Romantická komedie na věčné téma, aneb myslete na lásku, bez ní je život prázdný a smutný. Hezká a vysoce inteligentní Catherine Boydová je neteří nositele Nobelovy ceny - Alberta Einsteina. Její snoubenec - psycholog James - je uznávaným vědcem. Jinak je ale nesmírně nudný maloměšťák. Do Catherine se zamiluje sympatický automechanik Ed Walters a strýček Einstein si ve své lásce k neteři zahraje na osud: "doplní" Edovo vzdělání na úroveň nadějného fyzika, jehož nečekané znalosti upoutají i zájem snobské Catherine. Mezi oběma to ale zakrátko jiskří i citově... (oficiálny text distribútora)

Dr.dogous

scénář 3 režie 3 herci 4 výprava 2 celkem 12 hodnocení 60% zábavná love story, o tom jak sympatický manuál vyzraje nad intošem a o tom, čeho jsou chlapi schopni, když chtěj ulovit štabajznu, do které se zamilovali. Soupeř byl potrhlý psycholog, i tak ulovit neteř Einsteina není žádná brnkačka. ()

P@\/EL

Pohodová komedie, která je jednak vtipná a také inteligentní, a to přímo doslova. Ač romantické příběhy moc nemusím, tak tenhle mi nepřipadal vyložené vlezlý a přeslazený a docela mi sednul. Albert Einstein je zde vyobrazen jako příjemný fajn chlapík a spolu s patičkou postarších fyziků obstarává většinu humorných situací. Moc se mi líbila scéna, když radí mladému Edovi při fyzikálním testu. ()

BONOBON

Příjemná a (jak napovídá název) inteligentní komedie, ve filmografii Meg Ryanové na míle vzdálená většině jejích typických slzopudných cajdáků. ()

aquarkko

Zajímavá námět, to je asi tak všechno, co film činí zajímavým. Nevím, jestli by v originále byl lepší, v českém znění je to průměrná love story, hlavně moc nemusím ztřeštěnýho Matthaua a Meg Ryan je snad ve všech filmech rybička bez života. ()

sabatko

Prostě nemůžu dát jen tři, i když mě k tomu svádí výkon meg ryan, která má ve svém repertoáru snad jen polohu romantické, rozpustile blondaté slečny/ ženy nenápadně vyhlížející potencionálního manžela. Einstein a jeho přátelé jsou kořením celého filmu. Nebýt tam, je to jen jeden obyčejný, všední snímek, který shlédneš a zapomeneš. ()

Emma214

Velmi příjemný a vtipný film. Pokud máte rádi jemný inteligentní humor je to film pro vás. Meg, Ryan, Tim Robins a Walter Mattau jsou toho zárukou. ()

Sejkorka

Napoprvé 3 bez recenze. Napodruhé 2 *. Čtveřice geniálních ztřeštěných stařečků je více iritující, nepravděpodobnost výskytu prezidenta vyšší, dabing Dany Černé není špatný, ale s Martinou Menšíkovou lepší. Pozitivem je výkon Waltera Matthaua v roli Einsteina. ()