Veľmi úspešný prominentný rozvodový právnik z Los Angeles Miles Massey (George Clooney) na stretnutie s manželkou svojho klienta Rexa Rexrotha (Edward Herrmann) – nádhernou Marylin (Catherine Zeta-Jones), ktorá sa rozvodom snaží získať finančnú nezávislosť – rozhodne len tak nezabudne. Stane sa preňho novou výzvou! Po procese, v ktorom sa mu opäť podarí preukázať svoju kvalitu a Marylin doslova zruinovať, sa však sám neočakávane zapletie do jej rozvodovej hry – a tiež do jej mimoriadne lákavých a zvodných osídiel... (TV Markíza)

Renfield

Coenovsky romantické, takže vlastně spíše neromantické, ale také netradičně nenáročné, proti čemuž bych neměl nic, kdyby byli George Clooney a Catherine Zeta-Jones využiti i v nějaké silnější scéně. Hrají výborně, navíc to mezi nimi opravdu funguje, ovšem ty nejsilnější momenty patří řekněme více klasicky Coenovským postavám. Takže Geoffrey Rush, Billy Bob Thornton a především Irwin Keyes jako Sípák Joe, jehož scény jsou oproti zbytku vůbec o třídu výš. 65% ()

crozet

Coenové ztrácí dech nebo spíš postupně lenivějí, pozbývají tvůrčí fantazie, aby se pravděpodobně už navždy odchýlili od někdejší úrovně, kterou nastavili (psáno v dávné minulosti..). Film obsahuje už jen několik marginálních odkazů na osobitý humor a vůbec filmový styl této dílny. Jde zkrátka o obyčejnou americkou komedii na polopozorné sledování do televize. George Clooney je jistě pro ženy atraktivní muž a s autory jej pravděpodobně pojí přátelství, ale nemusel by tolik přehrávat jako v grotesce (totéž bylo patrné v O Brother, Where Art Thou). Výkon Catherine Zeta-Jones byl o dost uvěřitelnější, nicméně byl to její živočišný půvab, který mi zabránil film nedokoukat. ()

chalp

Veľmi slabé, Coenovci už toho dokázali na poli komédii oveľa viac a tým nemyslím len Big Lebowského.Celý film som v podstate čakal na toho sipáka, ktorého tu všetci vychvaľujú do nebies a ani ten bohužiaľ celkový dojem nezachránil. ()

Brylin

Nadhled a hravost, s nimiž vyhrává soudní pře svých klientů, zhořknou rozvodovému právníkovi na rtech, když ho krásná zlatokopka vtáhne na území, jež nikdy neplánoval navštívit - na území citů. Elegantní komedie s ďábelskou ústřední dvojicí Clooney & Zeta-Jones, která si své role s gustem vychutnává, je dalším zdařilým počinem bratří Cohenů. Jejich typický rukopis - netuctový příběh plný zvratů, výborná režie, bezchybná řemeslná stránka filmu, kvalitní soundtrack a svérázné vedlejší postavy (pan Petch) - je zde dobře čitelný. Byť preferuji jejich temná dramata, na čtyři hvězdy tento snímek dosáhne. ()

Rýža

Být celý film jako začátek a konec, bylo by to nesnesitelně dobré ... ale ani tak to není vůbec špatné. Jen teda pro příště, až zas na mě pude astmatický záchvat, dám si sakra bacha! Jo ... a fajn soundtack. ()

nonick1

Čtyři scénáristé a dva režiséři, no to by v tom byl čert, aby nešlo o povedenou filmovou záležitost, což je u Coenovic bratrské dvojice téměř pravidlem. Jo, kdeže doby vtipných amerických komedií, natočených před dvaceti lety, jsou... Ty současné, ve které "vtipnost" = pitvoření (bohužel včetně českých) mohou po takové kvalitě jen se závistí pokukovat. Ve druhé půlce už filmu trochu dochází dech, ale pořád je to na poctivé čtyři hvězdy – z toho jedna pro tehdy doslova úchvatnou Zetu :-) ()

deathka

Celý film jsem se v kině opravdu dobře bavil, z filmu jsem měl podobný pocit, jako např. z Ocean's Eleven. Prostě svižný, vtipný a pohodový film, plný dobrých fórků a navíc na něm je vidět, že byl natočený pro radost. Coeni jsu profíci. ()

Lukoye

Pro mě po dlouhé době film u kterého jsem se skvěle zasmál. Žádné bolesti břicha či záchvaty smíchu ale hodně vtipné a nápadité ftípky, po kterých vám úsměv vydrží ještě hodně dlouho po odchodu z kina. Kmenem příběhu je vztah špičkového rozvodového právníka, který se bláznivě zamiluje do profesionální nevěsty, která poté vyždímá nebohého manžela u rozvodu. Děj se neustále přelývá z jedné strany na druhou. Ve filmu není vedlejších postav. Nejlepší vtípky jsou právě postavené na nich. Skoro groteskní chování postaviček, kde k mým favoritům patří rozhodně Baron ze Švýcarska. Film má spád a svěží neotřelé vtípky. Moc se mi to líbilo. Jenom jsem koukal kam se tento slušně rozjetý vlak řítí. Z počátku jsem měl problém překousnout reálie filmu, prostředí ve kterém se odehrává. Ale postupně jsem přestal být skeptický a ocenil, co všechno bratři Coenové dokázali vyždímat z tématu rozvodu. Sametový film. ()

kaze

Myslím že výber hercov bola najlepšia voľba bratov Coenovcov. Nebolo to až také romantické, ale za to to bolo vtipné, šarmantné a krásne :) ()

kailik

Když si clovek u sledovani tyhle komedi vzpomene na ty starsi pecky od Coenu, tak mu je celkem lito, ze jde kvalita fakt dolu. Po par dnech skouknuti, si z filmu nejak moc extra veci nepamatuju, to znamena ze asi neco bude spatne. Kazdopadne Cathrine Zeta-Jones je opravdu hot ! A musim rict, ze jsem Clooneyho nikdy nemel moc rad, tady se mi ale libil. Je to fakt takova prumerna komedie u ktery si samozrejmne nenudite, ale proste je to slabota. ()

AndreyCSFD

Celkem příjemný víkendový film, u kterého nemusíte vypínat mozek abyste se pobavili. Jedná se o takovou poctivější filmařinu, kdy se kluci Coenovic mírně inspirovali u starších romantických komedií. Samotný příběh se může zdát zprvu klišoidní - bohatý a úspěšný rozvodový advokát Miles se bezhlavě zabouchne do protistrany, kterou je fešná zlatokopka Marylin. Všichni od té chvíle tušíme, co bude následovat, avšak cesta ke společnému štěstí není přímočará a nutno přiznat, že scénáristi nechali Milese pěkně podusit. Film ovšem není žádná řachanda, Miles i Marylin jsou už vyzrálí, trochu unavení životem a Marylin sakra dobře ví, co chce, takže nelze čekat nějakou extra srandu nebo přehnanou romantiku, spíše se jedná o takový úsměvný, chvílemi až melancholicky laděný snímek s občasnou vtipnou vsuvkou na odlehčení. Navíc Billy Bob Thorton v roli ,,bodrého Texsana" a Geoffrey Rush dost potěšili. ()

joudas

U Coenů nikdy předem ani v nejmenším netuším, co od jejich filmu čekat. Každý jejich film, může být z mého pohledu buď geniální (Lebowski, Fargo) nebo katastrofa (Potíže s Arizonou, Barton Fink). Tohle patří někde doprostřed. Je to něco nového, dá se na to dívat, ale znova už to vidět nemusím. ()

Bozvav

Vtipné, milé, šaramantní. Velmi dobře zahrané, byť poněkud klišovité. Pokud máte náladu na lehkou zábavu, je toto přesně to pravé. Nabízí se otázka, kdo je větší děvka, právník nebo zlatokopka............... ()

robo7773

**** (79 bodov zo 100) Mne sa tato komedia pacila, aj ked to nebolo z objektivneho hladiska nic ohromujuce, ale komedia to bola podarena. Kombinacia hercov sa mi velmi pacila, a myslim ze im to celkom dobre klapalo, a priznavam ze mam na nu asi trochu slabost je to sakramensky dobra herecka :)) Bolo to aj niečo nove, aspon pre mna cize namet to bol famozny ťah a scenar sa vydaril. ()

Akana

Vlažné reakce mnoha mě naladily do opatrna, ale nakonec jsem se královsky bavil. Svojí rozpustilostí a obsazením George Clooneyho odkazuje film spíš k Bratříčku, kde jsi?, než k ponuřejším Coenovic dílům, ale proč by to měla být vada? Je to odlehčené, svěží, ujeté (ten právnický boss na hadičkách jako by sem zabloudil z Brazil) a hlavně zábavné. Sípáka Joea už ani nechválím, ten, jak se zdá, okouzlil všechny. Slabá chvilka bratří Coenů? Proč, že je to "jenom" komedie? ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (viac)