Vydajte sa na neuveriteľnú cestu s malým mravcom, ktorý hľadá odvážnych bojovníkov, aby mu pomohli ochrániť jeho domov pred zlými kobylkami. Keď namiesto toho narazí na bzučiaci súbor cirkusových chrobákov, jediná nádej na víťazstvo spočíva v priateľstve a v úžasnej sile fantázie. (Disney+)

CrazyWolf

Nejhorší film, jaký Pixar vyrobil. Není vysloveně špatný, je jen postavený tak, aby zaujal hlavně mladší publikum. Když ho srovnám s předchozím dílem Pixaru (Příběh hraček), nebo s následujícími díly (Hledá se Nemo, Úžasňákovi), musím nutně říct, že filmu by neškodilo víc vtipů pro dospělé publikum. Pokud ale je vám méně než dvacet, jednu hvězdičku si přidejte. A pokud vám ještě nebylo ani deset, tak přidejte rovnou dvě a je to za pět hvězdiček. Mě už dvacet ale bohužel bylo, takže jen tři hvězdičky. ()

Angel7

Možem napísať: Tento animák ovplivnil našu rodinu. Nielen nás doma, ale rodinu v širšom slova zmysle. Na rôznych rodinných príležitostiach počujem hlášky typu "volám sa Bodka!!!! Áno vaše maličenstvo..." Jednoduch Flik, Bodka, princezná Ata a ostatné postavičky sa začlenili do koloritu našej rodiny. Videli sme ho už toľko krát, že už ani nepočítam. Ak ste ho ešte nevideli, tak neváhajte! Vo veľkej väčšine dabingov víťazí český dabing nad slovenským, tak jasne, že asi veľa ľudí už o tom ani nediskutuje. V "Živote chrobáka" je to ale inak. Slovenský dabing jednoducho exceluje!!!! Od milej pani Evičky Krížikovej, až po piesenku Petra Lipu. Čítal som rôzne komentáre a kritiky. Áno môže sa tomuto "animáčkovi" vytknúť to i ono... Ale však viete, miláčikovi prepáčite všeličo. Na druhej strane, ak ho niekto hodnotí v plnej vážnosti dramatického umenia, myslím, že nepochopil o čom je, a čo chcel povedať. Je to krásny a nežný letný božtek. ()

CrashHP

Súhlasím s tým, že je to skôr pre menších divákov, no rozhodne si ho zamiluje každá veková kategória. Film o odvahe jedného mravca, ktorý nechce byť celý život otrokom a jediný(aspoň zo začiatku) to chce zmeniť. Sprvu je nepochopený a považovaný za čudáka. Musí bojovať nielen o život mravcov, ale i o princeznú Atu(budúcu kráľovnú). Veľmi slušné dielo, ktoré sa oplatí vidieť aj viackrát. ()

St@B

Vcelku průměrný animák, který potěší zejména dětského diváka. Pixar stvořil rozhodně lepší kousky než je tento. ()

azerete

Když jsem tento film viděla poprvé, byla jsem naprosto unešená! Postupem času jsem viděla i lepší animáky, ale přesto se mi tenhle utkvěl v paměti a nedám na něj dopustit. Asi i proto, že byl jeden z prvních, co Pixar vyrobil.:) ()

Trepak

"SOM TU. TEN JEDINÝ KONÁR, ČO MÁ OČI." Život chrobáka alebo v jednote je sila. Nie je tu žiadna výrazná postavička, ku ktorej by som si vytvoril bližší vzťah. ()

TONYNKO

Jedna z tých lepších Pixaroviek. Zaujali ma skvelé postavičky ktoré som si proste oblubil, zaujal ma dej, zaujal ma záporák a hlavne skvelá animácia. Humoru bolo dosť aj deckého aj dospeláckeho. 9/10 ()

Geralt66

Jeden z prvních opravdu kvalitních animáků. Ani po letech neztrácí dech. Samozřejmě v době vzniku byly animované filmy směřovány na základní cílovou skupinu - děti. Tomu je tedy tento film poplatný. ()

gagun

Film pro děti, dělaný skvělými animátory, nemohu jinak než smeknout. Samozřejmě, vtipy jsou jednoduché, zápletka ještě více, ale tohle prostě nemůžeme ani nechceme hledat v animáku, který je určený pro předpubertální omladinu. Je tu pár dobrých okamžiků i pro dospělého diváka aby se nenudil se svým dítětem= 75 % ()

yoho86

Moje oblíbená bajka. Film u kterého si vždy odpočinu a mohu si pouštět i vícekrát. Dokonce si pamatuji i hru na Playstation, u které jsem v dětství strávili dlouhé chvíle. Je pravdou, že to není nejlepší animák od Pixaru, ale pro mě srdcovka. ()

Rathe

Tomuto animáku se ve skutečnosti podařilo diváku ukázat život hmyzu. A animovaně to prostě působilo úúúúžasně. Moc se mi líbil život hmyzu v lidských odpadcích - stará rezavá konzerva je smradlavým barem spodiny. Klobouk na poušti je docela luxusní bar kobylek. No prostě pecka. A ta parta brouků neměla chybu - starý manželský pár, zženštilá (možná i homosexuální) beruška nebo ta tlustá larva....tahle partička člověka pobaví! ()

Alagaesie

Filmy Pixaru mám celkem rád. Mravenci jsou bezvadný, ale překážky je dost brzděj. Ty mechanismy jsou výtečný. Pro dobrotu na žebrotu – jasný, no. No nazdar, tak tobě poděkujou, mravenče. Animace výtečná. Jako živý… Jó, každej má právo na názor – jde jen o formu jeho projevení. Nosorožík! Kudla byl vtipnej. Číslo mělo… – mouchy. Město žilo. „Dvakrát biolit!“ A Krvavá Mary B+ mě taky rozesmála. Hood ušel. Letící beruška držící strašilku byla zábavná. Hra na stéblo byla docela O. K. Ten útočící pták byl výborně barevně vyvedenej. Oddíl borůvek? WTF?! Mechapták neměl chybu. „A tak zemřel můj dvanáctý manžel. A teď jsem vdova – tedy vždycky jsem byla černá vdova, ale teď jsem vdova černá vdova.“ Saranče byly ostrá sebranka. Pták dobře sloužil, škoda ho. Jó, déšť je pro mravence jak bomba. Tak to bylo, je a bude. Pěkně! Nosorožík byl dobrej bus. K poctě kombajnem! ()

Rangifer

Další z animáků, u kterého jsem strávil dětství. Dobrý příběh a humor, které pobaví i dospělého. Moje nejoblíbenější část, je ta v cirkusu. "SMRT V PLAMENECH!" Všechny postavičky se mi líbí. Cirkusáci, kobylky... Neustále mě ten film baví, i přesto, že animace jsou už z dnešního pohledu zastaralé. ()

teekanee

Další poměrně neznámý Pixar, který je ale podle mě několikanásobně lepším filmem než první Toy story. Příběh je taková klasika, ale nevtíravý hmyzí humor, pěkně vykreslené postavy a celková hravost filmu přinášejí opravdu dobrou zábavu. Opravdu vynikající oddechovka. 81% ()