Král síly: Příběh Rickyho

(festivalový názov)
  • Hongkong Li wang (viac)

Mladý Ricky je za vraždu poslán do vězení. Zde vládne sadistický boss a řada gangů. Téměř okamžitě po příchodu do věznice se Ricky dostává do konfrontace s místními kápy, kteří zjišťují, že Ricky není žádný otloukánek. Naopak, Ricky je mistr kung fu s nadlidskou silou. Svoje protivníky doslova cupuje na kusy a proráží pěstmi. Je absolutně neporazitelný, nebo šéf věznice skrývá esa, která Rickyho řádění utnou tipec? A jaký je vlastně skutečný důvod Rickyho uvěznění? (Flipnic)

anyonecek

Jelikož je to řazené jako komedie, tak mi to úplně mění pohled na věc. Nesmírně jsem se bavil, jak 40. kilovej Riki ničí všechno co se pohne. 5 hvězdiček ani 4 hvězdičky nemůžu dát, protože by to bylo moc nefér vůči filmům, které si je opravdu zaslouží. Beru to jako takový průměr. 50% ()

Pitryx

Tak já dám čtyřicítku za ty skvělé gore efekty. Další dvacítku dávám za to, že to mělo grády a bylo to skoro bez hluchoty. Ve vedlejší roli se mi líbil syn toho správce. Celkově pro mne taková legrační záležitost u které jsem se opravdu výborně bavil, za což je další desítka.  70 %  ()

jopal

Otazkou zostava, ako sa na film pozerame. Ak berieme, ze je to parodia na akcnaky a kung fu.tak kludne za 4. Seriozneho tam nebolo ale nic. ()

HKstars

Japonsko, rok 2001 - věznice se staly majetkem soukromých firem a stát již nad nimi nemá žádnou kontrolu. Jsou vybaveny nejmodernější technikou a za jejich zdmi se dějí šílené věci. Do jedné z takových zprivatizovaných "továren" přichází i hlavní hrdina příběhu - Ricky. Je odsouzen za vraždu (nebyla to sebeobrana, ale Ricky jednal "správně" ;) na patnáct let a brzy se seznamuje s pravidly vězeňského života. Celý komplex je rozdělen na čtyři oblasti, každé velí jeden správce, nad správcem je zástupce ředitele a nad ním samotný ředitel. Platí tu staré známé "ruka ruku myje", což Ricky zjistí ve chvíli, kdy ve sprchách pomůže utlačovanému spoluvězni. Brzy se dostává do křížku s celým systémem a likviduje nepřátele arkádovým způsobem (hezky jednu šarži za druhou). Všechno mu to žerete, protože při tom stříkají galony krve a vy se náramně bavíte. Jak by taky ne, když se jedná o jednu z nejstylovějších adaptací japonské mangy. Pokud jste už někdy nějaký japonský comics četli (nebo viděli nějakou anime), víte, že i nemožné je možné. Comicsový Ricky má nadlidskou sílu, nepřátele trhá na kusy, holou pěstí jim rozráží hlavy, popř. je v nestřeženém momentě narve do megamlýnku na maso. Ani ostatní postavy nejsou žádná ořezávátka, ale prozrazovat další metody likvidace by bylo vůči budoucím divákům značně nefér, protože právě originalita mortalit je spolu s dokonalou atmosférou jednou z hlavních předností filmu. Málokdy se najde někdo tak šílený, aby adaptoval mangu v celé její zrůdnosti. Hongkongský režisér Simon Nam se o to pokusil a dokázal do necelých devadesáti minut našlapat ducha předlohy, aniž by se snížil ke klasickým filmovým ústupkům. Jeho dílko velmi rychle zkultovnělo a díky své brutalitě si vysloužilo i řadu alternativních (více či méně ořezaných) verzí... I na nejdelší (88 minut) stopáži je však vidět až příliš překotné tempo, které se snaží postihnout většinu situací z comicsu. Film se tak stává jakýmsi záznamem dlouhé bitvy s jednotlivými "bossáky" věznice, který je jen sporadicky přerušen vtipnou scénkou (i když japonský humor, zahrnující mentolky uschované ve skleněném oku jedné z postav, je hodně svérázný). Comicsová minulost vyhřezne na povrch i v mírně absurdních situacích (dřevěný vláček), ale to jen dokazuje klíšťoidní následování předlohy, které filmu ve výsledku určitě prospělo. Co však přehlédnout nelze jsou slabší triky. Film měl maličký rozpočet a i když v roce 1991 triky zřejmě vypadaly působivě, o dvanáct let později se, až na drobné výjimky, jedná o důvod k pousmání (což je velká škoda, protože některé originální scény sráží k zemi právě okaté použití figurín)... I to se však může obrátit v plus. Ptáte se jak? Ricky je celý šílený a pokud ho začnete brát v celé jeho zvrhlé poetice, možná zjistíte, že některé slabší triky a pseudokung-fu (Yukari Oshima jako jeden z bossů věznice a Fan Siu-Wong jako Ricky, by určitě zvládli víc) prostě "patří k věci" a doplňují výsledný koktejl absurdity, zbytečného násilí a přehnaných situací... Pokud nejste důchodce, těhotná žena nebo ředitel Společnosti pro pořádání čajových dýchánků, určitě Rickyho zkuste... a mějte po ruce něco ostřejšího k pití. Třeba to budete potřebovat. A možná by bodnul i steak... Pořádně krvavý ;). 80% () (menej) (viac)

Fill16

Toto že vzniklo v roce 1991? To není možný, vždyť to vypadá jako gore brak ze sedmdesátých let. Je to ale neskutečná jízda ve stylu Braindead, ovšem vskutku některé nechutnosti jsou opravdu narozdíl od Braindeadu vymakanější :-) ()

turboviking

V podstatě takový Hong Kongský Splatter z prostředí věznice, absolutně bez příběhu ( pokud tedy jako příběh neberete to, jak Ricky ukazuje své vražedné kung fu massacre style ), bez pořádných herců, ale přes to všechno to není taková kravina jak by se mohlo zdát. FIlmu totiž dominuje ono zmiňované Rickyho Kung Fu. Ricky nemá problém někomu urazil hlavu pěstí či mu udělat díru do břicha. Pozor ! ve filmu je vše 100% realistické, viz. scéna kdy si chlapík vyrve střeva a začne s nimy škrtit Rickyho :) ()

argus123

Paradny mazec v podaní kung-fu a krvavých scén ktoré pobavia. Niektoré sceny su síce nelogické (napr. čo robila v kupelni na podlahe doska s klincami ?) ale výsledok je napokon úžasný. ()

adooo

Pre normálneho človeka veľekravina....ale ja ten film milujem....bože tie efekty, ot je lepšie ako Jacksonov Bad Taste...toto je božské veľdiel šialených hongkongských producentov...absurdity, brutálne scény, skôr na smiech cez slzy, neuveriteľná rickyho nadsila...týpek s črevami je moja najmilejšia scéna, ale aj ta zaverečná mlátička v stroji na mäso stojí zato....kto nevidel neuverí :D ()

Traktorista

Je to nářez - vůbec jsem nečekal co dělat, bo jsem na ten filmek narazil víceméně náhodou. Takže vodnice, večeře a pouštim. Musím říct, že jsem dojedl jen tak tank, nejsem žádný máslo, ale některé věci prostě dokážou ubrat chuť na jídlo. Už první trochu gore záběr dává jasně najevo, kam se film bude ubírat a rozhodně si drží super tempo až do konce. Tuny výborných hlášek, parádní postavičky, efekty mi přišly prostě padnoucí - super .) ()

Bojinda

Na tohle je pět hvězdiček málo :D V životě jsem se u mlátičky tak nezasmál, kam se hrabou dnešní triky. A ten scénář! Bomba. ()