Nové Mexiko roku 1879. Vyschlá, neúrodná a krutá země ovládaná bandami zločinců. Místo, kde řádí nejproslulejší legenda Divokého západu Billy Kid. Billy Kid vedl zločineckou bandu během neslavné války v Lincoln County. Nyní je Lincoln County v rukou nemilosrdných dobytkářských baronů a zkorumpovaných mužů zákona. Právě si najali Billova bývalého přítele Pata Garetta, aby ho dostal za mříže. S Garettem v patách se Billy dává opět dohromady se svými kamarády-zločinci Docem, Chavezem a Arkansas Davem. Společně bojují proti chlapům s rychlými kolty a zabijákům, aby si prostříleli svou cestu osudu. Se skvěle natočenými písněmi JONA BON JOVIHO, zachycují Mladé pušky II romantiku a nebezpečí starého dobrého Divokého západu. (oficiálny text distribútora)

Jarv

Estevez vesměs stejný jako minule a krade si pro sebe celý film, naproti tomu Sutherland má mnohem méně samostatných scén a jeho postava je většinou odsouvána spíše do pozadí. Lou Diamond Philips si rovněž nepolepšil, ale zase předvádí na sebe dostatečný výkon. Christian Slater jako Arkansas Dave možná až na příliš vedlejší koleji, vzhledem k tomu, že jde o novou postavu. Naopak hodně výrazný je William Peterson v roli Pata Garretta. Jinak pokles kvality minimální, přestřelky a chemie mezi pistolníky opět povedené. Lehčeji nadprůměrný western. 70%. ()

klerik

Strašne nevyvážené. Už jednotka nie je zázrak a dvojka tiež nerúca mantinely žánra. Navyše tvorcovia nevedia či je Billy magor alebo sympaťák alebo sympatický magor, a tak len improvizujú a divák čumí ako puk a nevie si k postavám nájsť cestu... TOMBSTONE a RÝCHLEJŠÍ AKO SMRŤ sú tak jediné deväťdesiatkové westerny, ktoré dokázali do žánra úspešne napchať modernejšie prvky... ()

tron

„Co píšou o mně?“ – „Nic, Dejve.“ Mladé pušky boli v r. 1988 trhák a tak behom dvoch rokov vzniklo pokračovanie. Pôvodne som chcel napísať, že je oveľa menej hviezdnejšie, než jednotka, ale vlastne ono to nie je pravda, pretože okrem Emilia Esteveza (áno, boli doby, kedy bol považovaný za hviezdu a faktom je, že jeho uhiňaný Billy Kid je fakt zjav), Loua Diamonda Phillipsa a Kiefera Sutherlanda tu máme ešte Christiana Slatera (ktorého som nikdy ktovieako nezbožňoval, ale faktom je, že tu je ozaj zábavný) a charizmatického Jamesa Coburna (aj keď má skôr cameo) je tu ešte dokonca Viggo Mortensen a William Petersen. Keď som Mladé pušky 2 videl prvý raz, kedysi strašne dávno, ešte v 9O. rokoch, pripadali mi oveľa slabšie, ako prvý diel. S odstupom desaťročí (reprízu som si dal v r. 2022) ale musím prekvapene skonštatovať, že sa mi to páčilo azda ešte o chlp viac, ako jednotka. Hoc, to nejaké extra vysoké uznanie nie je, keďže jednotku považujem za fajn akceptovateľný „MTV western“, ale na 4* nemá. Dvojka ide rovno k veci, ponúka prekvapivo robustné akčné scény (pri niektorých konských momentoch radšej ani nechcem vedieť, ako vznikali) a na rozdiel od jednotky je to oveľa väčšia vyvražďovačka, čo má na diváka slušný psychologický dopad, keďže si postavy obľúbil. Páčilo sa mi aj (áno, bizarné) rámcovanie v „súčasnosti“, scény z nevestinca a nápad s koňom, ktorý vás prichádza vyprevadiť na druhý svet. Povedal by som, že je dobre, že došlo k výmene režisérov; Geoff Murphy (seriál Sedem statočných, Prepadnutie 2: Temné územie) to poňal dynamicky. A ústredná pesnička od Jona Bon Joviho je geniálna (nominovaná na Oscara). ()

Marigold

Billy Kid a jeho banda se vrací a už jim to zdaleka nestřílí tak jako v prvním díle. Na vině je především bezpohlavní a vlekoucí se scénář, který obsahuje jen několik málo napínavých pasáží. Všechno tak drží nad vodou dobré herecké výkony (především sympaťáka Kiefera Sutherlanda a zabijáka s tváří dítětě Emilio Esteveze). Za zmínku stojí i štěk Viggo Mortensena. Jinak ale westernově akční průměr – přestřelky neutkví, černý humor funguje pouze sporadicky. Přesto se na příběh skupiny desperátů, kteří unikají před zákonem dá koukat bez zývání. Z lásky k prvním Puškám dávám tři šerifské hvězdy. ()

-OverLord-

I když to nebylo tak dobrý jako jednička, pořád se jedná o hodně slušnou podívanou. Jako malej jsem to totiž žral a fakt se mi to líbilo. Dokáže to i trošku emocionálně pohoupat, hlavně když s postavama sympatizujete a fandíte jim, a najednou je zastřelí, což se tady v podstatě děje celej film. "Blaze of Glory" od Jona Bon Joviho tomu přidává na atmosféře a ty kytárky tam jsou prostě luxus. ()

• Natáčení probíhalo například v Bisbee v Arizoně. (Terva)
  • Scenárista a producent John Fusco se objevil ve scéně z vězení po boku Jona Bon Joviho. V některých scénách je pak dobytek s vypáleným označením FUSCO. (Terva)
  • Balthazar Getty musel po pádu z koně a následném zranění odstoupit z natáčení. (Terva)