Prirodzený svet

• Česko Svět přírody (viac)
Veľká Británia, (1983–2020), 450 h 19 min (Minutáž: 43–78 min)

Réžia:

Joe Kennedy, Brian Leith, Virginia Quinn, Kevin Flay, Densey Clyne (viac)

David Attenborough (rozprávač), Ian Holm (rozprávač), Andrew Sachs (rozprávač), Tim Pigott-Smith (rozprávač), John Shrapnel (rozprávač) (viac)

Příroda je plná úžasných zvířat a neuvěřitelných příběhů. Každý živočich – i ten zdánlivě nejobyčejnější – má svůj jedinečný život, plný každodenních bojů, starostí i radostí. Podívejte se zblízka na tento pestrý svět, odhalený tímto výjimečným dokumentem. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (14)

Žralok velrybí (2008) (S27E02)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10276616445-obdivuhodny-svet-prirody/219382565630009/ ()

Rajky (2010) (S28E08)

To je úžasné, že sem ještě nevtrhli Japonci s motorovkama pralesy vyrubat. Rajka papuánská s okrasnými péry na hrudi , velká jako běžný holub, vládne krásným úsměvěm. ()

Elsa - lvice, která změnila svět (2011) (S29E10)

Lvice Elsa je nejznámější lev. Po ní se během pár desetiletí v Africe desetkrát rozsemenili a zdevastovali si životní prostředí. ()

Tygr zvaný Zlomený ocas (2011) (S29E12)

Jeden z mála dokumentů o Indii, kde nevidíme neuvěřitelnou hustotu obyvatel. ()

Zambezi (2012) (S30E11)

Působivá největší vodní clona na zemi v místech kde je Zambezi nejsilnější. ()

Poštovna v zemi tučňáků (2014) (S33E07)

Dokumenty o tučňácích jsou vždy nudné ze své podstaty protože tučňáci zase tak zajímavý sociální život nemají. Tento se mi zdál snesitelný, protože je spojen s reáliemi pošty a turistikou. Polární stanice připomíná psychiatrickou léčebnu: "Někteří turisté v záchvatu nadšení utratí za pohlednice s tučňáky i tisíce dolarů". V závěru dokument vytáhne dva trumfy - krátký letecký výlet po krajině nejkrásnější části Antarktidy a narození malého tučňátka. Milovníci zvířat a sněhových plání Antarktidy a nekonečných bílých dálek nechť si připíší další dvě hvězdy. ()

Rybařící levharti (2015) (S34E01)

Po půl hodině uvidíte levharta, jak z řeky loví sumce. Hlavní můj dojem ta zvířata se mi zdála v této rezervaci šíleně multikulturně natěsnaná na malém prostoru. Všechny komunity ale zůstávají mezi sebou. Cítí se tak bezpečněji. Připomíná to přelidněnou Indii. ()

Tajemství veverek (2018) (S37E06)

Spousta velice zajímavých informací o veverkovitých a pěkné záběry těchto zvířátek. ()