L'arcano incantatore

všetky plagáty

Mladý taliansky študent Giacomo Videtti (Stefano Dionisi) je odsúdený pápežským úradom za zvádzanie mladého dievčaťa. Následne je donútený ujsť a útočisko nájde u exkomunikovaných kňazov. Jeden z kňazov bol však exkomunikovaný za čiernu mágiu a Giacomo si začína želať, aby sa s ním radšej nikdy nestretol... (Martin741)

PetrPan

"A ďábel se vkrádá, svý tělo neovládáš..."  Jen škoda, že sbírkou zvadlejch růží je i tenhle italský horor, od něhož jsem i díky komentářům svých oblíbenců očekával mnohé, jen ne to, že místo ďábla se mi do těla bude vkrádat zejména nuda. Nutno ale poznamenat, že nikam nespěchala a dala si na čas a místy ji dokázala na chvilku vytěsnit i  ta zde mnohými skloňovaná tísnivá  atmosféra a jednou i skvělá strašidelná scéna.  A to mi na začátku šepotavý svůdný hlas napovídal, že se mi dostane hypnoticky okouzlujícího ponoru do  temnoty skrývající neznámé mystérium či budu podobně konsternován sledovat za svitu svící listování starými knihami plných tajemných textů. A nebo se dočkám koz.  A prd.  De facto part pro dva protagonisty o koketování se silami zla mne za nic nechytnul.  Osud hlavního hrdiny mi byl zcela ukradený, napětí nulové, hrátky s tajemnými silami bez náboje  a jedna jako by z oka vypadla "nejlepším" italským pohádkám ever (Fantaghiro rulez).  Dvakrát nadšený jsem prostě nebyl.. ()

Aluska88

Myslím, že označovat tento film (pouze) za horor je docela nepřesné. Nějaký náznak hororové atmosféry jsem zaznamenala zhruba až 20 minut před koncem. Do té doby se objevily ve snímku možná tak tři scény, o nichž se dá říct, že by se daly považovat za strašidelné. Nejděsivější mi přišla scéna, kdy jistá postava v dlouho zamčeném pokoji sedí ve stínech a člověku nahání hrůzu jen ta tvář, která nabývá v potemnělém pokoji nelidských rozměrů. Nebála jsem se, ani na mě L'arcano incantatore nezapůsobilo jako celek. Své diváky si však jistě najde. ()

eraserhead666

Ukázka, že ač západní filmový horror v devadesátkách obecně (tedy ne vždy a nutně) ustoupil od explicitní brutality a erotiky a v jisté míře je nahradil humorem, dokázal si zachovat strašidelnou a tajemnou atmosféru. Komorní příběh pro dva muže a jednu neviditelnou bytost. Temný, démonický příběh, plný hutné atmosféry a napětí. Pupi Avati nejede na efekt, zajímá jej příběh, jako středobod dění. A L'arcano incantatore je skvělým horrorem jen díky němu, ne díky lekačkám a přemíře triků, ale jen a pouze odvíjením příběhu a narůstající atmosférou. A ta knihovna, to je prostě něco úžasného. ()

JohnnyD

Film pôsobí, akoby bol nakrútený o 30 rokov skôr a to je tak klad ako zápor. Minimum ľakačiek, dôraz na tajomno a gotická atmosféra, no zároveň naivné zvraty a efekty, no najmä film pôsobí príliš korektne. Napríklad 20 rokov starý La casa dalle finestre che ridono samotného Avatiho je odvážnejší a strašidelnejší film než Arcano incantatore. ()

darkrobyk

Poměrně dlouhou dobu jsem měl pocit, že sleduji jen civilní snímek z dřívější doby. Cosi tajemného a stísněného se pozvolna vkrádalo do příběhu, který získával na ponurosti. Skvělé exteriéry okolí hradu a hrad sám doplňovaly šerosvitné interiéry, kterým vévodila rozsáhlá knihovna - nelze nevzpomenout Jméno růže. Jakoby se uvnitř setkávala ponurá gotika s nablýskaným barokem. Výborná hudba skladatele, jenž je podepsán pod řadou skvělých snímků ( Carrie, Oblečen na zabíjení aj), dává filmu patřičnou atmosféru. Tohle satanské mysterium sice nedosahuje kvalit Omen či Exorcisty, avšak má v sobě podivné temné kouzlo, jež vás svým způsobem očaruje. ,,Kdo chce, aby mu Ďábel sloužil, zjistí, že se stal jeho otrokem." ()

• Film se odehrává v roce 1750. (peaceman)