Bill Hicks: Revelations

Réžia:

Chris Bould

Účinkujú:

Bill Hicks

Bill Hicks je americký komik z 80. a 90. let, bojovník proti mainsreamu, jehož cílem bylo především podnítit ostatní, aby mysleli za sebe. Přes jeho nadhled v mnoha oblastech filosofie a politiky si zachoval výrazové prostředky zedníka z hospody čtvrté cenové. Možná je to právě ta kombinace logických argumentů prokládaná pestrým slovníkem, která mu přinesla vyprodaná představení. Jaký je tedy s Billem problém a proč jsme o něm nikdy neslyšeli? Je to jeho odkaz, ve kterém se nebojí poukázat na skutečný stav politiky a náboženství, nebo je to pokrytecké ukazování prstem na jeho způsob vyjadřování? Ať už z toho nebo onoho důvodu, jedná se znovu o mustwatch, který v televizi neuvidíte. Co se v představení dozvíte? Třeba to, jak je to ve skutečnosti z dinosauřími vykopávkami, jediné a pravé vysvětlení Kennedyho vraždy, jak spolu souvisejí drogy a evoluce a mnoho dalšího. (snob)

neoBlast

"Suck satan's cock!" Moje první zkušenost s celovečerní stand-up komedií a nebylo to vůbec špatné. Čekal bych, že mé poprvé bude spíše s nějakým tím superhvězdným černochem (Chappelle, Rock), ale Hicks odvedl moc dobrou práci a bavil jsem se slušně (i když to chvílemi bylo dost nechutné). Humor je to krapánek jednodušší, ale zato absolutně upřímný. 65 % ()

Thomick

Nikdy bych si nemyslel, že se dá při stand-upu takhle přehrávat. Bohužel, u Hickse musí mít naprosto každej gag svuj spešl způsob přednesu, a to mě prostě od začátku do konce rušilo. Navíc ani po humorný stránce nejde o nic světabornýho. Spíš to na první pohled vypadá na legendu, kterou z velký části udělala až předčasná smrt. ()

Splasher

Warning !!! Contains some strong language and great acting. Bill rok před svojí smrtí pálil hodně ostrejma nábojema. Témata: Nekuřáci, marihuana, Bush senior ( neskutečně podobný synkovi W.), JFK, kreacionisti, goatboy, mass média, atd. Pokud Vám oněch 56 minut přijde až moc vostrejch, tak zásadně nedoporučuju uncut 76 minutovou verzi - hold vystřižení asi mělo svůj důvod. ()

Helixus

"Proč je marihuana protiprávní, když roste přirozeně na naší planetě...není nápad stavět přírodu proti zákonu trošku paranoidní?" Obsahuje spoustu sprostých slov, ostrého humoru a predevším velkou moudrost selského rozumu...nebuďme tak vážní a zahledění do sebe, vždyť je to jen jízda.... ()

swe

Miimochodem, můžete si mě najmout na dětské párty... Na Londýnské show z 94 stačí Bill-Goatboy-Hicks vyfuckovat celkem široké spektrum společenských problémů včetně politiky, náboženství, marihuany a hudebního vkusu (Vanilla Ice - Suck Satans cock). Nádherná satira je však rozmělňována občasným, prvoplánovaným, šokujícím vtípkem s nulovou výpovědní hodnotou. Škoda té kaňky, přesto ale tuze zábavný počin, který však vřele nedoporučuji lidem z marketingu :) Měl talent tenhle Bill Hicks, škoda ho. ()

BuryGol

Je to něco jinýho, než ostatní stand-upy. Bill je krutej, až přísnej. Neodpustí se navážet do ničeho jako ostatní, ale s trochu morbidnim nádechem. Věčná škoda, že odešel tak brzo. Moh toho dokázat mnohem víc. Věřim, že na Onom světě dělá další show a lístky jsou vyprodaný na měsíc dopředu. Hodnotim to jako hodně dobrej stand-up a budu se snažit najít i tu nezkrácenou verzi. Teď si jdu dát cigáro...Bohem stvořený, Ježíšem ubalený a olízlý broskvičkou Claudie Schiffer. ...it´s just a ride! ()

Devadesát Dva

Neznám nikoho jiného (a že jsem si za poslední léta stand-up comedy celkem prolezl), než Billa Hickse, kdo lidi přiměl namísto smíchu mlčet a jehož vystoupení někdy působily neuvěřitelně černě. U Hickse to není komedie v pravém slova smyslu, jako spíš kritika společnosti a to na samotnou dřeň. Vím, že člověk může narazit na spoustu komiků, co říkají věci upřímně, tak, jak je vidí, jaké jsou, ale většina z nich během toho mluví převážně o sobě a svém životě, co se jim nedaří, v čem jsou ňoumové a to dost skrývá fakt, že žvaní sice pravdivě, ale o ničem, jen o sobě. Hicks je jiná liga. Vyloženě vystupuje jako kritik a jestli se lidi jeho sarkasmu a vyprávěním smějí, je pro něj podružné, naštěstí to kompenzuje tím, že je schopen vidět i tu tragikomedii v těch situacích, co rozebírá, čili jeho vystoupení dostává i humorný nádech. A nezapomeňte: "It's just a ride." (projekce #1: 27.01.2012, projekce #2: 19.4.2015) ()

Emzet

Politicky naprosto nekorektní, vtipné jak čert a stylové až na samou dřeň. Snesete-li dost drsný cynismus a občas až agresivní černý humor, dosaďte si Hickse na místo jednoho z nejlepších komiků vůbec. ()

J. T. Kirk

Nejlepší video Billa Hickse, kdo tohoto komika nezná, tak by to měl fofrem napravit. Jak už jsem zmínil u jeho videa Relentless, tak souhlasím téměř se vším co tvrdil. Dokonalá show, jsem schopný se na ni dívat i několikrát po sobě a stále mě dokáže pobavit. ()

Jindra99

Pro mě je to bezkonkurenčně jedna z nejlepších show vůbec. Za každou hláškou, každým gagem je myšlenka, která je často podávána s velice vtipnou názornou ukázkou. Rozhodně to není pro každého, ale určitě se u toho každý zasměje. Nedoporučuju nekuřákům, abstinentům, konzervativcům, věřícím, zastáncům kreacionismu, rodině Bushů, pracovníkům marketingu a médii, umělcům, kteří nejedou na drogách a Satanovi. Life's just a ride. ()

/:-D

Today, a young man on acid realized that all matter is merely energy condensed to a slow vibration – that we are all one consciousness experiencing itself subjectively. There is no such thing as death; life is only a dream, and we are the imagination of ourselves... Here's Tom with the weather! ()

kyrtab

No fucking way!.... Mimochodem, děláte-li do reklamy nebo marketingu - zabijte se (a buďte tak poprvé a naposledy užiteční). ()