalí nejen způsob „práce“ jednoho obyčejného komára, ale i jeho sebezničující náturu. (J.Connor)

Xeelee

Winsor McCay se po velmi slavném stripu dal na dráhu animátora průkopníka. Velké úspěchy slavil už s barevným Little Nemo podle jeho průkopnického komiksu v New York Herald a How a Mosquito Operates je jeho druhý animovaný snímek. Nevím jak ostatní, ale já jsem fandil komárovi ;-) Animační technika je na dnešní dobu velmi primitivní, ale snímek má pořád své kouzlo a mě pobavil. Největší úspěch mu ale přinesl v roce 1914 dinosaurus Gertie, který si po kladném přijetí Gertie the Trained Dinosaur zahrál v dalších sedmi pokračováních. | ► How a Mosquito Operates (Story of a Mosquito) ()

Webb

Jéžiš marja, ten komár mi přijde jako z hororu, takový velký a extrémně protivný. V názvu žánru je komedie a ta mi přišla až na konci, kdy se komárovi už nevešla krev a explodoval...... :-) ()

Radko

Nenásytný komár si vyhliadne večeru - blahobytného brucháča, vetracím okienkom preletí do jeho bytu, počká si, kým zaspí a svoj sosák mu následne zabodáva do tváre s veľkou chuťou a intenzitou. Nepokojne sa mrviacemu rozospatému tučniakovi v napokon duchu držíme palce, aby pri rozospatom šermovaní rukami bodavého votrelca zničil. Vtipná kreslená groteska, pri ktorej som si veľmi presne spomenul na ľúte nočné súboje s komármi nacicanými krvou. ()

dwi

Elementární animační technika stačila McKayovi, aby vytvořil krátkou úsměvnou eskapádu o moskytovi, který neustále vysává spícího tlouštíka. ()

• Oproti debutu Little Nemo (1911), kde šlo především o uvedení kreseb v pohyb, zde si McCay dal více záležet na naturálnosti pohybu - těžší komár má větší problém udržet stabilitu. (Mr.Ocek)
  • Samotné animaci předcházel hraný prolog, který zachycoval McCaye a jeho dceru během letní dovolené v New Jersey, kde jsou sami oběti komáru. Prolog se bohužel nedochoval. (Mr.Ocek)
  • Nápad na film o komáru se zrodil z epizody McCayeho komiksu" Dream of the Rarebit Fiend", kde použil komára alkoholika. Pro velký úspěch se komár začal objevovat častěji a objevil se i v režisérově debutu Little Nemo (1911). (Mr.Ocek)