Mladý atraktivní podnikatel vlastní velký dům a v něm dílnu, kde zaměstnává osoby s mentálním postižením. Sem je také umístěna jedna nová dívka, kterou podnikatel později sexuálně zneužije. Pod sympatickou tváří se totiž skrývá sadistický maniak, který propadá sadistickému sexuálnímu šílenství, kdykoliv spatří ženu v červených šatech. U soudu je však zproštěn viny. Sociální pracovnice a opatrovnice dívky se pouští do odhalení odhalení maniakova tajemství a nerovného boje s touto šílenou bestií. Film patří do skupiny extrémně násilných a brutálních HK CAT III filmů. (Flipnic)

JAn

Sexuální mašina, vyšinutý sociopat, který neudrží své choutky na uzdě pokaždé, když spatří ženu v červené. Neuvěřitelně silný a zrůdný film ve všech ohledech. Ben Ng by si zasloužil cenu za nejvyšinutějšího filmového psychopata; těžko uvěřitelné, že to jenom hraje, natolik je přesvědčivý. A podobně je to i s filmem. Billy Tang je mistrem svého oboru a troufám si říct, že i zneklidňující je v případě Red to Kill pořád slabé slovo. A to i díky Ngovu civilnímu zázemí, coby důvěryhodného provozovatele domova a dílny pro mentálně postižené. Neskutečně působivé ´sou i ony násilné scény a vše vygraduje ve fantastických finálních jatkách. Přesto tím opravdovým vyvrcholením žánru pro mě nadále zůstává Lee/Yaův The Untold Story. ()

panjosef

Hodně hustej psychothriller/exploitation o jednom úchylným maniakovi co nemá rád červenou. Herecké výkony jeho a také jeho nevinné oběti, retardované Ming Ming působí natolik reálně, až se nestačíte divit. Tenhle film dělá emocionálně vypjatým zejména jeho temná, bezvýchodná a ubíjející atmosféra, podpořená propastně tesknou ústřední melodií. Zmar a nemožnost úniku z bezvýchodné situace se stupňují až do brutálního finále, které je extrémním vyústěním nevyhnutelně se bortících nadějí a charakterů ústředních postav. Film je co do atmosféry vržen do tak velké černoty a beznaděje, až se může ledaskomu udělat špatně. Poznámka a drobný spoiler: Nemůžu si pomoct, ale finální scéna smrti maniaka mi nějak připomíná konec prvního Terminátora :-) . ()

EvilPhoEniX

Strašlivý a znepokojující Cat 3 shocker! Opravdu explicitní a špinavý flick,který nikoho nemůže nechat chladným! Na největší show se podílel Ben Ng,který svůj herecký výkon podal excelentně ! Jeho transformace z něžného pracovníka ve vyšinutého svalnatce,násilníka doslova zvířete je neuvěřitelná a řadím ho mezi nejlepší psychopaty,co jsem kdy spatřil. Zde velká spokojenost. ()

Frajer42

Tento film z Hong Kongu jsem měl to štěstí slyšet s prvotřídním německým dabingem a vidět se slovenskými titulky. Celkově se mi jevil jako sračka. Znásilňovatel je opět hnán traumatem z dětství a mstí se na svých obětech. Vůbec nevěřte kecům v ostatních komentářích. Film není ani zdaleka tak brutální, jak je popisováno. Já se především nudil. 1* ()

*CARNIFEX*

Napriek tomu že chce Ka Lok definitívne skončiť v zamestnaní, príma poslednú výzvu v podobe opatery o postihnutú Ming. Z pozície sociálnej pracovníčky umiestni mladé dievča do ústavu bohatého Chana, ktorý na prvý pohľad budí dojem veľmi starostlivého, citlivého muža, ochotného urobiť čokoľvek, aby pomohol ľuďom s podobným osudom. Je ale skutočne všetko tak ako sa na prvý pohľad môže zdať? Musím uznať, že ksicht dopoteného, nepríčetného Chana pôsobil naozaj humusácky nechutne. Jeho výkon je pre tento snímok doslovne nadštandard. HK CAT III však musí ponúknuť viac, a tak som očakával poriadnu dávku násilia a krvi. Omieľané erotické pasáže, na ktoré sa (prehnane) "tešil" nejeden užívateľ, boli doslovne erotického charakteru, žiadne asia teen porno, takže na podnet onanie rozhodne možno zabudnúť. Snímok nie je zlý, občas mi síce vadil hudobný doprovod, ktorý je pre filmy z 90 tých rokov doslovne príznačný, ale nakoniec som si zvykol. Vo väčšine komentárov je vychválená záverečná 15 minútovka, kde sa mali tvorcovia z pohľadu exploitation doslovne vyblázniť. Nechcem "zase" mudrovať, ale striekance na stenu už z môjho pohľadu proste nestačia. A tak sa z očakávane nepríjemne násilníckeho hororu "Red to kill", pri ktorom mal divák odvracať zrak, stal absolútne priemerný psycho thriller pre nenáročných - 55% ()