Prirodzený svet

• Česko Svět přírody (viac)
Veľká Británia, (1983–2020), 450 h 19 min (Minutáž: 43–78 min)

Réžia:

Joe Kennedy, Brian Leith, Virginia Quinn, Kevin Flay, Densey Clyne (viac)

David Attenborough (rozprávač), Ian Holm (rozprávač), Andrew Sachs (rozprávač), Tim Pigott-Smith (rozprávač), John Shrapnel (rozprávač) (viac)

Příroda je plná úžasných zvířat a neuvěřitelných příběhů. Každý živočich – i ten zdánlivě nejobyčejnější – má svůj jedinečný život, plný každodenních bojů, starostí i radostí. Podívejte se zblízka na tento pestrý svět, odhalený tímto výjimečným dokumentem. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Recenzie používateľa kinej k tomuto seriálu (2)

Pouštní lvi (2007) (S25E14)

Názorná ukázka toho jak si nás BBC rozmazlila svými úchvatnými a epickými sériemi. Byť je v tomto filmu spousta nádherných záběrů pouštních lvů, o nichž rozhodně nelze říct, že by byly obyčejné, do Planet Earth, Life nebo Africa by se zřejmě nedostal ani jeden. Zde zkrátka uvidíte spoustu líbivého, ale nic dechberoucího. Tak trochu to spíše připomíná prodloužený deník z natáčení, který BBC nyní zařazuje za každý díl dokumentární série. ()

Levhart sněžný (2008) (S26E01)

V tomto filmu je pár skutečně krásných záběrů sněžných levhartů a také pakistánských hor. Žádný ze záběrů ale nemůže konkurovat tomu, co již stejní tvůrci ukázali v monumentální sérii Planet Earth (ostatně totožné záběry jsou užity i zde). Jinak je dokument mnohem více o dokumentaristech a vědcích, než o zvířatech samotných, což je sice zajímavé, ale klidně si film umím představit zkrácený na 10 minut, coby dnes BBC běžně užívaný bonus na závěr dílu. ()