Ti tian xing dao: Sha xiong

• Hongkong 替天行道之殺兄 (viac)

Čtyřčlenná rodina je týrána a vydírána jedním ze svých dvou synů. Ten navíc zraní svého bratra v jeho dětském věku tak, že ten v dospělosti není schopen dosáhnout erekce. Z mladšího bratra však vyroste slušný mladík, který se začne věnovat bojovým sportům a najde si přítelkyni. Musí však stále chránit svoje rodiče i dívku před útoky svého šíleného, nezvladatelného bratra. Drama rodiny se stále zhoršuje a směřuje k tragickému konci.
Jedná se o další dosti násilný a temný tzv. HK CAT III snímek, jednu z odnoží násilných exploitation horrorů. (Flipnic)

hladass

V rámci CAT III a filmografie Billyho Tanga se jedná určitě o jeden z nejkrotších snímků, co se fyzického násilí a gore efektů týče... Ale to vůbec neznamená, že se jedná o špatný kus... Příběh je už naznačen ve starších komentářích, takže jen podotknu, že se opravdu jedná o "příběh ze života", který se klidně může odehrávat za zavřenými dveřmi sousedního bytu... Herci byli do jednoho výborní, atmosféra smutná a depresivní, což skvěle podkreslovala použitá hudba... Sexuální scény byly dosti explicitní, nějaké to fyzické a psychické týrání se ve filmu také objevilo, takže za mě se dá říct, že jsem byl s tímto kouskem v zásadě spokojen, i když se jednalo spíše o drama, než řezničinu, na které jsem u CAT III zvyklý... A kdybych nebyl tak cynický parchant, na konci filmu by mi snad i ukápla slzička... ()

Flipnic

Další kousek z ranku extrémních hongkongských tzv. CAT III exploitation snímků. V tomto snímku sledujeme útrapy rodiny, kde jsou dva staří manželé a jejich mladší syn soustavně týráni, napadáni a ponižováni staším synem. Ten dělá jen samé problémy, je to násilný typ, podvodník, lhář, psychický vyděrač ... Mladšího bratra v dětství zmlátí tak, že ten není schopen dosáhnout v dospělosti erekce. To dále ničí jeho vztah s milovanou dívkou. Ta je později také napadena brutálním bratrem a málem znásilněna. Ve finále pak mladší bratr jedné noci nevydrží příšerný tlak ze strany zvrhlého staršího bratra a za pomocí bojového umění taekwondo (které od dětství trénobal) na něj zaútočí. Film v této chvíli graduje v šílené zuřivé bitce dvou bratrů v násilné, ale přitom smutné a depresivní atmosféře jedné noci ... Jedná se o špičkový cat III snímek, ne tolik extrémní jako například "bratříčci" The Untold Story (1993), Red to Kill (1994) (stejný režisér...) nebo Love to Kill (1993). Ovšem i tak film obsahuje mraky psychického a fyzického týrání a trýznění, mučení, násilí, nahoty a sexu. Film je výborně herecky zahrán, excelentně atmosféricky a vizuálně zabarven!!! Pro příznivce žánru povinnost, pro silnější povahy také ... jedná se o smutný realistický příběh, tragédie rodiny, který se může stát kdekoliv a kdykoliv ... Pro slabší povahy tento film však rozhodně není!!! ()

pornogrind

V rámci HK CAT III snímků se to ( podle mě ) celkem při zemi.Celej film na mě spíš působí jako drama jedné rodiny. Násilí, ponižování, teror a znásilňování tu sice jsou, ale v přijatelné formě. Tohle bych především doporučil začátečníkům, kteří chtějí proniknout do tajů HK CAT III flicků. Na rozjezd ideální. ()

eraserhead666

No konečně jsem taky viděl nějakou CAT III, kde ne/chtěně komické vsuvky nekazily atmosféru filmu. Hlavní záporák je sice svým způsobem zábavně komický, ale nijak nekazí hustou, drsnou, nepříjemnou a bezútěšnou atmosféru filmu (snad proto, že ji sám vytváří). Záporák je fakt vymazlená postava, i ostatní jsou zajímavě pojaty a celé to má dobře nahuštěnou psychologickou atmosféru. 3.5* ()

corpsy

Ako zástupca v tejto žánrovej kategórii, nemá čo ponúknuť. Je krotký a ide skôr o vzťahovú drámu, ako o násilný exploitation, aj keď sa tejto veci nevyhýba. Ide o drámu s prvkami HK CAT III a nie opačne. ()