Nevinní so špinavými rukami

• Česko Nevinní se špinavýma rukama (viac)

Príbeh nás zavedie do štvrte luxusných víl v Saint Tropez. Julie Vormserová, manželka bohatého Američana, sa zoznámi s mladým spisovateľom Jeffom. Čoskoro sa stanú milencami. A už im chýba iba krôčik, aby sa rozhodli odstrániť nadbytočného manžela, ktorý je zakomplexovaný a veľa pije ... (Film a divadlo)

hanagi

Proč mi to děláte? První půlka je zajímavý psychothriller s dusivou atmosférou, protože společně s hlavní hrdinkou, která má pádné důvody zbavit se nepohodlného manžela, netuším - co se to proboha děje?! A pak začne jeden překvapivý zvrat střídat další, mrtví ožívají, policie se baví a já trpím. ()

JohnSmith

Myslím, že je tu film přehnaně nadhodnocen. Je to průměrné drama o mladé manželce bohatého dědka, která má poměr s mladíkem, se kterým se rozhodnou manžela zbavit. ()

Markussis

Velice zajímavý film, místy možná na můj vkus přece jenom moc překombinovaný, ale herecké výkony jsou přesto věrohodné. Je zde celkem poutavý příběh, který je podtržen atmosférou jižní Francie poloviny sedmdesátých let. Nejvíce bych vyzdvihl právě atmosferický závěr a tím i tedy hypotetickou možnost, že kdyby film pokračoval, asi by se poté změnil žánrově z thrilleru na horor. ()

klúčik

V sedemdesiatych rokoch sa točili aj politické drámy. Hlavne v Taliansku a Francúzsku. V tomto filme sa výborne prezentovala R. Schneider. 65%. ()

Roman Albach

Výborný thriller, který se v prvních minutách vyvíjí podezřele neoriginálně, se během první hodiny změní na velice zajímavé drama ženy, která se snažila odstranit svého manžela, ale podle všeho všechno nedopadlo tak, jak očekávala. Přestože na začátku druhé poloviny se dozvídáme, co se vlastně stalo, kdo žije, kdo měl umřít, film neztrácí tempo a připraví nám ještě nečekaná překvapení k samotnému závěru. .... Film stojí především na hereckém výkonu Romy Schneider, která je snad před kamerou 80 % času. A je oslnivě krásná. V každém záběru, v každém okamžiku.... ()

edie sedgwic

Romy Schneider mam zafixovanu ako nesmrtelnu cisarovnu Sisi, v ulohe chladnej a vypocitavej zeny ma naozaj prekvapila. Zaciatok posobi velmi banalnym dojmom, postupne vsak prichadzaju necakane zvraty a pribeh sa vyvija naozaj necakanym sposobom. Trochu ma sklamal zaver, ktory to cele prehnane zaklincoval, napriek tomu ma cely cas drzal v napati a donuti sledovat osudy hlavnych predstavitelov az do sameho konca. ()

sanikope

Film o kurve, boháčovi, zlodejovi a o schopnom a neschopnom policajtovi. Celý dej sa odohráva s kopca. Prekvapujuco zaujimava prvá polovica je vystriedaná druhou šialene zbytočne prekombinovanou.Veľmi ma iritoval dabing Rod Steigera pravdepodobne jeho francuština nebola až taká fantastická. Čo už.... Ešte že film zachraňujú postavičky právnika s menom Legal skutočne poetické, ktorým sa blisol Jean Rochefort alebo jeden z dvojice policajtov velmi silno pripomínajúci Colomba. Jeho vyhlásenia typu " S toho slaného morského vzduchu ma svrbia trenky" ma skutočne zabávali. ()

bravo1

Zajímavý příběh... Jen mne napadá, co by bylo, kdyby Jeffa hrál třeba Delon a komisaře Ventura. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami. ()

Johgas

Hodně čený film noir, i když natočený v barvě .-) Frustrovaná Romy Schneider připravuje s mladým milencem vraždu manžela, ale samozřejmě se něco zvrtne. Od té chvíle platí "ať tak nebo tak, všechno je naopak". Romy herecky zářila, ostatní jí zdatně sekundovali (rolička rozevlátého právníka v podání Jeana Rocheforta - "Jmenuji se Albert Legal. No dovedete si představit vhodnější jméno pro právníka?" nebo "proč se na mě tak mračíte, vždyť jsem vám neudělal nic dobrého"). Jediný, kdo mi herecky nesednul, byl milenec. Jinak saint tropezské panoptikum, ještě tam do toho chyběl Cruchot, nicméně ten děj a zvraty mi přišly hodně silné. Romy byla výborná herečka. A krásná. V tomhle filmu po naivní Sissi nezůstalo ani památky. ()

StaryMech

Plejboj, který pouští draka zalezlý v křoví, zahajuje řadu manýristických obrazů, výroků a zvratů v další Chabrolově pitvě měšťáckého trojúhelníku. Audranovou vystřídala kupodivu neméně účinná Schneiderová (oči té druhé mi připadají blíž andělským, ale možná je to naopak - co vím o andělích!), ani Steiger nezklamal. ()