Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu o výši 1 200 000 dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommy Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-Klux-Klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka... (oficiálny text distribútora)

Belerofon

Ta výtvarná stylizace je prostě krása sama osobě, volná adaptace Homéra je více než povedená. Clooney a jeho grimasy jsou kouzelné jako celý tento snímek..nahodilé figurky a jejich příběhy (John Goodman a jeho symbolická smrt či kandidát na senátora v čele Ku-klux-klanu). Když k tomu přidáte voňavou pomádu na vlasy s atmosférickou hudbou Ameriky z dob let třicátých dostanete mix humoru a vřelosti..Coeni tentokrát nešlápli vedle jako v případě Raising Arizona..zábavný kousek do dob zlých i veselých... ()

wrána

Výborný film, ale ještě o třídu lepší hudba, která z něj dělá výjimečný zážitek. Nejlepší soundtrack co znám. ()

david666

Povedená komedie. Trojice uprchlíků je výborná. Zejména napomádovaný Clooney mě bavil po celou dobu filmu. Jeho výraz při boxerské vložce v obchodě mě dostal do kolen. Je tady opravdu plno gagů a zajímavých postaviček (třeba senátoři soupeřící o voliče apod). Plus pěkné exteriéry - jako ostatně vždy u Coenů. Nesmím také zapomenout na hudbu, která pěkně dotvářela atmosféru filmu. ()

Fosgo

Tři uprchlí trestanci na cestě Amerikou 30. let. Jsou svým způsobem dostatečně praštění, na útěku je doprovází country hudba, potkávají podivné postavičky z okraje společnosti, narážejí na nekalé politické praktiky. A ještě založí kapelu, jen tak mimochodem. Coenové s chutí parodují módu filmových „útěků z vězení“, country hudbu, Ku-Klux-Klan a další „americké reality“. Ztřeštěné, černým humorem okořeněné a herecky nadprůměrné … Americký sen funguje, a to i pro trestance. ()

HAssAN

Film som videl niekoľko krát aby si zaslúžil tunajšie hodnotenie aj u mňa, ale nikdy mi nesadol. Hviezdička za to, že som to neprepol a hviezdička za SKVELÚ hudbu vďaka ktorej som to neprepol. ()

Vitex26

Dle mého názoru hodně nadhodnocený snímek. Autorům se příliš nepodařilo vystihnou atmosféru amerických 30. let, vše mi připadá až příliš umělé a na efekt, včetně hudby. Ve filmu se rozvíjí několik dějových linií, ale některé jsou opuštěny a nedořešeny zcela, další se pak střetávají v dosti neorganickém závěru. Dále pak váhám, zda-li je snímek možné označit komedií. Já se během projekce zasmál asi dvakrát, z toho poprvé někdy po 50 minutách, což rozhodně není pro komediální snímek známkou kvality. Rozpačitý dojem z filmu nepřekonají ani slušné herecké výkony, ani jinak nepochybná filmařská zručnost bratrů Coenových, která však zde vyzněla doztracena. ()

arcy666

Nečekal jsem ani to málo a dostal jsem tak mnoho. Kouzelný film s lehkou příchutí road movie, který vrývá do paměti absurdně stylizované situace z dob o kterých nevěříte, že vůbec mohly být. Podmanivá je hlavně práce s kamerou a používání hřejivých filtrů a absolutně padnoucí hudby, při jejímž znění se mi vkrádá výraz naprostého trouby, který Coenům všechnu tuhle omáčku žere, a to i přes některé kiksy ve scénáři, které asi nikdy neochopím ()

brasek

Osobne sám seba považujem za náročného diváka čo sa týka komédií. Ale táto ľahká a krásna komédia ma dostala, nielen skvelým scenárom a pútavým dejom, ale aj celým hereckým obsadením. Bravó bratia Coenovci! ()

Manas50

Skvělá Coenovská komedie s věrohodně zobrazenou atmosférou 30. let díky zajímavým kamerovým filtrům, dobové hudbě, která dobře zapadá do děje a propracované dialogy mezi postavami. Herecky taky nelze nic vytknout, George Clooney s nagelovanými vlasy a jeho impulzivní manželka Holly Hunter si mi líbili nejvíce. Nechápu jak na někoho může působit tento film nudně. 85% ()

Skank

Bratři Coenovi dokážou s nadsázkou vyprávět, výborný scénář, výběr hudby, písní a inteligentní humor. Prostě vše co od nich očekáváme... ()

Tredi

hodně se mi tady líbil George Clooney, byl takovej neotesanej, uvolněnej, žádnej škrobák v dobře padnoucim sáčku. některé scény (třeba tu u stromu s Johnem Goodmanem) jsem moc nepobrala, ale jinak palec nahoru. ()

blezg

Opravdu nevšední podívaná, krásná hudba, trošku moc plkání a karikatur, hlavně od Georgeye Clooneye. Jestli se má něčemu říkat přehrávání, pak to musí být tenhle výkon GC. Rozhodně překvapivě příjemná věc. Kdo nemá rád hudbu, tak se tu ztratí... stejně už je ztracen. PS: S odstupem dne, kdy se mi vybavila scéna s krávou na střeše ve spojení se slepým drezínistou a podruhé scéna s jednookým nenasytným podvodníkem, kterak ten láme vybranou suchou větev dubu a za neustávající konverzace s Everettem, jenž nepřestává vychutnávat delikatesu, zmydlí větví Delmara a jednou brutální ranou knockoutuje nicnechápajícího Everetta, až to zazvoní celou místností, ve světle těchhle flešburgrů měním své hodnocení ze štýr na pjať dočasně pohlcen konejšivou spokojeností s vyzněním celého snímku a protože mě zas něco po dvou měsících filmově potěšilo, cejchuji za pět a basta! ()

GzL

Nesmyslná slátanina, pro milovniky retro US Live. Ale viděl jsem i horší kousky. Nebýt té hudby bylo to tak, tak za jednu! ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (viac)