Dr. Wessinger (Prochnow) zneužije výzkumu doktora Mattleyho (Dacascos), jehož cílem měl být nový lék a s jeho pomocí v džungli oživí krvelačného netvora z domorodých legend, Balacau. Mattley spolu s agentkou CIA Sommersovou musí Wessingera a jeho pochopy zastavit dřív než monstrum prodají jako biologickou zbraň... (choze)

Martanecek007

Vemte lacinou verzi postavy insiporavnou kultovním Vetřelcem, pošlete jí do nějaké té džungle, nastražnte na ní všelijaké pasti, ať to má pořádný nádech Predátora a nechte se dobrovolně sežrat tímto "paskvilem", který tyto dva úžasné filmy jedině uráží. Nekutečná vykrádačka, která mě zaujala leda svým prvotním, chvilkovým a poutavým námětem. Jelikož jsou ještě mnohem větší bobky (bohužel) ve filmovém světě, než je tohle, tak tu jednu hvězdu tedy dávám, ale jsem zhnusená z toho, jak se někdo snaží kopírovat mojí oblíbenou postavu (Vetřelce) a udělat z toho takovou kravinu. ()

Haymar odpad!

Občas se nechat tu a tam "inspirovat" či si něco sem tam "vypůjčit", proč ne - pokud se to dělá citlivě, s mírou a s přispěním vlastních nápadů... Ale jen slepě vykrádat (tu predátora, tu vetřelce), bez špetky talentu a vlastní invence, to je pak zaděláno na pořádnej průser - a přesně tím je i DNA - stvoření netvora! ()

SOLOM.

Céčkové scifi horory většinou za moc nestojí a ani tento přírůstek není žádnou výjimkou. Samotný námět sice moc originality nepobral, ale za určitých okolností se z toho přece jenom dalo natočit něco poživatelného. To by se toho musel ovšem ujmout nějaký zkušenější režisér a především herci by museli podat alespoň trochu uvěřitelné výkony. Neznám výši jejich honorářů, ale určitě to nebyla žádná sláva. Usuzuji dle kvality speciálních efektů, která byla opravdu podprůměrná. Jelikož tvůrci čerpali inspiraci z několika filmů najednou (Alien, Predátor, atd…) vznikl z toho jakýsi mišmaš, u jehož sledování nevíte, zda se máte smát, nebo si jen nevěřícně zaťukat na čelo. Několik náznaků o vytvoření napětí tu sice bylo, ale pouze ve chvílích, kdy se ze tmy vynořil onen mix Vetřelce a Predátora a někoho konečně sejmul. Naneštěstí se většina filmu točila okolo přihlouplých dialogů a pobíhá z místa na místo. No a závěrečný souboj v lese ala Predátor by svou kvalitou dokázal znechutit i samotného Arnieho. Jediným štěstím tohoto paskvilu je fakt, že je natočených ještě několik daleko horších filmů. 30% ()

PRobin odpad!

OBSAHUJE SPOILERY: Čeká mě nelehký úkol: Jak popsat tenhle film tak, abych nekopíroval své starší komentáře? Takže se to neodehrává v džungli, ale v tropickém lese. A není tam emzák, ale "pradávný tvor, jaký se na této planetě nevyskytoval" ( a to je doslovná citace :). Pak už je vše jasné. Zlý doktor bažící po penězích, krásná agentka a poslední mohykán se míhají ve filmu, kde je honí kříženec Predátora, vetřelce a raptora ( tedy chlápek v oslizlém gumovém obleku). Osobní linku obstarává malý chlapeček, který se všude ztrácí a nakonec umře. Celek navíc připomínal černé divadlo, protože režisér spoléhal na hrůzu nahánějící kombinaci světla a stínu ( tma, tma, kanál, tma a lampička), během které se nic nestalo ( kluk se ztratil v kanálu honěn gumákem a já jsem usnul). Po probuzení jsem zjistil, že kluk vylezl z kanálu honěn vojáky ( zbytečný kompars, netřeba zmiňovat). Pak běhání a zmiňovaná smrt kluka a nejdetailnější vykrádačka Predátora (včetně navázaného kmene a predátořího pohledu). Poslední mohykán navíc ani nepolíbí agentku, jen v helikoptéře odlétají vstříc zapadajícímu slunci. Toliko k romantické lince tohoto díla :) ()

matestlust

Já jsem to kdysi viděl jako prcek a tehdy jsem z toho byl na větvi. Po dlouhých letech jsem to oprášil...no a co budu komu povídat, to nadšení zmizelo jako prd ve vířivce. Každopádně to není zase takový průser, jako se místní hodnocení tváří a to největší zásluhou sympatického Dacascose. Taková záchodová dobrodružná píčovinka, s marným pokusem o horor, která se ale dá dokoukat. ()