Prirodzený svet - Season 25 (2006) (séria)

Pouštní lvi (S25E14)

(epizóda)
  • Veľká Británia Desert Lions
Veľká Británia, 2007, 50 min

David Attenborough (rozprávač)

Neúprosná a nic nepromíjející poušt - nikdo do tohoto světa nevstoupí bez velkého rizika. Záludné moře u Pobřeží koster obklopuje celou poušť Namib. Není divu, že její písky dokonale střeží svá tajemství. Už kdysi tu žili lvi, ale byli považování spíše za přízraky - zřídkakdy je někdo vůbec spatřil, natož aby je někdo mohl blíže poznat. Před více než dvaceti lety, byli domorodými kmeny málem zcela vyhubeni. Dnes jeden odhodlaný muž křižuje pouští - veden vírou, že se nejneobyčejnější lvi vracejí. (oficiálny text distribútora)

Hrabka

Slušný a poměrně zajímavý dokument ze světa lvů. Některé záběry jsou senzační. Bohužel mi to přišlo, že je to cíleně udělaný, aby to diváka citově sejmulo. A taky že to je točeno jako nějaký film, což mi moc nesedí a to co se tam dělo mi nepřišlo moc košér. Dokument má být dokument a ne že si z nás budou autoři dělat prdel. ()

Nethar

Jediný z bonusových dokumentů sbírky Planet Earth Special Edition, který jsem našel na ČSFD. Poutavě podáno, líbilo se mi to, i když s Planet Earth stěží srovnatelné. ()

kinej

Názorná ukázka toho jak si nás BBC rozmazlila svými úchvatnými a epickými sériemi. Byť je v tomto filmu spousta nádherných záběrů pouštních lvů, o nichž rozhodně nelze říct, že by byly obyčejné, do Planet Earth, Life nebo Africa by se zřejmě nedostal ani jeden. Zde zkrátka uvidíte spoustu líbivého, ale nic dechberoucího. Tak trochu to spíše připomíná prodloužený deník z natáčení, který BBC nyní zařazuje za každý díl dokumentární série. ()