Kedysi bol plukovník John Matrix (Arnold Schwarzenegger) veliteľom elitnej bojovej jednotky. Po smrti manželky sa však rozhodol opustiť armádu, aby v ústraní, ďaleko od ľudí, vychovával svoje jediné dieťa, desaťročnú dcéru Jenny (Alyssa Milanová). Ich dni pokojne plynú, keď sa zrazu objaví Matrixov bývalý nadriadený, generál Franklin Kirby (James Olson), ktorý ho informuje, že niekoľko jeho bývalých nadriadených zavraždili a Matrix by mal okamžite zmeniť identitu a odsťahovať sa inam. Bohužiaľ, je neskoro. Po generálovom odchode Matrixov dom napadnú žoldnieri zvrhnutého diktátora Ariusa (Dan Hedaya) pod vedením jedného z plukovníkových bývalých mužov, neľútostného Bennetta (Vernon Wells), o ktorom si myslel, že je mŕtvy. Podarí sa im uniesť Jenny, pretože vedia, že len takým spôsobom dosiahnu, aby s nimi Matrix spolupracoval. Nechcú od neho nič menej, len aby im pomohol zavraždiť prezidenta juhoamerického štátu Val Verde a zvrhnúť tamojšiu demokratickú vládu, aby sa Arius znova dostal k moci. Matrix má prezidenta zabiť, v opačnom prípade zabijú jeho dcéru. Matrixovi, ktorému spočiatku nedobrovoľne a len veľmi neochotne pomáha letuška Cindy (Rae Dawn Chongová), sa podarí ujsť z lietadla, kam ho Ariusovi muži naložili, a okamžite sa vyberie po stopách únoscov. Keď sa však Cindy dozvie, o čo ide, je Matrixovi veľmi dobrou pomocníčkou, pretože má vlastné nevyrovnané účty s Ariusom. Jej jediným želaním je vidieť ho mŕtveho. Matrix sa púšťa do riskantnej hry, pretože musí Jenny zachrániť skôr, ako lietadlo, v ktorom mal sedieť, pristane. A na to skutočne nemá veľa času – necelých jedenásť hodín... (TV JOJ)

bocy

Svojho času to bol môj najobľúbenejší akčný film.:-) Vtedy som mal 11 rokov a odvtedy sa veľa vecí zmenilo, preto dávam iba 3 hviezdičky. V skutočnosti si film zaslúži viac.:-) ()

99jajo

Super film Arnolda Schwarzeneggera. Jeden z jeho najlepší filmov čo som videl. Najlepšie scény sú: Ako na začiatku filmu prídu muži ktorý pracujú pre Ariusa a unesú Matrixovú milovanú dcéru Jenny. Keď ich Matrix dohoní tak nabúra do stromu z autom ktoré začne horieť. vyjde z neho ale nedôjde ďaleko lebo auto vybuchne a na chvíľu ho to omráči. to využijú muži Ariusa, Zviažu ho a odvedú ho do do nepoužívaného skladiska. Ďalšia dobrá scéna je ako berie z vojenského obchodu, alebo čo to je zbrane rakety...Ale najlepšia scéna je ako je na záhrade pri vile Ariusa a všetkých strážnikov a vojakov likviduje samopalmi a granátmi. Tomu filmu dávam 97% ()

sovel

Pro mě naprostá klasika, na které jsem vyrůstal a kterou jsem zbožňoval. Je pravda, že s odstupem času musím uznat, že je to velmi kýčovité a ve filmu nelze hledat nějakou hloubku. Tak i přesto je to pěkná podívaná na časy, kdy film nestál na efektech a bůhvi jakých vychytávkách ale kde záleželo na jiných věcech. ()

Tonis

Stará nikdy nestarnúca klasika a film na ktorý sa len tak nedá zabudnúť. Od detstva mi utkvel v pamäti a vždy si ho rád pozriem. Jediné čo by som mu mohol vytknúť je asi koniec filmu kde Matrix (Arnold Schwarzenegger) vymláti celý ostrov sám čo je dosť prehnané a vo chvíľach až nezáživné, inak skvelý akčný film. ()

jurko

Plný počet. Nostalgia s tým nemá nič spoločné (prvýkrát som ho videl až niekedy po roku 2000). Keby to nebolo z 80tych rokov tak odprisahám, že je to nejaká paródia. Nasmial som sa pritom viac ako u ktorejkoľvek komédie. A tá akcia.. masaker! Celkom sa mi páčil komentár od Tiiso. ()

jakub.kuba

Stará dobrá klasika s Arnoldem. Jedna z nejklasičtějších v jeho podání. Sice je to chvílemi nedomyšlený film, najde se tam opravdu mnoho nejasností a naprostých chyb (třeba převrácené Porsche, které když odjíždí, tak je naprosto nenabourané), ale scény, kde Arnie nese kládu, vytrhává telefonní budku, nebo svým kulometem postřílí milion vojáků, aniž by ho nějaký trefil ... To je prostě ta věc, co dělala jeho filmy tak ujeté. 100%! ()

pupidup

pro mne jeden z nejlepších filmů s Arniem. Před tímto ještě Terminátor a Predátor:o) super akční věc, která končí potřestáním hlavního padoucha. prostě správná pohádka pro dospělé!:o) ()

Honzyg

Viděl jsem kousek a přišlo mi to jako parodie na akční filmy. Jako by snad režisér sám nebral svoje dílo vážně. JEdna hvězda za namakanýcho Švarcíka a jeho tradiční projev. Jeho schopnost předstírat, že mu nakládají průměrní padouši, je neuvěřitelná. ()

Koubes

Komando je film, který označí fanoušci akčních filmů jako opravdu akční! Mela kdy Arnold jako John Matrix vystřílí celou armádu nemá nebo přesněji neměla konkurenci. Béčkový akční film, který bude stále oblíbený a nezapomenutelný i když nemá 11 Oscarů. A to ani není třeba. ()

Johny2005

Zatím snad jediný film, který hodnotím z nostalgie. Tenkrát na kazetě, dabované jedním hlasem, to byla paráda. Teď (2010) jsem film shlédnul tak cca po 15-20 letech a dal bych tak 3 hvězdičky. I přesto mi například hudba přijde oproti současnosti o dost lepší. Mám takový trochu pocit, že jak ve filmech, tak ve hrách se prostě u většiny produkce dělala dříve hudba více šitá na míru. Více se zdůrazňovaly určité pasáže a hudba byla taková surovější. V Komandu je tomu krásný příklad v pasáži, kdy je poprvé představen Arnold s motorovkou a kládou v ruce. Jinak co se týče samotného Arnolda, tak on těmhle filmům opravdu dokázal dát to, co měli představovat. To se dnes také už vidí málo. Z nostalgie 88%, jinak 60%. ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (viac)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (viac)