Spook Sport

všetky plagáty
Krátkometrážny / Horor / Animovaný
USA, 1939, 8 min

Tom_Lachtan

I hle, kterak duchové vylézají ze svých hrobů, kde leží jejich těla zetlelá, do noci prostupují jejich nehmotné podstaty a začíná rej ektoplazmatických tvarů pro obveselení těch, kteří již dáno přepluli přes řeku styx! I přes námětovou podobnost s legendárním tancem kostlivců od Disneyho, nebývale zábavné a působivé, obzvláště díky minimalistické, jednoduché a efektní animaci, připomínající neonové nápisy čínských čtvrtí v kyberpunkových filmech. https://www.youtube.com/watch?v=ZnLJqJBVCT4 ()

SOLOM.

Již ve čyřicátých letech a ještě dříve měli lidé rádi animované snímky, především pak v Americe. Tento short se však vydal dosti odlišnou cenou a rovnou můžeme zapomenout na kreslené postavičky. Tvůrci si zde vystačili s barevnými šmouhami a obrazci, které zde mají představovat strašidla, duchy, netopýry a jiné...Za doprovodu velice slušné hudby jsem se nechal unášet toto podivnou ukázkou až ke zdárnému konci. Tento snímek však rozhodně není pro každého, protože vás může neskutečně nudit. Já však i díky již zmíněné hudbě dám lehce nadprůměrné hodnocení. ()

amirgal

Skvělý mclarenovský subverzivní kousek, v němž jakožto v "novém moderním" a dodejme, že velmi minimalistickém, "baletu", který obsadil pouze šotky, duchy, netopýry, zvonkem a sluncem, vůbec nic nechybí! Zápletka spočívá v tom, že v noci vylézají z hrobů šotci a duchové, aby se poveselili, ráno jim jejich rejdy překazí probudivší se slunce. ()