Na farmě Johna Tanstalla našli domov a práci mladí muži, patřící ke spodině společnosti. Tanstall je navíc vychovává, učí je číst a psát a dodržovat určitá pravidla. Ten, kdo pravidla nedodrží, musí zpátky na ulici. Na farmu přichází nový "přírůstek", sebevědomý mladík zvaný Billy Kid. Na rozdíl od ostatních umí číst, chová se ale poněkud výstředně. Šerif oznamuje Tanstallovi, že ostatní farmáři, Dullen a Murphy, obviňují jeho hochy z přepadávání jejich vozů se zbožím, ke kterým v poslední době dochází, ten však své hochy srdnatě brání. I když mu pak Murphy vyhrožuje osobně, je přesvědčen, že jako poctivý člověk má stejná práva jako ostatní, jimž je trnem v oku. Rozhodne se sejít s guvernérem a odhalit pravé viníky, jenže Murphy je rychlejší. Přepadne Tanstallovu farmu a v přestřelce je Tanstall usmrcen. Jeho muži se rozhodnou Tanstalla pomstít, a tím začíná malá válka mezi Murphyho přívrženci a Tanstallovými hochy... (oficiálny text distribútora)

Kelevra_7

Z kinematografického pohledu to není na pět hvězdiček, ale z mého subjektivně- nostalgického pohledu už ano. Tenhle film jsem hltal ve 12 a hltám ho pořád. Mladíci dostali šanci ukázat se a využili ji. Emilio Estevéz ve své jediné skvělé roli. Jeho brácha Charlie v jedné z mála nekomediálních taky válí. Musím ocenit i kameru a soundtrack. Historické měřítko nezahrnuji, není třeba. Je to zábava. Je to o přátelství až za hrob. Zkrátka epitaf o jednom slovu: Navždy skvělý film :) ()

70s80s90s

Westerny ma nikdy nebrali. Ale Kid v podani Emilia je genialny. Zabava a napatie. E.Estevez bol vzdy o krok vpred oproti Charliemu, ktory mi v tomto filme naozaj vadil. Emilio zahral dve moje oblubene postavy..Wisdom a Billy the Kid. Klasicky Intersonic super dabing. ()

SNCIS

"Hej, Peppine, koukám, že tam máš Charlieho Crawforda." - "Jo máme tady spoustu hochů." BANG! "Hej, Peppine, Charlie Crawford už tam s tebou není." - 50%. ()

milos.bradik

Nemám rád filmy, které oslavují nebo omlouvají zločince. Toto je ten případ, ale v USA je zvykem oslavovat gangstery a zabijáky, protože nemají v historii dostatek jiných hrdinů, takže obdiv Američanů k takovýmto "hrdinům" je vlastně pochopitelný. Země bez historie a bez vlastních tradic si vytváří tradice jiné. ()