Dospívající chlapec má problémy nejen s vlastními rodiči, jimž manželská věrnost nic neříká, navíc se potýká se svým ještě neobratným milostným vzplanutím jak k útlé dívence ze sousedství, tak k vyzývavé modelce. Postupně zjišťuje, že svět dospělých ovládá přetvářka, a své bouřlivě nesouhlasné reakce přestává ovládat. Snímek se snaží načrtnout průřez soudobou slovenskou společností a současně upozornit na příznaky vážné morální krize. (oficiálny text distribútora)

ViktorD

Retrospektivní vyprávění na svou dobu celkem netradičního příběhu. Obraz zlaté mládeže konce 60. let, rok po vstupu "spřátelených" armád (nápis azbukou na jednom z bratislavských domů). Zprvu jsem měl dojem, že hlavní hrdina je jakýsi uplakánek, ale jeho profil osobnosti vykrystalizovavá postupně s ubíhajícím dějem. Citové vzplanutí k "čisté" dívce končí rozchodem, odhalení otcovy nevěry s hrdinovou "milenkou" katastrofou... Horké léto v Bratislavě, Dunaj a cenné dobové reálie slovenské metropole – už jenom kvůli tomu stojí film určitě za zhlídnutí. ()

NinonL

Tento slovenský poetický film o prvních láskách se mi líbil. Šestnáctiletý Šimon tajně miluje křehkou a čistou Kateřinu. Ta se ale jeho projevům lásky brání. Kdo se naopak nebrání a se Šimonem vždy laškuje, je ohnivá černovlasá Bibiana. Líbí se dokonce i Šimonovu otci, který si na manželskou věrnost ani nehraje. Snímkem zní též skvělý a řízný šedesátkový bigbeat. Horké bratislavské léto, všude plno rozjívené mládeže a mezi nimi většinou zhýralí dospělí. Velmi nezvyklý film. ()

Flakotaso

Tento film je naprosto neznámý a proto mě k němu hnala zvláštní zvědavost. Nakonec překonal očekávání a zdejší bídné hodnocení určitě neodpovídá jeho kvalitě. Hlavní devizou je parádní atmosféra horkého léta v rozmarně uvolněných 60. letech a skvělý bigbít, hrající skoro celou stopáž. Kamera je také výborná a nechybí ani neodolatelné hlášky, tak typické pro Novou vlnu. A závěrečný šíp v ústech je kapitola sama pro sebe, doslova mě šokoval. Jako vystřižené z Argentova nebo Fulciho hororu:). ()

Flego

Zaujímavo natočený príbeh citlivého 16-ročného chlapca, ktorý má problémy hneď s dvomi dievčatami a taktiež s rodičmi. Skvelú hudbu doplňuje pesnička od F.R.Čecha, dynamická kamera je príjemná aj vďaka sekvenciám z Bratislavy. Záver je síce podivne expresívny a nepripadá mi realistický, ale takto si to vymyslela autorka predlohy Hana Zelinová. Bez neho by som však dal štyri hviezdičky. ()

Pokryvac

Slovenský novovlnový film, avšak nie veľmi presvedčivo zahraný a napísaný. Zaujme pravažne uvoľnená atmosféra letnej Bratislavy, no snaha natočiť súdobý moderný film európskeho rázu príliš nevychádza. Dramatický záver pôsobí väčšmi komicky ako tragicky a režisér všetko podfarbí hudobným doprovodom akoby z grotesky. Film tápajúci asi ako jeho hlavný hrdina, vhodný najmä pre nevyliečiteľných nostalgikov. Dobový portrét strastí mládeže na nenáročné letné popoludnie. ()

• Na začátku filmu cca ve 4. minutě je ve vidět vpravo na zdi domu nápis v azbuce. Jedná se o pozůstatek protestu proti okupaci v srpnu 1968. (stone)
  • Film sa natáčal v Bratislave a okolí. (dyfur)