Od momentu, keď sa Johnovi Connorovi (Nick Stahl) podarilo odvrátiť súdny deň a zachrániť ľudstvo pred zničením, uplynulo 10 rokov. V súčasnosti dvadsaťdva ročný Connor žije inak, ako väčšina ľudí - bez domova, bez kreditných kariet, bez mobilného telefónu a bez práce. Bez akýchkoľvek záznamov o svojej existencii. Žije spôsobom, ktorý znemožňuje, aby ho vystopoval Skynet. Z tieňa budúcnosti však jedného dňa vystúpi T-X (Kristanna Loken), doposiaľ najvyspelejší vražedný stroj Skynetu, ktorý vyslali z budúcnosti, aby dokončil prácu svojho predchodcu T-1000. Vo svojej ľudskej - ženskej podobe je T-X rovnako krásna, ako aj v skutočnosti neľútostná. Je mnohonásobne silnejšia, nebezpečnejšia a deštruktívnejšia, než ktorýkoľvek Terminátor, ktorý tu bol pred ňou. Teraz však nie je jediným cieľom Skynetu John Connor. Nič netušiaca veterinárka Kate Brewsterová (Claire Danes) sa skoro stane svedkom toho, ako jej dávna minulosť a nádejná súčasnoť vyústi do nepredstaviteľnej budúcnosti. Pokiaľ ovšem dokáže uniknúť vražednej T-X. Keď si Connor a Kate uvedomia, že do príchodu súdneho dňa zostávajú iba tri hodiny, ich jedinou nádejou na prežitie sa stáva replika Terminátora (Arnold Schwarzenegger) - tajomného a teraz už zastaralého robota, ktorý sa Connora v minulosti pokúšal zabiť. Spoločnými silami musia zvíťaziť nad technologicky vyspelejšou T-X a odvrátiť tak hrozbu súdneho dňa... alebo odsúdiť celé ľudstvo na zánik. (oficiálny text distribútora)

DanieLadra

Jako fanoušek Terminatora jsem byl silně zklamán. Ve filmu je dost nelogičností, Nick Stahl byl na zabití (to má být zachránce lidstva?) a Arnold mi jako parodující sám sebe jednoduše nesedl. T-X je sice sexy, ale určitě ne "vražednější a silnější" než T1000 jak se všude dočítáme. Dobré nápady špatně odvedené, aneb lepší je se alespoň pokusit než odejít bez boje. A tím se bohužel Mostow neřídil. ()

papinak

Trochu jiný terminátor, než ten na jakého jsme byli zvyklí, ale to neznamená, že špatný. I když T3 může na první pohled vyznít jako parodie na předešlé díly ( a jisté náznaky by tam byly ), pořád jde především o pořádnou akční smršť, která si prostě bere na pomoc trochu toho humoru ( a nutno podotknout, že dobrého ), než aby se brala příliš vážně a vyzněla pak směšně- ovšem nechtěně. Samozřejmě už se člověk nedočká tak dojemných a silných scén, jako ve dvojce, atmosféra nebude tak stísněná a neutěšená, jako v jedničce, ale proč by také měla, když už to tady bylo. Proto si myslím, že okořenit film trochou dobrého humoru byl výborný nápad a Mostow prostě jen servíruje Terminatora trochu jinak, ale pořád velice dobře. ()

bocy

Po veľmi podarenej jednotke a ešte podarenejšej dvojke som sa tešil na trojku. Škoda slov, pretože ma ničím nezaujala. Ostáva mi len čakať na štvorku.:-) ()

Metropolit

myslím si že tá scéna s tým ťažkotonážnym nákladiakom nemala chybu, to ma najviac zaujalo z celého filmu, určite je to dôstojné pokračovanie ktoré nerobí hanbu predošlím dielom a preto dávam 4 hviezdičky ()

j.jelda

Jsem skutečně nadšen, nedalo se čekat, že by mohli natočit ještě něco lepšího a akčnějšího než byla T2, ale rozhodně je to moc dobrej film, děj navazuje na předchozí díl a uzavírá celý kruh. Akční scény velice povedený a nechybí ani špetka humoru. ()

padlar

Popravdě řečeno, jsem měl z tohoto filmu trochu obavy. Kvalita filmových sérií má obvykle sestupnou tendenci. Filmy terminátor 1 a 2 ale byly oba velmi dobré. Takže jsem se bál, že u trojky již dojde k onomu zlomu a film bude stát za prd. Ale nestalo se, a mohu říci, že film se povedl na jedničku. Oproti předchozím dvou dílům se zde našel prostor i pro humor. Nutno podotknout, že to filmu rozhodně neškodí, naopak jej to posouvá do nové roviny. Mimoto mě film dostal i svým závěrem. Co se týče akčních scén, tak k zapamatování jsou dvě - ruční souboj obou terminátorů a autobilová honička s jeřábem a hasičským vozem. ()

Avventurato

Takže tady je prostě jen polovina z toho co jsem očekával od rádoby skvělých efektů, které jsou dnes k dispozici. Arnold zachraňoval celý film tím, že byl vůbec přítomný. John Connor je v druhém díle na začátku filmu vyobrazen jako drsný chlap s jizvou na ksichtu. Má tvrdý pohled zabijáka a rozhoduje se jasně. V tomto díle byl však za tuto roli vybrán ňouma s krysím rypákem. Choval se jak blbec co neví nic a je vším zaskočený. Asi vykouřil někomu péro aby si vůbec zahrál. Ženská Terminátorka měla být sexy, ale prostě to kazilo dojem celé postavy. Vypadalo směšně jak dává Arnoldovi do tlamy. Prostě na jedno podívaní a pak ještě na druhé se svou holkou, když ji chcete přefiknout a je vám jedno, že uvidíte až titulky, protože o nic nepřijdete. ()

Tom87

Další díl, kde nám Schwarzennegger už trochu víc zestárl, což ani tak moc nevadilo, ale vadily občas komediální prvky - jako růžové brýle, "Řekni to mé ruce" atd. To byl výsměch a Terminatora úplně degradoval. Předešlé 2 díly jsou rozumné. Tohle už ne. Byl to špatný pokus, ale že to je Terminator se Schwarzikem, tak dám 70%. ()

ra0474401

Nemůžu si nemyslet, že tady někomu šlo o vzkříšení zašlé slávy. Terminátor byl na svou dobu určitě vyjímečný film a ta vyjímečnost mu zůstala dodnes; Terminátor 2: Den zúčtování byl sice o něco málo slabší, ale zase nějakým způsobem vyjímečný, protože na začátku 90. let byly oproti předešlé dekádě jiné (a mnohem lepší) techniky filmování, ale trojka je o ničem, má značně podprůměrné herecké výkony a terminátor žena? Nic proti hezkým herečkám a hollywoodské emancipaci, ale tohle je fakt moc. ()

CrashHP

Rozhodne nie zlé tretie pokračovanie. Jonathan Mostow to zvládol viac-menej bravúrne, čo je po Jamesovi Cameronovi náročné. Na T2 to nemá(ako žiadne sci-fi podľa môjho názoru dlho mať nebude), no stále je to veľkolepá jazda a bitka Terminátorov. ()

whass

Asi nejslabší díl celé série.Samozřejmě jsou tu skvělé akční scény stále ještě vymakanej Arnold.Ale celej film jsem měl pocit jako bych už to někde viděl. ()

psycholog

Trošku už bylo cítit, že to netočil Cameron. Jeho výjimečné načasováni mi trochu chybělo, ale to neznamená, že to bylo špatné to vůbec ne. Ale přece tomu dám ještě šanci. Zatím 65%....... ()

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)