Andrew Largeman (Zach Braff), priemerne úspešný herec, sa pretĺka životom pod vplyvom upokojujúcich liekov, kým ho smrť matky nedonúti, aby ich vysypal a skúsil, čo sa stane. Kedysi ho otec Gideon (Ian Holm), psychiater, presvedčil o tom, že jeho vinou skončila matka v invalidnom kresle, a on sa s tým dodnes nevyrovnal. Dnes žije v Los Angeles a takmer desať rokov nebol doma v New Jersey, ktoré prezývajú aj Štát záhrad. Ani tritisíc míľ, ktoré ho delia od dominantného otca, mu nepomohli zbaviť sa obáv a strachu. Keď sa konečne odhodlá odcestovať na matkin pohreb, doma znovu objaví staré spomienky i známych, predchádzajúci jedinečný život. Doma sa usiluje vyhnúť sporu s otcom, ale vie, že to bude čoskoro nevyhnutné. Osud spôsobí, že sa zoznámi so Sam (Natalie Portmanová), dievčaťom ktoré je všetkým tým, čím on nie je. Čoskoro sa z nich stanú milenci. Jej prirodzenosť, spontánnosť a odvaha pomaly otvárajú jeho srdce pre radosť i bolesť, ktoré k životu nevyhnutne patria. Ani Natalie však nie je bez vnútorných problémov. Ak majú nadviazať plnohodnotný vzťah, musia sa so svojimi trápeniami najprv vyrovnať... (TV JOJ)

glide4ever

Netrvalo dlouho a Zach Braff se mi dostal pod kůži a každý film, kde se ukáže, stojí za to. Je pravda, že zpočátku byl tento film, dá se říct nudný - bez šťávy. Jenže pak se v čekárně objeví roztomile dotěrná Natalie Portman a film chytí ten správný náboj a grády. Milovníci romantických komedií by si tento kousek neměli nechat ujít .... Nesmím zapomenout na skvělý soundtrack, který mi v těchto dnech zpříjemňuje život. Výborná práce Zachu! - 90% ()

DoubleJo

Pre mna uplny skvost. Jednoduchy, s uzasnym citom natoceny, velmi silny pribeh zo zivota. Je vtipny, aj ked tych vtipov tam nie je natlacenych vela, zato su tak nevtieravo prevedene ale naozaj vtipne, ako to vie spravit iba Zach. A najvacsi obdiv a poklonu mu skladam za ten jeho neuveritelny cit pre muziku, ktoru do filmu vybral. Zach je neskutocne talentovany co sa tyka herectva a ocividne aj rezie a o Natalie ani nevravim. Jednoznacne sa Garden state zaradil do mojej top 5,a budem si ho pustat este vela krat. Plny naklad 100%. ()

Elegnor

Popravdě už jsem dlouho neviděl místy dramatický romantický film se šťastným koncem. Konec mě vážně dojal, výkony jsou neskutečně uvěřitelné, nechybí humor, specifický, ale o to intenzivnější.. ()

Mr.Roman

Natálka tentokrát nedokázala "zachrániť" celý film a životné múdra a zásadný dej, ktorý sa riešil v celom filme mi prišiel dosť silový a neuchopiteľný.. Ale vyložene zlý film to určite nieje. Páčili sa mi scény návratu do rodného mesta, kde sa hlavný hrdina nestačí čudovať akou veľkou zmenou ľudia žijúci v ňom prešli, hoci by sa na prvý pohľad zdalo že nie. Napokon sa moje hodnotenie dosť odráža od faktu, že mi predstaviteľ hlavnej postavy vôbec nesadol (jeho veľký nos, vypuklé pery, vyploštené oči a idiotnú mimiku som nemohol zniesť, takmer od prvej scény s ním), rovnako Peter Sarsgaard (ten mi lezie na nervy všade kde sa objaví). Inak potešila ma a veľmi pobavila krátka scéna s Jim Parsonsom, ktorého som niekde videl okrem Big Bang Theory po prvý krát. ...... Po niekoľkých mesiacoch som si film pozrel ešte raz, keďže som si pri seriáli Scrubs Braffa naopak zamiloval a môžem povedať, že hoci ten film dokonalý nieje, hodnotiť ho priemerne sa nedá, takže hviezdičku pridávam. A Zach je super, pardon za tú počiatočnú ostrú kritiku.. ()

Pagliacci

Tyhle lehce srdcebolný filmy jsou celkově moje krevní skupina ale v době, když jsem si tento skvost poušťel poprvé, jsem čekal, jenom laskavý film s mojji oblíbenou Natalii. Jako bonus k ní jsem dostal vybroušenou a hlavně svéráznou lovestory s bezchybným soundtrackem a Zachem Braffem, který ani nehraje. On je proste mentální narušený hráč ragby co prožil několik posledních let pod utlumujícími drogami. Jinak si to neumím vysvětlit. Možná hraje hůř než v Last Kiss ale pořád je to zážitek. Takže když se jako on zeptám "What will we do?" odpověď bude jasná. Pustíme si to znova. ()

monikka87

Garden State veeeľmi pomáha dobre poskladaný soundtrack... až záverečná scéna so songom od Frou Frou mi vylúdila trvácnejší úsmev na tvári. Jednako je to príjemný filmík, ale moje hodnotenie len silnejšie 3*. ()

boombang

Natalie je fakt zlatíčko... A těch vtipně absurdních momentů, co tu je... Film je dojemný a zahřeje u srdce, i když jeho konec je trošku nelogický... ale čert to vem. Krásná hudba. A dosud mne u žádného jiného filmu nenapadlo, jak složité a těžké musí být film režírovat a zároveň v něm rád hlavní roli... (nechť mi to Clint Eastwood promine...). ()

nula87

Vcelku příjemný malý filmeček se slušnou atmosférou a vtipnými momenty. Nic světoborného, ale na odreagování funguje. 65% ()

Marťulka

Tohle mě začlo bavit, až od 37. minuty, je pravda, že slovo bavit, je celkem silné. Možná za to může to, že hlavní hrdina Zach Braff je mi velice nesypatický. Přijede na matčin pohřeb, zamiluje se a zůstane. Nezapůsobilo to na mě, nuda jak v kostele, žádné emoce, žádný humor, žádné... no prostě nic. Dvě hvězdy za Portmanovou a Sarsgaarda, kdyby Sam hrála jiná herečka, dám o hvězdu míň. Možná se to vymyká ostatním hodnocením, ale je to bohužel tak. ()

uodevr

Byl by to nádherný pětihvězdičkový film, nebýt toho náhlého, příšerného, strašně neelegantního a přemrštěně hollywoodského konce. Pravdu díž, ten konec je nejspíš jediná vada na kráse tohoto příjemně odlišného a jiného filmu a trvá pouze pár málo přeslazených minut, fungujíc tedy spíš jako krátká ostrá škytavka narušující pocit podivení a nečekané blaženosti, spíš než jako výrazný negativ. Avšak vzhledem k místy chaotickému a klamavě sešlému chodu filmu by nějaké záhadnější a méně veselé ukončení mělo nekonečně silnější dopad, bylo by logičtější a především by byl ve stejné melodii se zbytkem filmu. Takže tu jednu hvězdu za něj srazit zkrátka musím. ()

Kutkey

Moc pěkný romantický příběh, za normálních okolností bych dal 3*, protože se děj hodně pomalu rozjížděl, ale soundtrack "Let Go" si určítě tu poslední * zasloužil proto 4*. ()

Lebowsky

Je mi to síce ľúto ale viac ako 3 hviezdičky dať nemôžem . Prišlo mi to ako nemastno neslano poskladaný scenár. Zach zahral síce veľmi pekne zúfalého človeka ale zmena ktorú som očakával keď sa mal chlapec zamilovať sa nedostavila. O tom že sa mu život posunul k lepšiemu ma nepresvedčil. Natalie si svoju rolu zahrala pekne aj keď si myslim že jej ta rola proste nesadla ale popasovala sa z tým hrdinsky. Celý film sa niesol v nádychu zúfalstva a neprišlo mi akoby sa nejak zmenil osladením vzťahu dvoch ľudí. Hodnotil by som férovo prvú časť filmu na 2 hviezdičky a začiatkom druhej by som bol ochotný pričítať ešte jednu inak ma tento film nezaujal. ()

yaqwsx

Když bych měl tento film stručně charakterizovat, začal bych slovy "Takto divně jsem ještě film neviděl začínat..." a hned bych navázal "...a ještě divněji pokračovat." Neberte to jako kritiku - to jsou téměř slova chvály. Celý film se nesl v tomto duchu, ale to mě na něm bavilo. Nejsem si jist, jestli jsem si odnesl z tohoto filmu všechna moudra, která do něj scénárista vložil, nebo jsem si dokonce nějak vyložil i moudra, která tam ve skutečnosti nejsou. Ale o to tady nejde. Zpočátku filmu chybělo tempo, trochu mě nudil. Pak se na scéně však objevila Natalia Portman, film "znormálněl", ale od scény v domě se vrátil tam, kde byl - divný, ale navíc s určitým tempem. A to bylo pro něj jedině dobře. Chvilkami bych ho přirovnal k filmu Submarine. Takové slabší Submarine - Garden State není tak intenzivní a pocity z něj rychleji vymizí - což je trochu škoda. ()

Bendiys

Film, ktery uspokojive nenaplnuje ani jednu zanrovou charakteristiku, kterou je ovencen. Povrchne prazdny, klouze jen na okraji toho, co chce sdelit, nemuze si vybrat, ani nedokaze poradne vtahnout do deni... ()

dzberry

Pěkný soundtrack, pěkná Portmanovic Natálka, pěkný příběh, nepěkný nosáč, co klofl Natálku, zároveň ale nosáč, který to režijně i herecky natankoval mile. V rámci romantických škatulek pěknější průměr. ()

play3man

Po tom čo som pozeral dva dni dozadu Hlavně nezávazně môžem povedať, že tento film (Procitnutí v Garden State) mal aspoň úroveň! A keby len to. Ako v Hlavně nezávazně, tak aj vo filme Procitnutí v Garden State hrá Natalie Portman, pričom práve v druhom jej to sadlo omnoho viac! Keď má mať film slabší koniec alebo začiatok, jednoznačne je lepší ten druhý prípad. Aspoň nevypínam film sklamaný. Som rád, že po prvých, približne 20 slabých minútach, začal postupne naberať na obrátkach. (SPOILER?) Čo teda bude pravdepodobne zásluha aj Natalie, kedže niekde v tom čase sa prvýkrát objaví (/SPOILER). Nakoniec, príbeh sa mi zdal dostatočne originálny, až na nejaké tie momenty (nebudem spoilerovať samozrejme :D), aspoň teda presne tie momenty, kedy sa modlíte, aby sa nestalo to, čo sa podľa vás stane.. a ono sa to predsa len stane... Summa summarum, film sa mi na moje prekvapenie veľmi páčil aj keď to asi z toho čo píšem hore moc vidieť nie je. Nechýbalo by veľa a naskočilo by slabších 5*, takto je to "len" za naozaj dosť dobré 4*. ()

gicous

Návrat ke kořenům, do rodného města, kde vše začalo a možná i v budoucnu skončí. Roztomilá, mírně ulítlá, existenciální romance, které nemohu upřít určité tajemné kouzlo. Nicméně celkově jinaké, divné a trochu charakterově bláznivé zpracování ve mně vyvolalo chladné pocity odtaživosti a nezaujatosti, kvůli nimž zůstávám se svým hodnocením přesně uprostřed. 5/10 ()

Zach Braff v zajetí lékařů

Zach Braff v zajetí lékařů

07.03.2006

Režisér oblíbeného filmu a velice výrazného debutu Procitnutí v Garden State, Zach Braff, se pustí do natáčení filmu se silným příběhem OPEN HEARTS, remakeu dramatického dánského filmu natočeného v… (viac)