Kedysi bol plukovník John Matrix (Arnold Schwarzenegger) veliteľom elitnej bojovej jednotky. Po smrti manželky sa však rozhodol opustiť armádu, aby v ústraní, ďaleko od ľudí, vychovával svoje jediné dieťa, desaťročnú dcéru Jenny (Alyssa Milanová). Ich dni pokojne plynú, keď sa zrazu objaví Matrixov bývalý nadriadený, generál Franklin Kirby (James Olson), ktorý ho informuje, že niekoľko jeho bývalých nadriadených zavraždili a Matrix by mal okamžite zmeniť identitu a odsťahovať sa inam. Bohužiaľ, je neskoro. Po generálovom odchode Matrixov dom napadnú žoldnieri zvrhnutého diktátora Ariusa (Dan Hedaya) pod vedením jedného z plukovníkových bývalých mužov, neľútostného Bennetta (Vernon Wells), o ktorom si myslel, že je mŕtvy. Podarí sa im uniesť Jenny, pretože vedia, že len takým spôsobom dosiahnu, aby s nimi Matrix spolupracoval. Nechcú od neho nič menej, len aby im pomohol zavraždiť prezidenta juhoamerického štátu Val Verde a zvrhnúť tamojšiu demokratickú vládu, aby sa Arius znova dostal k moci. Matrix má prezidenta zabiť, v opačnom prípade zabijú jeho dcéru. Matrixovi, ktorému spočiatku nedobrovoľne a len veľmi neochotne pomáha letuška Cindy (Rae Dawn Chongová), sa podarí ujsť z lietadla, kam ho Ariusovi muži naložili, a okamžite sa vyberie po stopách únoscov. Keď sa však Cindy dozvie, o čo ide, je Matrixovi veľmi dobrou pomocníčkou, pretože má vlastné nevyrovnané účty s Ariusom. Jej jediným želaním je vidieť ho mŕtveho. Matrix sa púšťa do riskantnej hry, pretože musí Jenny zachrániť skôr, ako lietadlo, v ktorom mal sedieť, pristane. A na to skutočne nemá veľa času – necelých jedenásť hodín... (TV JOJ)

Marty_cz

Typický akční film s hlavní rolí Arnolda. A nejen Arnolda, ale všech legendárních akčních hrdinů jako Stallone, Damme,… Úkol je opět jednoduchý a jasný nepřítel musí zemřít. Tahle akční rychlovka skvěle zvládne vyplnit místo v prázdném programu a rychle dokáže zabavit. Kouknout se na tenhle snímek mě vždy potěší a zároveň pobaví, jelikož když se kouknu na Arnolda dnes a tehdy, tak je tam vidět už ten zub času a zdá se to naprosto neuvěřitelné, že tyhle hvězdy jsou už takový veteráni. Jejich filmy nechť nás doprovází na naší kinematografické cestě nadále. ()

Filouz10

Tak tady dávám 5* jen proto, že je to taková blbost, až je to geniální. Koukám vždycky, když to jde v televizi. Ty hlášky, akční scény, dokonce i chyby ve filmu do očí bijící mě vždycky rozesmějou:-) Prostě nesmrtelný Arnold proti armádě střelců, kteří netrefí moře z člunu. Tipněte si, jak to dopadne:-) "Vzpomínáte si na mě plukovníku?", "Pamatuju si dobře ty dobytku!!" nebo..."Nějak ti došla pára Benete!" atd...na to se prostě nedá zapomenout. ()

mikessc

Jako malý chlapec som tento film miloval a aj teraz ked to ide v telke tak si to málokedy nechám ujst - ako to Arnold likviduje jeden po druhom aby dostal naspat svoju dceru. Perfektné hlášky a film ani nedáva šancu sa nudit všetko sa tu tak rýchlo odohrá. ()

bubazx

80's akčňák jak má bejt. Je to testosteronová one man show v podání Arnieho, který zabíjí, lítá po obchodním centru, trhá sedačky z auta a občas si zahláškuje ( viděno v původní dabingové verzi ) ()

Vasyl

Jako dospělej jsem to viděl poprvé a musím říct, že je to teda dobrá komedie. Akčnější a vyhláškovanější už to asi nejde. ()

caMen

Zhovadilost, která mě v dětství naučila, že skok z letadla se dá přežít, munice je neomezeně, před střelbou se dá schovat za keřem růží a kamufláž na ksichtě tě udělá neviditelným. Arnold v plné síle. ()

LdVk

Film byl natočen pár let po mém narození. Poprvé sem ho viděl, když  mi bylo 14 let a musím říct, že i teď,  když  jsem o víc jak 20 let starší, tak je to pořád jeden z nejlepších béčkových akčních filmů všech dob. Arnold svým suchým humorem a mordováním celých armád dokazuje, že je mu role šitá na míru a já se k němu budu stále rád vracet. Klidně za dalších dvacet let ()

]V[()Rt

Esence 80-kový akce tak ryzí a čistá, že kdyby to člověk sledoval na operačním sále, přišlo by mu okolí, v kontrastu k tomu, co se děje na plátně, jako zahnívající septik používanej k chovu živejch a skladování mrtvejch prasat. Arnoldovo hláškování tady dosahuje McLaneova levelu s tím rozdílem, že Arnold k tomu samozřejmě jede svůj rakouskej přednes. Strašně to odsejpá i díky perfektní stopáži, která nepřeleze hodinku a půl a hlavně to graduje legendárním totálním vyhlazením celýho ostrova, kde po každý vystřelený kulce zařvou v trojitejch salchovech aspoň tři maníci. Sekaj se ruce, střílí se ze !čtyřhlavňový! bazuky, granáty lítaj vzduchem jak tenisáky ve Wimbledonu, kotouče do cirkulárky se vrhaj jak shurikeny, aby v závěru Arnold dokončil svý mistrovský dílo stvořením lidskýho parovodu. Jeden z absolutních klenotů polistopadovýho VHS-kovýho rychlodabingovýho šílenství. ()

cerdax2

Akcni kultovni "pohadka" 80. let protkana trefnymi hlaskami a hudbou. "Chlapi, uz jsem se bal, ze me minete" (udychanej chlapik s odpadkama dobehnuvsi popelare), kuci popelarsti vytahnou z kuka-vozu automaty a se slovy "neboj, neminem" spousti palbu. ()

AnthropOcean

Col. John Matrix: [Matrix has thrown a pipe through Bennett] Let off some steam, Bennett. Dokonale hlasky testosteronom nabuchaneho akcneho flaku, ktore su tak cez ciaru az sa stavaju nesmrtelnymi. Jedna sa o absolutne neviazanu zabavu bez stipky vaznosti, ale za to s praktickymi efektmi. ()

hrumsrt

Nikdy nevíte, jestli Vám neproletí dveřmi do hotelového pokoje černoch, zrovna když jste v nejlepším.. Hora bronzových svalů Arnie kosí jednoho sebevědomého šaška za druhým. Při tom není nouze o pořádný nášup hlášek. I když jsem se několikrát pousmál, jak vlastně tupý ten snímek je, či kolikrát postavy jednají jako všeználci, tak si to nešlo neužít.. Vojenskou výbavu tentokrát jdeme "nakupovat", což se jeví jako úplně běžný postup, ale v kolika akčňácích to dělají?.. Není to nijak světoborný film, ba naopak hodně tuctový akčňák. Ale Arnolův styl je prostě Arnoldův styl! 60% ()

Salus

Ten film je blbej až to bolí, ale TOTO je pravý Arnold, tak jak ho chceme mít. Neohrožený, nepokořený, vítězící. Neberte nám ho, i takoví hrdinové jsou nutní. Hrozná hudba a několik hrozných verzí českého dabingu. Přesto klasika. ()

freeeeedom

Jeden z kultových filmov môjho detstva, po obsahovej stránke veľmi hlúpučké, čo sa akčnosti týka na danú dobu úplná špička, dnes vyvolávajúce nostalgický úsmev, každopádne Arnie napriek svojmu neherectvu istú dávku charizmy nezaprie. ()

Lazio

Naprostá klasika béčkového filmu..... Navic původní český dabing zde sedí asi jako M60E3 v rukou Matrixových. ( "Už jsem se bál, že mě minete ..... Neboj se, nemineme" ) ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (viac)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (viac)