Motel Halali je ideální místo. Na samotě, hluboko v lesích, přesně to správné prostředí pro víkendový kurs doktora Reiniše, určený lidem hledajícím smysl života. Účastníci se dozví něco o tom, jak žít. A také něco o tom, jak přežít. Z hlubokých lesů, vonících jehličím, hnilobou a krví, se totiž vynoří zombie myslivci. A naši hrdinové proti nim stojí sami, bez možnosti záchrany zvenčí, protože se nacházejí na tom nejopuštěnějším, nejodlehlejším místě na Křivoklátsku. Celý film ZDE (oficiálny text distribútora)

tomuz

Nudný, trapný zmar. Totalně provařený slibný potenciál. Jakýchkoliv pět minut z žánrově podobného snímku Shaun of the Dead, je dvacetosmkrát lepší než tahle plochá hříčka. Jestli chtěl Marek Dobeš a Stepán Kopřiva, sdělit obecenstvu, že umi natočit zpomalený záběr, že se vyznají v české punkové scéně, že viděli zombie horory a líbí se jim či, že holdují filosofii mohli natočit pětiminutový homevideo, pár lidí by jim k tomu popřálo. Jako bořit klišé a jít proti proudu, je dobrá věc, ale tim, že dám závěrečný titulky jako uvodní, že se postavy náhodně objevují a mizí, že herci nehrají, že ve filmu chybí jakékoliv emoce, natož atmosféra, tím dokážu akorát svojí bezradnost. Negovat umí děti na základce. - spoiler - Jeden příklad za všechny - jehovista řekne, že kdyby ho kousli zombie, tak at ho zabijou, no a za minutu ho zabijou. obyčejně mezi tou žádostí a jejím splněním uběhne nějaká doba. to si mám jako říct, to je hustý a plácat se do kolen. ()

cartouche

Co mělo tohle být, to asi sám režisér dobře neví a scénárista už vůbec ne. Po úvodní přednášce slepého filozofa Reiniše už následuje jen sled chaotických, jakýkoli smysl pozbývajících scén. Pokud bych na to šel do kina, chtěl bych bezpodmínečně vrátit vstupné. ()

Mezerník

Kdyby to vzniklo o deset let dříve, bylo by to originální. Takhle je to x-tá variace na Tarantina, Rodrigueze a další. Studentské cvičení, kde se při natáčení všichni úžasně baví - ale bohužel ne diváci. Dvě hvězdičky jen za Jardu Duška a Ondřeje Neffa. ()

sa.r.da

Jestli skutečně hledáte smysl života a myslíte si že to přijde samo...že se prostě jednou proberete a budete vědět "proč tu vlastně jsme" tak jste na velkém omylu... Pokud toto opravdu chcete zjistit jediná možnost je, jet do opuštěného motelu s prapodivným jménem, nechat se okusovat od zombie myslivců a poslouchat k tomu Dr.Reiniše a fláky od Vypsaných fixů... Ano, pak poznáte proč tu doopravdy jsme...:) ()

Hansolo35

Myslel jsem, že to bude ptákovina. Po prvním shlédnutí jsem se utvrdil v tom, že to ptákovina je. Jenže...druhý den jsem měl si to chuť pustit znova. Podruhé to bylo ještě lepší. Duška nemusím, ale tady "sedí". Stejně tak Dolanský a další. Zombie myslivci celkem nic moc-chtělo to ještě dotáhnout k dokonalosti. Jinak scénu s "klukama v kuchyni" si pouštím nejraději a zombie tancující na Boney-M je jedna z mých nejoblíbenějších scén. Řekl bych, že se celý štáb u natáčení skvěle bavil a přenesl část té zábavy i na diváka. Vynechal bych ty "vtipné" prostřihy ke konci filmu, kde kamera "zpovídá" zombie atd...to je teda opruz. Takže 4 hvězdy. ()

PRASÁK

Komediálně laděné zombie horory zřejmě u nás nemají velkou a dlouholetou tradici, protože ani český pokus na dané téma, skvělý snímek "Choking Hazard" u diváků nijak zvlášť nezabodoval. A to je škoda, protože pražský režisér, scénárista a producent Marek Dobeš natočil výborný film! Už jen ten nápad je originální, zombie-myslivci, kteří posléze tančí v rytmu disco na kolovrátkový megahit Boney M. "Gotta Go Home". To je prostě neuvěřitelné! Děj je zasazen na mysliveckou chatu Halali kdesi v pusté přírodě. Tam Dr. Reiniš (Jaroslav Dušek) vede svůj seminář o smyslu života, na který se přihlásilo několik adeptů: Verner (Jan Dolanský), Měchura (Roman Izaiáš), Lefnerová (Anna Fialková), Nedobyl (Kamil Švejda), Křenovcová (Eva Janoušková) a Hanušová (Eva Nadaždyová). Ti všichni zažijí noc plnou hrůzy a strachu, protože chatu Halali napadnou zombie-myslivci. A masakr dle hororové šablony může začít. Rád bych zmínil i Dádu Patrasovou, která sice nepatří mezi hereckou špičku, ale to, co v tomhle filmu předvedla, je geniální! Ta ženská má opravdu smysl pro černý až úchylný humor! Sdílí ještě někdo tento druh humoru? ()

Wrr

Když jsem se na tento film dívala poprvé, zpočátku jsem doslova koukala s otevřenou pusou. Dagmar Patrasová, pohádková princezna, kterou jsem zbožňovala celým svým dětským srdcem, v roli nelítostného zabijáka zombie mě vážně dostala. Po dlouhé době jsem se pořádně zasmála. Je to bezkonkurenčně nejšílenější česká komedie všech dob. ()

P/\/EL

hm, horrorová komedie....jasně, Češi neumí dělat horrory a taky žádný nedělaj...viděl sem desítky výbornejch nízkorozpočtovejch i amatérskejch, ae ne českejch.....Češi prostě.......horror je specifickej žánr....kamera, střih, zvuk, masky, gore efekty.....řemeslný aspekty hrajou velkou roli...tim chci prostě nechci naznačit, že by to bylo špatný, ale horrorová komedie by mohla aspoň trochu lekat....že to kamera nic moc televizní a tak neva...ale prostě....přišlo mi to občas dost přepálený a pomalý....né dost záživný... Obsazení mě neni sympatický......No...prostě chápu, Češi se prostě asi bojí udělat pořádnej vážnej horror...nejsou nápady.....nevim...jako najdou se tam vtipný momenty, ale žádná sláva, to je takovej psychoofilm někdo po 2. ráno.....únava, alkohol...to se pak na to dá asi dívat... ()

Theodred

Kdo si může dovolit u nás natočit COKOLIV? Skoro nikdo. A když se Kopřiva a Dobeš o něco takového pokusili, vznikl rozhodně ORIGINALNI počin! Síla celého filmu je předvším v jednotlivých scénách. Když jsem ho viděl potřetí (z toho dvakrát omylem:), na několik scén jsem se vysloveně TĚŠIL,což mě překvapilo. A co mě překvapilo ještě víc, některé scény jsem se pak při různých příležitostech snažil i popsat kamarádům...většinou tyto pokusy končili slovy "To se nedá popsat, prostě na to koukněte". Dokonalým příkladem rozporuplné kvality filmu v jednotlivých ohledech je frontman rockové kapely Doga Iziáš v roli pornoherce. Je neuvěřitelně toporný a špatný herec, až se na to nedá koukat...ale krátký dialog, který vede s Rosenbergem v roli taxikáře je právě jedna z těch scének o které jsem psal výše. ()

strpozdiv

Na český zombie splatter s Duškem a Dolanským jsem se opravdu těšil a byl jsem si jistý, že nezklame. Nezklamal! Bohužel tento film oprávněně zapadl do linie zatracených komedií typu Brak, Eliška má ráda divočinu atd. Filmy, které v duchu klipové kultury nenáročně filtrují současnost a dokážou osvěžit i neotřele pobavit absurdním humorem. Budiž. Přitom scéna, kdy Werner po masakru vysvětluje svému kolegovi, jakou část těla právě drží v ruce, je nepřekonatelná a dokazuje, že bylo v Dobešově moci natočit kultovku. Na českém venkově určitě, se zahraniční ozvěnou dost možná. Ostatně recenze na IMDb lecos napoví. Nedotaženost výtvarné stylizace zombie myslivců - především jejich odfláklé pohyby - spousta zbytečného materiálu, příjemná, ale nevhodná hudba v podobě zábavového bigbítu to ovšem celý zazdili. Kluci, jdeme na pivo! Je to až k pláči, netuším o kolik víc odhodlanosti a milionů bylo potřeba, ale ten film na to měl! ()

Kykyryda

Strašlivé herecké výkony (ani Dolanský to nezachránil), strašlivá nuda, strašlivé všechno. Bod plus za Dádu a Duškovy hlášky. Možná se na to podívám ještě jednou, třeba změním názor. ()

KopTiK

Celou dobu jsem čekal, kdy tam naběhne naduapaná Dáda v tom koženým oblečku a celej hotýlek vyčistí od myslivco-zombií. Vlastně kvůli Dádě jsem si to i pustil. Počáteční scéna, když řezala shnilý myslivce po hlavě, byla přesně podle mího gusta a těšil jsem se z toho, že to tak bude pokračovat po celou dobu filmu. K mému zklamání se Dáda znovu oběvila až nakonci v obrněnym tanku a za celou dobu neřekla ani slovo. Ale i bez Dády to byla našláplá podívaná plná čvachtání mozků, očí, kečupu a mých oblíbených stupidních zombí. Smál jsem se jak nikdy... takové filmy já můžu! Ovšem kvůli téměř uplnému vypuštění Dády, coby zombí zabíječky hvězdičku dolů. *** ()