Smrtící atrakce

• Česko Smrtící přitažlivost (festivalový názov) (viac)

Jak se první nesmělé milostné vzplanutí mění v poslední stisknutí spouště...  V tomto filmu vystupuje v hlavní roli nová mladá americká hvězda Winona Ryder, která ztvárnila několik významných rolí ve filmech Beetlejuice, Dracula, Mořské panny. Dále hrají Christian Slater, kterého známe z filmu Robin Hood - Král zbojníků a Shannen Doherty, proslulá rolí v TV seriálu Beverly Hills 90210.
Drsný příběh o dospívání navenek neproblematických mladých lidí. Spousta studentů amerických vysokých škol se uchyluje k vraždě pouze proto, aby vynikli mezi svými vrstevníky. Kam až mohou vést nebezpečné hrátky s ohněm, jak láska může změnit původní záměry - to vše uvidíte v tomto napínavém a rozporuplném snímku. (IMAGO Video)

IZFNP

Nie úplne moja šálka kávy, no stredoškolský feeling bol, ako to už v tejto generácii bolo, opäť raz výborný, a niektoré prvky krásne úchylné. Nemôžem sa ale zbaviť istého rozčarovania, že som po všeobecných ohlasoch čakala viac. ()

pollstro

Heathers velmi opatrně mění zavedené konvence středoškolských filmů. Znepokojivá temná satirická komedie o problematice dospívání mladistvých z prostředí školského života, skrz sebevraždy, šikanu a popularitu s ní spojenou, jehož skutečné a trefné zachycení dané lokální společnosti vyčnívá ve svém subžánru. Přehnané a přemrštěné, ale neustále trefné a kousavé. Obrovská škoda, že se Heathers až moc přiklání k podivnosti a nepřirozenosti, stejně tak humor se příležitostně ocitá za hranicí snesitelnosti, jelikož jako společenská a sociální sonda do navenek nevypadajících problematických životů mladých lidí, funguje naprosto skvěle. Údernější a vážnější závěr by téhle trefné satiře neuvěřitelně slušel, jelikož ta postupně stupňující znepokojivost byla s blížícím se závěrem fantasticky vtahující. "Well, fuck me gently with a chainsaw. Do I look like Mother Teresa?" & "When teenagers complain that they want to be treated like human beings, it's usually because they are being treated like human beings." ()

Dacsus

He?!?!? Absolútny blábol, s hereckými výkonmi na úrovni ochotníckeho združenia osobitných (dnes špeciálnych) škôl - a aj tí by to zahrali uveriteľnejšie... ()

kamigava13

Heathers jsou Winony asi nejlepší film. Viděl jsem ho už dvakrát. Ten právě odstartoval můj maraton filmů s Winonkou a mou posedlost její osobností! Miluju ji. Tenhle film je tak ikonickej a dnes už má kultovní status, i když tenkrát moc nevydělal a agent Winony ji varoval, že si tímto filmem zruinuje kariéru, což se šeredně zmýlil, blbec jeden. Navíc miluju těžký sarkasmus a černý humor, kterými Heathers jen oplývá. Boží! U songu "Teenage suicide" jsem se řechtal smíchy. Moc se mi líbil i Winony šatník, originální a typicky 80's. S Christianem Slaterem utvořila prohnaný páreček, i když jeho ksichtík mi přijde trošku slizáckej, ale pro tuto roli naprosto padnoucí. Musel jsem změnit hodnocení ze 4 na 5 hvězd. A to plný počet dávám fakt zřídka jen srdcovkám a Winonka si mé srdce opravdu získala. Za mě nejoblíbenější film její filmografie. "Veronica, you look like hell!" Veronica: "Yeah? I just got back..." ()

zuuzas

Americká dítka na střední jak je neznáte.Průměrný filmeček s docela dobrejma hláškama. Koncert začínajících hvězdiček amerického filmu. ()

Thug_Leo

"Drsný příběh o dospívání navenek neproblematických mladých lidí." I lampové stínítko hraje lépe než W.Ryder. Přiteplený Slater s naušničkou k smíchu. Rozhovory pro náctileté. Hudební podtóny nesedí. Čekal jsem zlato,dostal preceněný průjem. ()

katakomb

Lynch střihlej s Beverly Hills a Pomádou, zní to jako špatnej koktejl, ze kterýho bolí hlava, ale překvapivě je tohle film, kterej baví a nutí koukat dál a dál, pro mě ohromný a milý překvápko. ()

stuj

V jednom žebříčku byl film uveden mezi top ten černých komedií. A jelikož ty já mám rád a všechny další filmy v top tenu byly opravdu vtipné, sehnal jsem si i tento. Nakonec se ale jednalo o zklamání. Nebýt Winony Rider a Christiana Slatera, nedokoukal bych. Dojel jsem to jen díky nim. ()

buddha_ps

Povabne absurdné čierne dielko prešpikované momentmi pri ktorých si labužnícky chrochtajú priaznivci Twin Peaks, Pulp Fiction i Natural Born Killers. Akokoľvek film stráca v poslednej tretine tempo a zbytočne tu moralizuje, stále je to skvelé ()