Prirodzený svet - Season 37 (2018) (séria)

Sokoli: Nejrychlejší ptáci světa (S37E03)

(epizóda)
  • Veľká Británia Super Fast Falcon (viac)
Veľká Británia, 2018, 52 min

Réžia:

Simon Baxter

Hudba:

Anze Rozman

Peter Capaldi (rozprávač)

Nejrychlejším ptákem a zvířetem na světě je sokol stěhovavý. Dosáhne třikrát větší rychlosti než gepard, vydrží gravitační přetížení dvakrát větší, než je u stíhacích pilotů, a uloví kořist dvakrát větší, než jsou sami. Žije po celém světě a domov našel i ve velkých městech... Sokol stěhovavý je nejrychlejším zvířetem na světě – dokáže letět rychlostí až 320 km/h. Ale co všechno takový rychlostní rekordman potřebuje? Abychom to zjistili, budeme sledovat mladou rodinu sokolů, kteří vyrůstají v centru amerického Chicaga. Připojíme se k renomovanému chovateli ptáků Lloydu Buckovi. Ten je vyzbrojený nejmodernější technikou a společně s předními vědeckými odborníky na ptáky podrobí své sokoly pečlivým zkouškám. Jako by to nestačilo, uvidíme také, jestli se Lloydovi podaří vycvičit jednoho z mladých sokolů na největší zkoušku rychlosti a vytrvalosti – závod proti olympijskému bruslaři ve Švýcarských Alpách. Nenechte si ujít nevídané experimenty a bezprostřední pohled na nejrychlejší ptáky světa. Buďte u toho! Odhalte tajemství sokolů, a hlavně zjistěte, jak je možné, že dokážou tak rychle létat. (TV Prima)