David Copperfield: Niagarské vodopády

• USA The Magic of David Copperfield XII: The Niagara Falls Challenge
všetky plagáty
Rodinný
USA, 1990, 48 min

Kúzelnícka šou presláveného mága, ktorý svojím umením ohromuje celý svet. Jeden z najväčších svetových iluzionistov David Coppperfield v období rokov 1977 2001 produkoval a režíroval 17 televíznych špeciálov hodinových zábavných kúzelníckych show. Predviedol v nich kúzla, ktoré prekonávajú akúkoľvek ľudskú fantáziu, pričom sa zaobídu bez kamerových, elektronických či digitálnych trikov. V roku 1982 zmizol spolu s tryskovým lietadlom, potom nechal pokojne zmiznúť aj Sochu slobody. V programe pri príležitosti 8. výročia svojej umeleckej činnosti úspešne prešiel Čínskym múrom. Neskôr sa stal prvým človekom, ktorému sa podarilo ujsť z Alcatrazu. Muž, ktorý poprel zákon gravitácie a nechal zmiznúť sedemdesiat ton vážiaci Orient expres... A to všetko naživo, pred zrakom publika. Dnes uvidíte ďalšiu majstrovskú ukážku mágie a iluzionizmu, kombinovanú s príbehom a hudbou, ako to dokáže zinscenovať len David Copperfield. (oficiálny text distribútora)

Stanley

David se nechal svázat řetězy, zavřít do železné konstrukce, kterou pověsili na hořící vor, a s tím vším vplul do Niagarských vodopádů, kam spadl. K tomu hrála mj. hudba z Vetřelců a jiné známé filmové melodie. :-) ()

IllIlIlIIl

D.Copperfield, modla všech kouzelníků, předvádí svá velkolepá kouzla, magii a iluzi. Jeho show je skvělou podívanou, a v jeho podání je ještě více umocněna...Lepší pořad o magii už je jen Magie kouzla zbavena. ()

ilemas

Davida Copperfielda jsem svého času děsně žral, viděl jsem ho i naživo, miluji kouzla, ale dnes, když znám téměř všechny triky je to o ničem. ()

darm

Sakra jak to ten chlap dělá? Zírám na to jak magor, štvě mě, že naprosto netuším, jak je tohle všechno možný a stejně mu to všechno sežeru a skvěle se bavím :) ()