Mlynářský synek Honza (J. Vondráček) se vydal do světa hledat nevěstu. A když v černém lese dostal službu u čaroděje (J. Kemr), našel tam i uvězněnou Barušku (N. Konvalinková), kterou si hodlal zlý dědek vzít za ženu. Honza milou Barušku vysvobodil, získal kouzelný ubrousek a ještě pomohl třem bratrům s jejich kouzelnými dary. (Česká televize)

sharka.68

Josef Kemr zde sehrál naprosto bravurně postavu čarodějnického dědka, tak nějak si představuju čaroděje z pohádky Čarodějův učeň....Mlýn klape svou,svou prastarou..a většina herců z této pohádky už hraje jiné role v hereckém nebi....a oo víkendu k nim přibyl i Petr Oliva.... ()

CaptNemo

Viděl jsem po X letech a vše funguje, jak má. Dědka se bojím, Honzovi fandím a Barušku bych si vzal za ženu. Skvělá pohádka, které roky neubraly vůbec nic na jejím kouzlu a vtipu. Písničky mi budou znít v hlavě zase pěkně dlouho. Mimochodem, ten polknutej klíč je fakt "ekl". ()

Cycake

Této pohádky jsem se dlouho bála, hlavně pana Kemra, i když písničky tam byly moc pěkné. A dlouho jsem řešila, jestli se skutečně dá spolknout klíč a jestli by to nestálo za zkoušku. ()

to_ma

Hezká pohádka, sympatický Vondráček, výborný a skvělý Kemr, chytlavé písničky, některé mi v uchu zní ještě teď. Škoda jen že moc nesedí Nadě Konvalinkové do pusy, ani ten hlas k ní moc nepasuje. Táta Augusta a máma Holišová mají jen pár vět, ale to jim zcela stačí na vytvoření skvěle prototypických rodičů. No a vypravěč Kovářík? Nu, ten je přece tak roztomilý, ju? ()

Udet

..pohodová, příjemná, neutahaná pohádka s pěknými písničkami.. ..má to vtip, poetiku i herecké výkony.. ..nejvýraznější postava je asi dědek Josefa Kemra a nejvíc jsem se bavil při scénce s hodujícími bratry, obzvláště dobrý byl Vítězslav Jandák.. Noo, nemusí se to líbit všem, tak se nebudu hádat.. ..protože když se někdo hádá tak mu co..??, ...no špatně trávíííí... ()

horskejvlk

Skvělá studiovka z úchylným dědkem v podání pana Kemra, tady jsem se ho vždy bál, andělskou Konvalinkovou krásně přezpívanou Helenkou Vondráčkovou a super pohádkovým “ubrousku prostři se” ten jsem vždy chtěl. ( ubrousku prostři nám!!! Škubánky s máslem, husu, kachnu a kuřé )Pohádka má krásné písničky a jednoduchý vtipný i strašidelný příběh, herci všichni na jedničku. Jiří Vondráček byl fešák kde je mu konec… takový jednoduchý pohádky jsou úplně dostačující, když to srovnám z hitem dnešního jara Princ Mamánek tak režiséra potažmo producenta by měli zavřít za hanobení pohádkové pověsti české filmové tvorby. ()