Od momentu, keď sa Johnovi Connorovi (Nick Stahl) podarilo odvrátiť súdny deň a zachrániť ľudstvo pred zničením, uplynulo 10 rokov. V súčasnosti dvadsaťdva ročný Connor žije inak, ako väčšina ľudí - bez domova, bez kreditných kariet, bez mobilného telefónu a bez práce. Bez akýchkoľvek záznamov o svojej existencii. Žije spôsobom, ktorý znemožňuje, aby ho vystopoval Skynet. Z tieňa budúcnosti však jedného dňa vystúpi T-X (Kristanna Loken), doposiaľ najvyspelejší vražedný stroj Skynetu, ktorý vyslali z budúcnosti, aby dokončil prácu svojho predchodcu T-1000. Vo svojej ľudskej - ženskej podobe je T-X rovnako krásna, ako aj v skutočnosti neľútostná. Je mnohonásobne silnejšia, nebezpečnejšia a deštruktívnejšia, než ktorýkoľvek Terminátor, ktorý tu bol pred ňou. Teraz však nie je jediným cieľom Skynetu John Connor. Nič netušiaca veterinárka Kate Brewsterová (Claire Danes) sa skoro stane svedkom toho, ako jej dávna minulosť a nádejná súčasnoť vyústi do nepredstaviteľnej budúcnosti. Pokiaľ ovšem dokáže uniknúť vražednej T-X. Keď si Connor a Kate uvedomia, že do príchodu súdneho dňa zostávajú iba tri hodiny, ich jedinou nádejou na prežitie sa stáva replika Terminátora (Arnold Schwarzenegger) - tajomného a teraz už zastaralého robota, ktorý sa Connora v minulosti pokúšal zabiť. Spoločnými silami musia zvíťaziť nad technologicky vyspelejšou T-X a odvrátiť tak hrozbu súdneho dňa... alebo odsúdiť celé ľudstvo na zánik. (oficiálny text distribútora)

unclejack

Existuje akási čudesná analógia medzi sériou Terminátorov a X-menov. Zatiaľ čo pre prvé dva diely platilo, že pôvodný režisér príbeh pracne rozvíja a dostane sa mu za to uznania, tretí diel sa vytiahne s množstvom výbuchov, o kategóriu slabším scenárom a skazí pôvodný dojem z celej série. Mostow nastúpil k Terminátorovi v zložitej situácii, kedy fanúšikovia originálu i Dňa zúčtovania žiadali neoddiskutovateľný vrchol série, ale nestalo sa tak. Mostow nie je zlý režisér, pár scén sa mu podarilo nakrútiť v nadnesenom duchu a tie si divák rád odnáša zo sledovania tretieho Term. napríklad Arnieho nakupovanie na pumpe mi nečakane vyčarilo úsmev na tvári. Zvyšok sú scény, ktoré pôsobia prinajmenšom rozpačito - Ladies Club je asi najlepším príkladom. Zápletka je ľahko predvidateľná a chýba jej Cameronova hravosť - obrovskú časť hravosti postrádala už v Dni zúčtovania, ale to som bral ako výpravu za odvrátením apokalypsy - a čo sa týka hereckých výkonov... Ehm,ehm. Arnie sa mi najviac páčil ako zloduch, v dvojke to ešte šlo, teraz je už však obohraný. Najväčším plusom je Claire Danes a ani Nick Stahl nie je na zahodenie. T-X nebola presne ten typ zloducha, ktorého si film žiadal - podľa hesla najväčší kár dostane najväčšiu káru vyfasovala žeriav, inak bola vybavená len tým, čo už jej zdarilejší predchodcovia ukázali, plus vrhá nepodarené digitálne žeravé gule. T 3 prináša viac akcie - nutné dodať, že prvoplánovej - a tak zlyháva aj tam, kde Cameron kompenzoval rozpačitý scenár a trhliny v zápletke. Na záver ešte dodám, že hudba Marca Beltramiho sa z troch klasických Terminátorov podarila asi najviac. ()

Vostok

super film arnold mě baví a nevadí mi ani oabsence krve a mrtvol:_D je to slušný 3tí bratříček který ale pobaví i akci ukáže:-D ale pravda je že mohl být trochu delší:-) ()

William_Kirk odpad!

Spoiler. Tak se postavy neohrabaně a trapně profórkařili celým filmem až do jaderné války vyvolané Skynetem v závěru. V kolonce "žánr" bych slovo thriller nahradil komedií, místy snad i parodií (Arnoldovy růžové brýle). Ale vzhledem k finále to byl dost cynický černý humor. Závěr se hodil ke zbytku filmu asi jako "pupínek" uprostřed na čelo Miss krásy. Děkuji, nechci. A ani skvěle natočená honička s jeřábem to nezachrání. ()

Optical

Změna režiséra i hlavního scénaristy v jedné osobě vedla k propadu kvality, ale i tak se na toto pokračování dá pohodlně dívat. ()

Lukys

I před 3 hvězdy se jedná o svěží rychle ubíhající podívanou, za kterou se nemá kdo stydět. Ano, kdyby měl příběh v rukou Cameron, určitě by si poradil lépe a z určitých scén by vyždímal mnohem více napětí a vypiloval na jedničku. Plus se tu objevují akční scény, které se nepyšní zrovna excelentními efekty a na některých místech je to dost vidět. Ale i tak se o vyloženě špatný snímek nejedná a najde se tu místo i pro humor. I když předchozí díly byli natočené lépe, rozhodně se trojka Terminátora předvedla v tom lepším světle. ()

Ignitus.C

Taky dost slušný! Moc hezká tam byla ta Claire Danes. Ale asi by se mi to víc líbilo, kdybych to viděl když jsem byl mladší. To bych z toho podle mě, úplně šílel! ()

Tempest

Povedené pokračování filmové ságy Terminátor. Nedosahuje sice úplně úrovně jedničky, ale je určitě z řady následujících filmů jeden z nejpovedenějších. Děj je celkem logický, akční scény perfektní, hlavně ta s těžkým jeřábem je vynikající. Film se mi líbil, parádní oddechovka. ()

mich4l.b

Teď jsem to dokoukal asi už po páté, ale pořád tomu nemůžu dát víc než ty tři hvězdy. Není to špatný, ale dělat z Téčka komedii? To se fakt nedělá! Navíc mi pořád nesedí casting. Ani po těch letech. ()

Novko

Tak tohle bylo něco.... Jak během hodiny a třičtvrtě zkazit akční frančízu. Prostě bez Sarah Connorové to není Terminátor. Styl alá Michael Bay vážně nesedí: žádný příběh, na nic postavy, CGI taky na nic, ale hlavně že tam vybuchuji auta a postavy ničí město. 6/10. ()

JesterKruger

Velice pěkné je to, že tento díl nemá prakticky s prvníma dvouma nic společného. Buď to jste přemýšliví lidé, a nebo největší blbci na zeměkouli, a pochopíte, že to vůbec nenavazuje. V Terminátorovi 2 ve finálně prodloužené režisérské verzi John Connor dospěje, a má tam svou dceru, a odehrává se to už po roce 1997, a V této trojce stojí, že Sarah Connorová zemřela v roce 1997, a to je blbost, protože po tomhle roce ve dvojce ještě žila. Odehrává se to v jiné časové línii, ale i přesto menší zklamání to není vůbec špatný film, a můžu doporučit. ()

Scaevola

Už uplynulo poměrně mnoho času od dob, kdy jsem tento díl shléžel neustále dokola, protože mne akční báchorka o časovém paradoxu, který se znovu a znovu vyřeší, okouzlila. A okouzlila nejen akcí, ženským terminátorem a osudovým závěrem, ale především faktem, že Arnold se ke stáru naučil i hrát. ()

Lenny_cz

Terminátor 3 to měl ve své době velmi těžké, aby navázal na božského Terminátora 2 od Jamese Camerona, nepatřím mezi tuhle generaci, která tohle mohla vidět v kině. Chápu, že to mohlo v době vydání být pro lidi a fanoušky velký úpadek dolu s kvalitou oproti 2, ale já tenhle film hodnotím z pohledu, kdy tu  už máme terminátora Salvation, Genisys a Dark fate. A z pohledu dalších pokračování je terminátor 3 pro mě klenot, a to by byl částečně i kdybych ty pokračování neviděl. Film nedělá sérii Terminátor, žádnou ostudu a stojí na vlastních pilířích, že je soudný den z pohledu lidstva nevyhnutelný. Nick Stahl, je nejlepší herec, z dospělých zpracování Johna Conora. Kristanna Loken jako ženská představitelka T-X  mi moc nevadí, není to tak hrozne jak v roce 2023, kde musí být všude, žena všech možných barev, vyznání a pohlaví. Za mě poslední film, kde Arnie nám mohl ukázat svaly. Poslední 30 minut filmu je snad to nejlepší co nám série terminátor nabídla, z pohledu akce a hudby. ()

PTuranyi

Tretí terminátor znova vstupuje do tej istej rieky ale na inom mieste. John Connor už nie je malý chlapec a roboty postúpili vo vývoji ďalej takže T1000 nahradila nová generácia a slabé digitálne efekty z dvojky tiež slušne upgradovali. Akcia opäť na prvom mieste, takže vybuchuje čo sa dá aj čo sa nedá. Arnold svoju úlohu nekazí a scenáristi ho opäť obdarili zopár vtipnými hláškami. Produkčne samozrejme na výbornú. Celkovo 70% ()

F2003F

Úchvatná trilogia. O to väčsmi tým, že je každý diel odlišný a tento z inej réžie nijak nesklamal, práveže nečakane celkom nadchol. Navyše preplnený vtipnými hláškami či narážkami a so záverom, ktorý konečne aj čo-to zanechá. Zakopávala jedine kamera a sem-tam nepresvedčivé výkony. ()

Kosta

Dle mého názoru nelze natočit Terminátora jako komerčně popcornovou zábavu, zvláště po tom, v jakém stylu byly natočeny předchozí dva díly. Mostow věděl, že má pramalou šanci vyrovnání se Cammeronovu osobitému stylu předchozích dvou částí, a pokusil se o naprosto extrémě odlišnou koncepci. Vznikla tak promiskuitní "popcornovka" bez větších ambicí o oslovení diváka. T3 v tomto stylu prostě neměl vůbec vzniknout!!! ()

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)