Kedysi bol plukovník John Matrix (Arnold Schwarzenegger) veliteľom elitnej bojovej jednotky. Po smrti manželky sa však rozhodol opustiť armádu, aby v ústraní, ďaleko od ľudí, vychovával svoje jediné dieťa, desaťročnú dcéru Jenny (Alyssa Milanová). Ich dni pokojne plynú, keď sa zrazu objaví Matrixov bývalý nadriadený, generál Franklin Kirby (James Olson), ktorý ho informuje, že niekoľko jeho bývalých nadriadených zavraždili a Matrix by mal okamžite zmeniť identitu a odsťahovať sa inam. Bohužiaľ, je neskoro. Po generálovom odchode Matrixov dom napadnú žoldnieri zvrhnutého diktátora Ariusa (Dan Hedaya) pod vedením jedného z plukovníkových bývalých mužov, neľútostného Bennetta (Vernon Wells), o ktorom si myslel, že je mŕtvy. Podarí sa im uniesť Jenny, pretože vedia, že len takým spôsobom dosiahnu, aby s nimi Matrix spolupracoval. Nechcú od neho nič menej, len aby im pomohol zavraždiť prezidenta juhoamerického štátu Val Verde a zvrhnúť tamojšiu demokratickú vládu, aby sa Arius znova dostal k moci. Matrix má prezidenta zabiť, v opačnom prípade zabijú jeho dcéru. Matrixovi, ktorému spočiatku nedobrovoľne a len veľmi neochotne pomáha letuška Cindy (Rae Dawn Chongová), sa podarí ujsť z lietadla, kam ho Ariusovi muži naložili, a okamžite sa vyberie po stopách únoscov. Keď sa však Cindy dozvie, o čo ide, je Matrixovi veľmi dobrou pomocníčkou, pretože má vlastné nevyrovnané účty s Ariusom. Jej jediným želaním je vidieť ho mŕtveho. Matrix sa púšťa do riskantnej hry, pretože musí Jenny zachrániť skôr, ako lietadlo, v ktorom mal sedieť, pristane. A na to skutočne nemá veľa času – necelých jedenásť hodín... (TV JOJ)

Jacq30X

Akční film té doby, bez Schwarzeneggera by to asi nebylo ono. Vlezlá hudba co dává akční nádech. Vždy, když tento film běží v TV, tak nevím proč se na něj koukám!. Viděl jsem ho už snad 20x! A stále baví. ()

Tomas_2002

Rána do kulí levicovýho intelektuála ! Nesmrtelnej Arnie, nesmrtelný hlašky a legenda, která utvářela žánr béčkovách akčních filmů. Zatlačím slzu a dám 5* ()

Kam3L

50% - I přes to, že je to akční slátanina se spoustou nesmyslů v zápletce a absurdních smrtí v průběhu jsem i nemohl odpustit jednu hvězdu navíc. Asi kvůli hlášek nebo z čisté nostalgie. Prostě "Arnold Classic" v nejlepší formě ve které hrál ve filmu. Od dětství mám tyhle blbiny rád a pokaždé se na ně rád podívám. Žádný kumšt, jen nesmrtelný hrdina, který pokaždé vyhraje a padouch je potrestán nebo zabit nejákým super cool způsobem. ()

smajki

Arnie ve své asi nejprofláknutější roli. Jednoduchá zápletka, spousta akce, Arnie po zuby ozbrojený sám proti celé populaci malého ostrova, spousta vystřelených kulek, hozených granátů, odpálených min, vystřelených raket a jedna vržená trubka :-). Devadesátková klasika, kterou už každý viděl stokrát, ale nikdy mu nebude vadit podívat se po stoprvé. Film mě i dnes zaujme jak akcí, tak i vtipem. Ještě, že pára došla jen Bennetovi:-). ()

bloks

Klasicky akcny film so Schwarzeneggerom este vo forme. Oproti Rambovi je tu ale viac klise, a koniec je az extremny... Film vynika strihom a rychlym tempom. ()

Rimi7

Akcni klasika. Dnes by takovy film asi takovy uspech nemel. Ale v te dobe byl Arnie hrdinou snad kazdyho kluka. A proto nemuzu dat jinak nez 5* i kdyz vim, ze by si takovy film zaslouzil asi o trosku horsi hodnoceni. ()

DarthArt

Jednou tak s kámošem zasednu k DVD-čku, že dáme nějakou starou testosteronovou klasiku. Volba padá na Komando. Kámoš bere do rukou ovladač, já naopak tužku a papír. "Na co to máš?", ptá se kámoš. Než stačím odpovědět, rozřehtá se: "Aha, body count. Hm, tak to nemáš šanci." "Ále, uvidíš", já na to světácky. A už to jede: Modrá obloha, krásný hory, Arnie s koňským úsměvem hladí kolouška, přilétá vrtulník. Arnie odmítne vrátit se ke speciálům, pak útok mizerů. Arnie bere do ruky sekery, kladiva, minomety, tvárnice a už to sype na jednoho gaunera za druhým. Já pilně přidávám čárky, těším se na Sullyho epizodu, bitka v motelu, další čárka, pohoda, stíhám, to už dám. Pak ale Arnie dává do pohybu hydroplán a kámoš na mě: "Tak a teď seš v prdeli!" A taky jo. Začíná bitka, jedu jednu čárku za druhou, píšu tři, ale postřílených gaunerů mezitím přibylo patnáct. V tu chvíli přiznávám porážku a tužka s papírem letí do kouta. Prostě to nešlo! ()

Tauloo

Arnoldova svalová pumpa, hloupoučký scénář plný ikonických hlášek a masového pobíjení nepřátel, přesto i po letech stále skvělý akční výplach mozku. ()

hevys

pro 80léta a vzájemné soupeření se slyem kdože toho dokáže více pobít,je komando velkým přínosem vždy se dá jít ještě o kousek dál.nezbývá než žasnout, ale hlavně se bavit. ()

pavel.stan

Osmdesátková klasika. Tak nějak bych Komando nazval. Příběh filmu je známé klišé, banda zabijáků unese dceru hlavnímu hrdinovi, poté mu vyhrožují, že když nesplní jejich požadavky, tak dceru zabijí. On si to samozřejmě nenechá líbit a tak jde dceru získat zpátky a cestou likviduje každého, kdo se mu připlete do cesty. Mohlo by se zdát, že je to klasická zápletka osmdesátkových bijáků (skutečně tomu tak většinou je), ale Komando přichází se svou tajnou zbraní. Tou zbraní jsou velmi komické scény, kdy například Matrix vyskočí z letadla, spadne do vody a v následující scéně, kdy z vody jde ven má suché oblečení. Takových scén je ve filmu nespočetné množství a opravdu se u nich člověk pobaví. To vše je okořeněno tvrďáckými hláškami hlavního hrdiny i ostatních postav (hlášky opravdu stojí za to :-D). Akční podívaná s Arnoldem v hlavní roli, výbuchy, tvrďácké hlášky a spousta zábavných filmových chyb, které Vás pobaví. ()

milous11

Tenhle film je prostě boží klasika s Arniem. Moc tenhle film miluji, né jen že vyšel v roce kdy jsem se narodil, že tam jsou super akce a výbuchy, ale také kvůli těm písničkám, jakmile se rozjedou, tak mi běhá mráz po zádech, jak jsou super. Mohu se na tenhle film podívat i po 30letech a pořád tam cítím to napětí a akci, jak před lety. Sice je pravda, je to přehnané jak jeden chlap zničí tolik vojáků, ale co, jde o to si užít tu atmosféru akce a té tady je až příliš:-) tak že u mě jednoznačně 5hvězdiček :-) ()

Beliel

Milující otec, kterému se nesmí sahat na rodinu. Hrozí totální vyhlazení jednoho krásného ostrova.Jeden, dva, tři, čtyři, pět, šest atd...padají jako mouchy a Arnold jde neohroženě vpřed. Ať je voják za ním nebo před ním, nikdy ho netrefí a Arnie, ať míří zbraní kamkoliv, tak se vždy zaručeně trefí. I když podminuje pouze dva baráky, tak nakonec vyletí do vzduchu všechny včetně strážní věže :-D Maskování na pláži, které postrádá jakýkoliv význam. Opravdu neskutečné věci, které člověk v tomto filmu objeví, ale navždy to bude nesmrtelná vyvražďovačka s kadencí neskutečných hlášek, která nikdy neomrzí. ()

Oxytocin

Úžasná kombinace akce a humoru. Tolik nezapomenutelných hlášek s ironií, sarkasmem a černým humorem ("Nerušte přítele, spí jako zabitej" - když mu předtím zlomil vaz a letušku upozorní, aby nerušila zabitého spolucestujícího; "Vezmeme si Cookovo auto. Už ho nebude potřebovat" - protože mu probodl břicho; "Málem jste mě minuli. Neboj se, neminem!" - když chlápek měl obavy, že nestihne popeláře a ty ho následně rozstřílí ze škorpionů; " .... a spousty dalších :))) ). ()

krab007

Totální nostalgie, na tomhle jsme v osmdesátkách vyrůstali. Násilí, zbraně, namaštěný svaly, střílečky, výbuchy, kupy mrtvol, nesmrtelnej hlavní hrdina, kulásky, nekonečný množství munice, bazuky, m-šestnáctky, převrácený poršáky, drsný hlášky a ultimátní bitka s hlavním záporákem nakonec. Palec nahoru za krmení kolouška a kůlnu plnou zbraní. VHS s tímhle filmem jsme s bráchou sjížděli div se páska nepřetrhla. ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (viac)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (viac)