Doposud jim stačily jen malé pouliční zlodějiny. Teď chtějí změnu a rozhodnou se unést těhotnou dívky. O tuto mladou ženu je však veliký zájem.  Až doposud stačily "grázlíkům" Parkerovi a Longbaughovi jen malé pouliční zlodějiny opepřené rvačkami po barech. Oba mladíci ale chtějí změnu, něco, co z nich udělá slavné boháče. Rozhodnou se tedy k únosu těhotné dívky. O tuto mladou ženu však je veliký zájem. Má totiž porodit dítě jednomu z nejbohatších mužů v zemi. A ten je kvůli svému potomkovi schopen rozpoutat válku. Kromě komanda bodyguardů povolá i nezvyklého vyjednavače Joe Sarna, který se únoscům okamžitě pověsí na paty. Ani gangsteři se však nehodlají vzdát bez boje. Nenávist stojí proti nenávisti a krev bude vykoupena zase jen krví... (oficiálny text distribútora)

Lacike

Par zaujimavych napadov na zaciatku a jedna dobra prestrelka na konci. A medzitym kopa iritujucich a nudnych dialogov, ktore miestami postradaju akukolvek logiku. Sklamanie, ktore nezachranil ani slusny pocet dobrych hercov. 4/10. ()

Ai.ma

Velmi sympatický scénář a logické chování všech zúčastněných dělá z tohoto více konzervačního než akčního filmu příjemnou a nečekanou zábavu. Dvojice del Toro a Phillippe k sobě padne perfektně. 7/10 ()

MikaelSVK

Videl som už stovky takýchto filmov, ale pri tomto som asi tretinu dialógov a polovicu konania postáv nepochopil. Takisto aj stopáž mohla byť o niečo kratšia, keďže tam boli hluché miesta a zbytočné postavy naviac. Ako sa spomínalo vo filme - "niečo vám poviem, táto akcia nemá žiadnu hlavu..." ()

mis-ko

Prekombinovaný a tým pádom neprehľadný dej a nepresvedčivá Juliette Lewis sú negatíva tohto filmu. Benicio a hlavne Ryan v netradičný rolách bezcharakterných únoscov sú výrazné pozitíva. Celkovo je to však len slabý priemer. ()

bublajsa

Nebýt Benicia(!), dala bych o hvězdičku méně. Až tak jsem opět neobjektivní. Protože v týhle roli mě potěšil, sedla mu přímo na tělo a já si užívala každej jeho záběr - tudíž pro mě ve filmu skoro nebylo hluchý místo. Pravda ale je, že v rámci možností se mi líbilo víc aspektů: hudba, tempo, idea, charaktery a vztah obou parťáků, pointa a hlavně skvělá závěrečná přestřelka, která se mi líbí moc, jak jen se může ženský líbit. Pravda, Ryan Phillippe mi zpočátku nesedl, ale to je můj problém. Škoda, že se film sám trochu přeceňuje a snaží až moc, přesto je pro mě příjemným snímkem. (Pánům číst zakázáno - Longbaughovi nemohli vybrat kalhoty, který by mu padly víc.) ()

agentmiky

HIDDEN GEM na poli novodobých filmů s až westernovským laděním. A já se fakt divím, že mi tak dlouho tento film unikal (když přihlédnu k faktu, jaké hvězdné obsazení se ve filmu vyskytuje). Dvojka Del Toro a Phillipe je dost sympatická. Jasně, jedná se o lidi, co za sebou v minulosti mají nehezké věci, ale postupně ukáží, že se dokáží přiklonit ke straně dobra. James Caan naprosto dokonalý, ten si svým stoickým výkonem film doslova ukradl pro sebe! Jinak film nabízí nespočet černohumorných situací a přímo dokonale natočené přestřelky (a svou momentku slávy dostane i izraelská útočná puška Galil....člověk si hned v tom momentě vzpomene na Al Pacina a Nelítosný souboj :)). A ten závěr? Takovou adrenalinovou jízdu jsem nečekal (možná se jedná o jedno z nejlepších finálních zúčtování vůbec). Fakticky klenot. Za mě dávám 8/10 ()

slunicko2

Nic není, jak se zdá být. 26letý Ryan Phillippe a 33letý Benicio Del Toro jsou docela sympatičtí grázlové - zase ten mravní relativismus, který diváka nutí fandit sympatičtějším zločincům proti zločincům méně sympatickým. Kdo má takovéto westernoidní příběhy rád, spokojeně pomlaskává. Kdo ne, alespoň se může podívat na pěkného Benicia, kterému to v bílých džínách fakt sluší. ()

topi

Velmi vydařený thriller a je docela škoda, že téměř zapadl v zapomnění. Viděl jsem ho poprvé v roce 2000 a už tenkrát se mě líbil styl jeho natočení. Nyní jsem si film doslova vychutnával. Jak výborné herecké obsazení, dialogy, zápletku a finální přestřelku, která se odehrávala na stejném místě, jak závěrečná střílečka v kultovním snímku Butch Cassidy and Sundance Kid. Do toho úžasná hudba, která občas vytváří perfektní linku. Film je docela krvavý, ale mohl být i více, jenže to by dostal nejvyšší Rating, tak musel být vystříhán o drsné scény. Ach ta cenzura. Ale i tak je to palba a císařský řez je docela detailní. Za krásnou Juliette Lewis jako třešničkou na dortu dávám plné hodnocení. ()

MartinNDL

Ty vole, ono to nebylo špatný. Čekal jsem typickou americkou "víte co", ale díkybohu jsem se jí nedočkal. Slušný příběh, velmi dobří herci, nepřehnaný konec. Celý film docela drsňácký a uvěřitelný + solidní humor (pochopitelně černý). Výsledek? Slušné 4* ()

Martin741

Klasicky dobry scenar o dvoch zlodejoch, ktori sa rozhodli zbohatnut, a preto uniesli zenu istemu muzovi. To ale robit nemali. Prva tretina filmu je len taky rozjazd, ale potom uz nasleduje dostatok akcie a aj drsne sceny sa najdu. Fajne, hoci menom rezisera McQuarrie mi nic nehovori. 67 % ()

shyster

Další utrpení u televize. Já nevim, jak já si vybírám ty filmy. To, že je příběh snůška pitomostí to by mi ještě nevadilo. Ale to jak otřesně hraje Benicio to už opravdu nechápu. ()

BarryLyndon

Viděno na základě archivního MZ Speciálu a udělalo mi to obří radost hned dvakrát. Za prvé jsem objevil MZ Live, které jsem ještě neslyšel a na základě toho kouknul na totálně dokonalý a natřískaný film. Absolutní slast a 10/10 plná palba. Opravdu jsem si užil každý záběr. A napsal bych to i McQuarriemu na Twitter nebo Threads, kde super komunikuje s fandy, ale bohužel si zrušil účty...  Tohle se imfovi s Hladem náramně povedlo. ()

Topco

Veľmi fajnový neo-noir líznutý v závere westernom, ktorý evokuje pôsobivé finále a lá Butch Cassidy a Sundance Kid. Charizmatická chlapská dvojka Phillippe-Del Toro, zaujímavý McGuffin v podobe tehotnej ženy, neustále hustá atmoška a štýlové rámovanie úvod-záver s cynickým voice-overom. Na debut veľmi slušné. 3,5* ()

Flynn

Na mě to bylo moc zmatené, nevím jestli mi něco uniklo ale bylo to takové nijaké, nějaká akce, rádoby pokus o pořádnou zápletku do které se nakonec sami zamitají a nějak nevymotají, možná jsem na to byl moc ospalý, ale není tam nic co by vyčnívalo nad průměrem. Del Toro je ale gangster jak vyšitý, tahle role mu sedla. ()

Juto

Akčný film pre dospelých. Film má výborné autentické prestrelky. A záverečná prestrelka je dych vyrážajúca. 8/10 ()

charge odpad!

Filmy o únosech jsou mojí slabinou, ale tohle mě totálně znechutilo svojí nudností a ničemností, dva nýmandi jdou do spermobanky a náhodou uslyší telefonát bodyguarda zbohatlíka, kterej má opravdu zapotřebí chodit darovat sperma, o kšeftu, ve kterém má těhotná Juliette Lewis prodat své ještě nenarozené dítě zbohatlíkovi, tak si usmyslí, proč ji neunést a třeba z toho něco kápne a ten konec s porodem a střílečkou tomu teda nasadil korunu, herci strašní, scénář nezáživnej bez hlavy a paty, nesmysl, atmosféra 00nic, uvažoval jsem o hvězdě za Tora, ale ne ani on film o mnoho nevylepšil, o ničem, na nic. 0% ()