Veľmi úspešný prominentný rozvodový právnik z Los Angeles Miles Massey (George Clooney) na stretnutie s manželkou svojho klienta Rexa Rexrotha (Edward Herrmann) – nádhernou Marylin (Catherine Zeta-Jones), ktorá sa rozvodom snaží získať finančnú nezávislosť – rozhodne len tak nezabudne. Stane sa preňho novou výzvou! Po procese, v ktorom sa mu opäť podarí preukázať svoju kvalitu a Marylin doslova zruinovať, sa však sám neočakávane zapletie do jej rozvodovej hry – a tiež do jej mimoriadne lákavých a zvodných osídiel... (TV Markíza)

Damiel

Georgemu a Catherine to spolu sekne, jejich vzájemné jízlivosti mě dostávaly... Na Coenovic bratry je to sice tak trochu mainstreamovější záležitost, ale hodně nadprůměrná. ()

Aiax

Parádní komedie, inteligentní, vtipná, plná nejrůznějších špeků a vychytávek, prostě Coenovci jako vyšití. I když, marná sláva, s devadesátými léty a peckami jako Miller's Crossing, Fargo nebo Big Lebowski se to nedá srovnávat. Ale to já jen tak blbě remcám, tohle je špička, neváhejte! ()

Brennos

Poněkud studenější kritika rozpoutala v mé mysli ve půjčovně drobný boj, ale nakonec zvítězila Nesnesitelná krutost... a to bylo dobře. Opravdu královsky jsem se bavil a přitroublý úsměv střídán hlasitějším projevem vydržel snad po celý film. Vybroušené slovní přestřelky, výteční a charismatičtí hlavní protagonisté. Možná bych sáhl i k 90%, mezi "romantickými" komediemi unikát. ()

Skip

Ten film mi přišel takový nějaký nevyrovnaný. Zajímavé a zábavné části se střídaly s nudnými a sem tam i trapnými. Celkově je to ale film lehce nadprůměrný, který není jen ztrátou času. ()

higuain

No rozhodně se nejedná o romantickou komedii, jak by se ze zdejšího obsahu mohlo zdát. Jde o komedii, která ale v žádném případě není romantická. Naopak je natolik ztřeštěná, že jakýkoliv pokusy o romantiku jsou zde spíš jen dalším komickým kouskem ústředního dua. Nutno říct, že jde o komedii slušnou, ale ne nějak nadprůměrnou. Když se tam týpek zastřelil, protože si spletl svůj kvér s inhalátorem, tak jsem se celkem ze srdce zasmál, na druhou stranu ta přepálená bizarnost byla ne vždy ku prospěchu věci. ()

Moena

Jelikož jsem dal Po přečtení spalte hvězdy 3, tady musím jít s hodnocením o jednu výš. Cynický humor obou bratří je mi velmi blízký a hlavní role jsou pěkně obsazené (roztržitý Clooney je občas stejná pastva pro oči jako tělo Catheriny). A samozřejmě se budu po všech opakovat když vyzdvihnu Sípáka Joea... Prostě to má rychlej spád a to se mi líbí :) ()

Aljak

Naozaj dobrých romantických komédií je v americkej produkcii ako šafránu, tak treba oceniť každý čo i len výnimočný počin - a medzi ne by som napokon kľudne zaradil tento zaujímavý film z právnického prostredia. Hra na mačku a myš fungovala na výbornú, do toho motív pomsty a vypočítavosti v kontraste s láskou, a dvojica charizmatických hlavných postáv - to všetko ťahalo tento film do nadpriemernej úrovne. Miestami to síce pôsobilo trochu strojene a afektovane, ale to nič nemení na tom, že to bola jedna z tých lepších romantických komédií, ktoré aspoň svojou originalitou v mnohých ohľadoch vybočovali z klasickej tisíc krát obohranej šablóny. ()

starbrejkr

Bohužel mě provází mírné zklamání související zejména s tím, že se jedná o film bří. Coenů. Po slibném začátku a geniálních titulních se z toho začala rozvíjet krásná parodie na romantické komedie a vůbec poněkud cynickou fresku o lásce. Bohužel tak nezůstalo po celou dobu a úplný konec mě nepříjemně překvapil nejvíc. Sice jsem od Coenů zatím moc neviděl, ale přeci jen je předchází určitá pověst a postrádal jsem víc scén typu Sípák Joe a jeho inhalátor, to bylo vpravdě geniální:-)) Pokud však pominu ono závěrečné zklamání, celkově jsem se bavil lehce nadprůměrně a rozhodně se jedná o příjemný vánek v žánru romantické komedie. ()

Flynn

Příjemná komedie, Clooney a Jones jsou sympatická dvojka, zajímavý napad natočit film o specialistech na rozvody, přičemž každý stojí na opačné straně barikády. Příjemná zábava. ()

lakikaki

Tak toto Coenom veľmi nevyšlo. Intolerable Cruelty je divnou komédiou, na ktorej som sa zasmial asi trikrát, ale hlavou som krútil takmer celý čas. Nebolo to trápne, nebolo to nemastné-neslané, nebolo to ani nezaujímavé, ale bolo to "len" zbytočne premárnených 100 minút môjho života. ()

pakobylka

Je to smutné, ale největším zážitkem pro mě byla animace doprovázející úvodní titulky ... Pokud se mám vyjádřit k samotnému filmu, byly tu vtipné scény, některé dokonce hodně vtipné, ale celek u mě nebodoval. Působil nesourodě a humor byl místy příliš umělý, nepřirozený. A všecko se docela zvrtlo poté, co se na scéně objevil najatý zabiják - třebaže sám o sobě byl velice originální postavou. Nicméně od toho okamžiku až do konce byl děj přehnaný, uspěchaný, odbytý - a tím pádem i trochu nelogický. 2* věnuji Catherine Zeta-Jones, která narozdíl od ostatních protagonistů byla naprosto skvělá a navíc jako jediná z nich nepřehrávala. ()

magnolia

řekněme, že za normálních okolností bych tomu dala tak tři - protože mi tenhle žánr na coeny moc nesedí. čtvrtou hvězdičku nakonec dostali za geniální úvod s rushem. ()

Juto

Dôkladne zábavná komédia o láske, právnikoch a tučných rozvodoch. Zatiaľ čo mierna nerovnováha v romantickej formuli ho zastaví pred skutočným vzletom, praskavý dialóg a vzrušujúce slovné hračky z neho robia úžasný návrat ku klasickým komédiam. 7/10 ()

emo

George a Catherine su krasni ludia apekne k sebe idu, ale to na film nestaci. Humor-slabota. Romantika-nechce sa mi uverit,ze... Mohhlo tob byt OVELA lepsie. Celkom poho, ale na druhykrat nuda. ()

mortak

Kdyby se vystřihl patetický projev na kongresu a našla by se odvaha skončit jinak, než jak se v romantické komedii sluší (i když naštěstí polibek není to poslední, co vidíte před end credits), šlo by o výbornou satiru. První polovina je skvělá - gag střídá gag, pak bohužel spadne řemen (neoholený Clooney se svým psím pohledem), ale naštěstí nám to závěr vynahradí. Na druhou stranu si myslím, že tam mohlo být daleko více té intolerable cruelty. Jen mít větší odvahu... ()

Carrie_3

Film o tom, že není až tak důležité dobře se vdát, ale naopak dobře se rozvést. Vcelku zajímavé herecké obsazení zas až tolik nepřineslo. Chvílemi se možná zasmějete či udivíte nad tím, jak jedna chytrá ženská dokáže dostat tolik mužů do chomoutu. Já bych Nesnesitelnou krutost zařadila do žebříčku romantických komedií mezi lepší průměr, ale nepochybuju o tom, že někomu se tento filmu bude zdát perfektní na rozdíl ode mne. Nesnesitelná krutost lze doporučit především ženám, které jsou "švorc" a potřebují radu, jak co nejrychleji přijít k penězům... ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (viac)